Рози в контейнери

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от botan »

Задачка-закачка
Когато е било хубаво времето botan е пренесъл 3,75 кофи с пръст (ех тея хилави кълки... :roll: ), обаче си е поръчал 7 рози за да не остане по-назад :hihihi:. Той мисли да добави поне 0,25 кофи перлит и се чуди как да запълни остатъка до 7, дали само с тор или с тор и пръст в някакво съотношение. Помогнете на botan, за да може да знае как точно да започне да обработва НМ. :mrgreen: :lol:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от ivanina »

botan написа:Задачка-закачка
Когато е било хубаво времето botan е пренесъл 3,75 кофи с пръст (ех тея хилави кълки... :roll: ), обаче си е поръчал 7 рози за да не остане по-назад :hihihi:. Той мисли да добави поне 0,25 кофи перлит и се чуди как да запълни остатъка до 7, дали само с тор или с тор и пръст в някакво съотношение. Помогнете на botan, за да може да знае как точно да започне да обработва НМ. :mrgreen: :lol:
:hmmm: задачата ти Ботанчо е с повишена трудност,за математици по- напреднали с материала :mrgreen:
плюс това в условието на задачата ти има уловка - брой на рози...кофи с пръст...перлит и колко тор? - което е подвеждащо защото задачата ти по скоро е логическа , а не математическа и верният отговор е -за седем рози ти трябват седем дупки 40х40 см. с по една крива лопата оборска тор , добре смесена с пръста и 5л. вода на дупка.....защото роза във саксия не вирей, или пък ако я принудиш да вирей, то ще да е ден до пладне! :snurd:
...освен , ако не си замислил да ползваш кацата за зеле на балкона си :twisted:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от botan »

Ти пък! Какви ги говориш... в БАН в саксия 12ка рози растат и цъфтят и то в оранжерия, пък на балкона в кофи ли няма?! Ич ма не баламосвайте, навил съм си го на пръста кат масур. ;) :hihihi:
Пита се какво е оптималното съотношение пръст:тор за контейнерна култура.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от ivanina »

botan написа:Ти пък! Какви ги говориш... в БАН в саксия 12ка рози растат и цъфтят и то в оранжерия, пък на балкона в кофи ли няма?! Ич ма не баламосвайте, навил съм си го на пръста кат масур. ;) :hihihi:
Пита се какво е оптималното съотношение пръст:тор за контейнерна култура.
.....Пък аз....пък ти --папробуй и ша паувидиш!......и туй, що сам си си навил на пръста - след година, сам ще го развиеш/ще пораснеш/....и Акъл дори ще даваш! :hihihi:....това е част от Пътя ,по който някои хора минахме...и за туй - днеска сме Големи :daaa: :mrgreen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Рози в контейнери

Мнение от Албена »

На Ботан му е много трудна задачката ;) ,аз имам по-лесен въпрос.Ако сега посадя мини роза в голяма керамична саксия и я оставя да зимува в градината,ще ми загине ли розата,м?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от botan »

Ще замръзне, миналата година добре вкоренена роза ми замръзна под навесче и до отопляемо стъкло.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Рози в контейнери

Мнение от pipike »

Може ли вкоренени рози да се похлупат с шише и да се гледат на стълбищтната клетка
докато минат студовете
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от dancheto »

Щом са вкоренени, според мен не е нужно да ги захлупваш. Това се прави само с резниците.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Рози в контейнери

Мнение от tsany »

По добре не ги захлупвай, да не загният, а и розата издържа. Внимавай само с поливането, че всичко дето съм уморила е от поливане. :dovolen:
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Рози в контейнери

Мнение от pipike »

tsany написа:По добре не ги захлупвай, да не загният, а и розата издържа. Внимавай само с поливането, че всичко дето съм уморила е от поливане. :dovolen:
Благодаря и на двечките но още един съвет искам - къде да ги оставя -
- на балкона
или на стълбите
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”