Рози в контейнери

Публикувай отговор
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от Донка Тодорова »

Виола написа:Ето ти още една снимка за стимул. ;)
Изображение


Стимулирана съм за следващата година. Кои са оранжевата,жълтата и бяла роза? Аз нямам вашия опит, но да похваля Леонардо, който оцеля миналата зима в саксия .
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози в контейнери

Мнение от Виола »

За имената не ме питай, защото отдавна етикетите са избелели, а и имам по няколко оранжеви, бели и жълти рози. Само за оранжевите дето се виждат мога да ти кажа; тази долу в левия ъгъл е на Димов, по каталога му се води букетна. Оранжевата с единичен цвят е Миракъл, за другите ако ти кажа имена ще те заблудя.
bell

Re: Рози в контейнери

Мнение от bell »

Аз подобна цъфтяща гледка на рози в саксии съм виждала само в разсадниците, където им угаждат за всичко. То не са парници, форсиране с всякаква тор, поливане, пръскане и какво ли не, за да имат такъв красив вид и в крайна сметка, ако може бързо да ги продадат, за да се засаждат в земята.
Виола, големи поздравления :sclap: за тази гледка!!! :liubov2: Видно много ги обичаш, за да ти се отблагодаряват така.
Като си представя колко жадни растения са за всичко - слънце, вода, проветрение и т.н.т. направо си герой с вълшебни рози!
Показвай ни ги повече да им се радваме и ние, моля :tzvetentze:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози в контейнери

Мнение от Виола »

Благодаря, Бел. :tzvetentze: Аз пък искам да имам твоята градина, за да не ги мъча в контейнери. ;)
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози в контейнери

Мнение от Виола »

botan написа:Е, хубава работа, малки били. Нали виждам на снимките, че имаш рози в такива "саксии" каквито и аз ползвам, че и по-малки. :hihihi:
Дренажа ми не е малко предвид дренираността на почвата.
Ботанчо, не се заблуждавай по снимките. Това са стари снимки, не са от тази година. Всичките ми рози са прехвърлени в големи саксии, защото бързо нарастват корените и избутват растението нагоре. Съответно не се развиват добре, защото обемът на малките саксии не им достига, както и всичко в тях - хранителни запаси, влага, място. На снимките, които виждаш, са набутани първоначално в каквото имах, докато им купя големи саксии.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Рози в контейнери

Мнение от botan »

Моите ще са бонсаести значи! :lol: На мен целта и без това не ми е да достигат до максимален размер, а да пуснат някой-друг цвят, с който да мога да работя. :-)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от Донка Тодорова »

Виола написа:За имената не ме питай, защото отдавна етикетите са избелели, а и имам по няколко оранжеви, бели и жълти рози. Само за оранжевите дето се виждат мога да ти кажа; тази долу в левия ъгъл е на Димов, по каталога му се води букетна. Оранжевата с единичен цвят е Миракъл, за другите ако ти кажа имена ще те заблудя.

Благодаря,Виола! Ох, оранжеви рози...Прекрасни са!
bell

Re: Рози в контейнери

Мнение от bell »

Виола написа:Благодаря, Бел. :tzvetentze: Аз пък искам да имам твоята градина, за да не ги мъча в контейнери. ;)
Ох, знам че мястото е винаги малко :snif: но, като гледам какви са ти наперени красавици, ама хич не ги мъчиш :tzvetoman: Сигурна съм, че още дълги години ще те радват и така. И другото лято ще чакаме още снимки :tzvetentze:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози в контейнери

Мнение от Виола »

Саксийните ми розички започват да цъфтят. :dovolen:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Рози в контейнери

Мнение от evelin_pas »

Виола, не се виждат снимките :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”