Рози в контейнери

Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в контейнери

Мнение от Havga »

Мерси за инфото.
Сподели моля как се развива Хайди Клум, тя е една от розите в списъка ми.

По принцип, моето най-голяпо притеснение е да не измръзнат зимата. Тази зима ги прибрах на завет в неотоплаем парник, опънат на терасата. Но парникът няма как да побере всички рози и растения, които искам, да не говорим за тези по-големите, които сега са над 2м. (със саксиите).
Иначе за брашнеста мана започнах да пръскам втората половина на април и пак едни минита още не могат да се освестят. Пръскам на две седмици, като редувам скор, топсин и сега вкарах и фоликур. Буболечки няма наистина, но розите под терасата ми са толкова въшлясали, че не им се виждат стеблата. Преди няколко дена не се сдържах и в 5,00ч. сутринта ходих да ги наръся с инсектицид. Гледам, че над половината въшки ги няма. След седмица ще повторя.

Торих с Яра мила в началото на април, сега мисля през юни отново да им метна по една шепа и това да им е. Миналага година поливах с Кристалон през седмица, но разходната норма не беше оферта :). Освен това като пръскам слагам в разствора и Хортигроу 20-20-20 с аминокиселини. Надявам се да им е добре.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Danima
Кана кафе
Мнения: 500
Регистриран на: Мар 15, '15, 08:55
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 67 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от Danima »

Хайди Клум много се маносва, но иначе цъфти и е хубава. Не е много здрава роза, поне при мен.
За торенето - внимавай с дозировката. Случвало се е да преторя, не беше фатално, но имай едно на ум.
За презимуването - мисля, че с тези големи контейнери няма да измръзнат розите. Особено по-големите на възраст и ако са здрави. Проблем е, ако ги вали много и в почвата замръзва водата. Тези, които зимуват навън при мен, не ги режа есента, намалявам поливането. През зимата като има слънце и не е съвсем кучи студ, поливам малко, т.е. да съм поляла 3-4 пъти. Ако има значение, допрени са една до друга и са на изток, не ги огрява много слънце зимата.
Още нещо, миналата година много ми помогна Топаз - за маната. С едно пръскане изчезваше. Сега обаче не е така, може би трябва да взема нов. Миша беше писала, че добра комбинация като фунгицид е куадрис + скор едновременно.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в контейнери

Мнение от Havga »

ААА, тази тема просто няма как да потъва толкова надолу :).
Хайде покажете си красавиците.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози в контейнери

Мнение от calico »

ааа, следя аз тук, следя. Скоро, до година две ще минавам на контейнерна градина с рози, щото слънчевите места вече са само по плочниците около къщата.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

дравейте на всички . Влизам в темата с въпрос . Не съм запозната много с розите но искам да си насадя 2 рамблера в 100л саксии на терасата имам метална конструкция с колони където да се катерят . Някой с подобен опит моля да сподели дали имам шанс в начинанието . Спряла съм се на albrighton rambler i perennial blue .
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в контейнери

Мнение от Havga »

Първите години ще им е добре, но по-натам не съм сигурна. Вероятно с повече торене и смяна на горния слой пръст..... Все пак това са големи рози. Съмнявам се, че някой тук има опит с катерачи в контейнери. :)
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

Мерси не се бях замисляла за смяна на горния слой пръст. Е винаги има първи опит :D Розите пристигнаха саксиите също . Остана пълненето на саксиите което си е трудоемко на ръка а нямам друг вариант .
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1825
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от aurelija »

Да не забравиш дренажа, Дейзи.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в контейнери

Мнение от Havga »

Deisy написа: Апр 15, '20, 23:12 Мерси не се бях замисляла за смяна на горния слой пръст. Е винаги има първи опит :D Розите пристигнаха саксиите също . Остана пълненето на саксиите което си е трудоемко на ръка а нямам друг вариант .
Покажи, моля саксиите и от къде ги намери 100л. Аз имам един Фалстаф във варел, който трябва да подменя, но ми трябва голяма и висока саксия, за да не разбутвам корените му.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Рози в контейнери

Мнение от Deisy »

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”