Рози в контейнери

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от zeleno »

Симпатия пробутана вместо някаква друга на картинката...ама ще пази сянка де...това беше идеята
Яка роза
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Рози в контейнери

Мнение от kmm »

Зелено, розата е страхотна :daaa:
А какво представлява конструкцията, по която е пусната?

___
От мен - Роза в каца :D
Изображение
идеята е да се комбинира с тази хортензия и май успявам :dovolen: (като изключим, че не успявам със снимането :hmmmmmm: )
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от zeleno »

Първо сложихме релса за перде с идеята да закачим такова , за да пази сянка , но постоянния вятър затрудни реализацията
Та после на кукичките за пердето аз закачих арматурна решетка изрязана на две квадратчета
и сега чакам от едната страна по нея да се оплете розата , а от другата-Черния дракон
Само , че дракона въобще не върви/беше доста засушен и все още едвам крета/и съжалявам , че не набодох една дива лоза
Та с две думи и това лято ще ни пече... :mrgreen:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Рози в контейнери

Мнение от kmm »

Помислих си за арматурна решетка, но ми се видяха по-дебели пръчките... :hmmm:
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от belika »

Както и по-горе е писано - рози в контейнери - не в градиски интериор, а в блоков-балконски е доста трудно - боледуват от всичко, когато сте в централен и мръсен град... В квартала доста ентусиастки преди години опитваха с контейнерни рози и успехът е спорадичен...

При мен, въпреки многото болести - най-успешно се получава с щамбовите - мини щамби, и с минитата. Предишни години губех доста минита - от болести - гъбясвания разни и акари, най-вече. Напоследък се снабдих с повече химии и положението е по-контролирано.

Отлични резултати се получават при мен с две чаени хибридни - големи расения с много постоянен почти цвят. Не съм овладяла все още правилно подрязване, за да не заемат твърде много място - все ми е жал да отрежа някой новопоникващ шиш от корените, а явно е добре растежът и размерите да бъдат контролирани - не е като в градина... То и в градина, като гледам вашите снимки - контролирате размерите, но аз карам на алчност.

Основно нещо за оцеляването на контейнерните балконски рози при мен е - НЕ ПРИБИРАЙТЕ. Особено ако целият ви апартамент е на парно отопление. Не знам как е ако няма парно. При мен има, имам една стая само за цветя, в която не пускам радиатори, но и там не оцеляват рози. По-добре на вън в контейнерите - с риск да измръзнат - при мен, вече над 10 години тук - роза на балкон не е измръзнала, но доста съм затрила от прибиране вътре.

Любопитно ми е да наблюдавам модата последната година заведения да се обграждат с рози в контейнери и други цъфтящи в контейнери - прекрасни са в началото на сезона, изглеждат като в голяма чужбина някоя :liubov2: , но плачевни към края - най-вече, защото и те от неукост или стиснатост, или и двете - не пръскат правилно, а очевидно и не плащат на някой образован по темата да се погрижи за вредителите... По света очевидно по-добре се справят с контейнерните цветя и специалистите по тях... Тъжно... Кога ли и ние ще ги стигнем :hmmm:

В мръсна София на мен ми се струва невъзможно да се отглеждат балконски цветя без химии... В тази връзка ми е особено странно старанието на някои цветари да искат да гледат цветя екологично без отрови и то в мръсотия като на тукашната среда :hmmm:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Рози в контейнери

Мнение от liubami »

zeleno написа:Изображение
Изображение
успешо преживяла -20 градуса в бидон 80 литра
садена миналата пролет
Розата ти е вълшебна :tzvetentze:
Дали мога в същия такъв бидон на източна тераса(ветровита)да отгледам пашмината или да заминава на вилата,където ще я виждам рядко?
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от flora »

Съвет от опит - дървените съдове трябва да са с изолация и на дъното (само с отвор за оттичане), защото рано или късно започва гниене.
Изображение Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Рози в контейнери

Мнение от zeleno »

тази роза я преместих заради външната изолация
и вистерията също
сега съм пак на кота О
в същите бидони мисля да сложа едно-две мушката и някоя кордана
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Рози в контейнери

Мнение от liubami »

Благодаря!
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Рози в контейнери

Мнение от laydidi13 »

И аз замислям нещо подобно за Пашмината,че искам да следя изкъсо развитието и,пък после ще я местя.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”