Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Неделя »

Моля за помощ за разпознаване на това бижу:
Изображение Изображение Изображение
Захванах я от резник, за пръв път цъфти, няма нито едно бодилче, на всяка клонка по едно цветче. Определено е роза за рязан цвят
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Аника »

Аника написа: Юни 12, '19, 17:54 Местих есента много рози, и сега не мога да се сетя в някои случаи коя коя е
Тази, например, може ли да е The generous gardener?

Изображение

Изображение
Ха, намерих я май...Shropshire lad
Аватар
mu6ketar
Кафевар/ка/
Мнения: 930
Регистриран на: Окт 19, '11, 16:09
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от mu6ketar »

И аз търся помощ за тази роза. Надявам се милейди да се включи, защото резникът е от нея. Перфектният цвят.
Има съвсем лек аромат и цветчетата са леко клюмнали.

Изображение

Изображение
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Дим »

Отдавна имам тази роза и откакто разбрах,че те си имат имена винаги ми се е искало да разбера как се казва.Опитах чрез розебук,но не се справих.Може ли някой да помогне?Ще съм му много благодарна :nod: :nod: :nod:
Розата е бледожълта-светъл карамел като в основата при разцъфтяване е по-наситена.Има малко бодли,а цветовете са като при флорибунда на букет.Листата не са от най-тъмните,но не и светлозелени.
ИзображениеИзображениеИзображение
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ninkatatata »

Моля ,ако някой разпознае розичките
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от молина »

Според мен светло розовата от последната снимка е Eden. Другите рози са прекрасни, но незнам кои са.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от milena02 »

Не е Еден. Еден има по-плътна розетка. А и не знаем нито форма на храста, нито нищо. Това е по причина, че Нинката ги реже драстично. Добре са поведени по конструкцията, но това е една пета от потенциала на храста. Като гледам височината, би трябвало да са много по-мощни и като обем. Нини, остави ги да си направят корона сами и тогава ги оформяй. За розовата бих заложила на Зеферине, но тя е мощно животно, а тук е оставено на четири клонки да се мъчи, така че не съм сигурна. Сега ще ти покажа каква свобода трябва да им дадеш, за да те зарадват с най-доброто от себе си:

Изображение

Твоите рози могат същото, просто им осигури пространство и по-кротко с ножицата, тя е предимно за чайните хибриди.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ninkatatata »

Така,сега розите на снимката са снимани първа година ,след като една ''градинарка'' ги беше отрязала на 30 см. Розите не са мои,на мои приятели ,които живеят в чужбина са.И вече трета година ходя да ги режа ,но тъй като не съм ходила да ги снимам цъфнали нямам снимка от тази година.Ясно им е изразена формата вече
За розоватат и аз мисля ,че е Еден,формата на храста се вижда .Твърди клони има.
Изображение
Изображение
Другата не е Зеферине ,тя нали уж е без бодли тази си има.Клоните са гъвкави ,лесно се извиват,но имат безброй дребни бодли.
И жълтата е страхотна .Взех на есен резници и за моята градина ,та ми се иакаше да зная какви рози имам.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от milena02 »

Жълтата като че да е Римоза. Таково топло жълто май не съм виждала в друга роза. Доста хора тук я имат. Моите две ги подарих на третата година, категорично не им понесе Софийското поле. Розовата доста трудно ще я разпознаем, защото с този фасон има сортове бол. Може пък да е Лагуна, но на Лагуната не са й клюмнали цветовете. Може да е Алоха (не тази на Кордес, а другата), Ла роз де Молинар - ама тя си е определено храстова и там превиване по конструкция е невъзможно. Да кажат по-сведущите!
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Мариана Бечева »

Изображение

Изображениеe85 near my location

Изображение
Помагайте да разгадаем тази роза! Стар сорт е и по цвят прилича на prince de bulgarie rose. Но дали е тя?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”