Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

greeneyed написа:Имп.Фарах е една дългорана, сега пак смятам да не я режа ниско, защото тя докато не си достигне заложената и височина, няма да миряса и чак тогава ще цъфти.
Като написа това се сетих и друго от цитатите на Господинов от книгата на Ангелиев
gospodinov написа:„Резитба на розите”
Проф. Васил Ангелиев


Изображение


3. останалите стъбла се режат в зависимост от силата на растението – при силно растящите сортове се оставят по 4-6 пъпки, а при слабо растящите 2-3. При резитбата се има предвид правилото, че ако силно растящите сортове оставим с малко пъпки, те ще развият много дървесина и ще цъфтят слабо. Ако на слабо растящите сортове се оставят много пъпки, те ще дават много, но лощи цветове.
Масовата ни практика, ако не бъркам при нас е да режем силните чаени рози ниско, за да не бягат бързо във височина. А, в книгата се казва точно обратното. Аз също съм рязала години наред силните рози ниско, но явно е грешка. Май, правилно си намислила да оставиш Императрицата на повечко пъпки :tzvetoman:

После ще споделяш какво и как :liubov:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от greeneyed »

За втори ред е, Белл, висока е около 1,80 м, достолепна императрица! :lol: Не съм я снимала цялата , тези снимки имам.

Изображение

Изображение

Изображение

И да добавя, че не е твърде добре огрявана, следобяд я огрява.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

Красива е и надиплена с остри листа и плътен център и чудесни червени кантове :tzvetoman: мерси, Грийни :liubov:
1,80 м си е доста, значи втори ред.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от greeneyed »

Листчетата на цветовете са плътни и здрави, не се петносват от влагата, въпреки , че са много .Тук са на прецъфтяване, а се задържат дълго на стъблата.Като пъпка е още по-красива.
От тази поръчка купихме доста Императрици, нека да споделят и другите как вървят при тях. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

Олеееееееееееееее, тотално ми се заваи свят :o :o :o

ами то от красиви.... по-красиви иииииииии......

greeneyed
Страхотна императрица извади ! :ieeee: ама казваш не е по цял ден на слънце ,нали ?

вече наистина се обърках, я сега кажете и за тая ,Роза Belle de Segosa последно повече няма да питам , но тая поне съм я открила но се страхувам да не и тя да иска следобедно слънце че не мога да и го осигуря

Изображение
bell

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от bell »

hosta127 написа: вече наистина се обърках, я сега кажете и за тая ,Роза Belle de Segosa последно повече няма да питам , но тая поне съм я открила но се страхувам да не и тя да иска следобедно слънце че не мога да и го осигуря
Че, защо да не питаш, който може ще помага :daaa: Belle de Segosa я подарих, хубава е, но си иска слънце и топло не е за моята градина. Висока роза ще ти вади шишове над метър и половина, не разклонява много, висока и прибрана. След първа вълна не е впечатляваща и цъфти по върховете. Иска си пръскане, защото е болнава и черните петна бързо а нападат, ако не ползваш химия не е за теб. В жегите цветът издребнява и прегаря.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

bell , много благодаря за съветите, точно от това се страхувах, да не прегаря ,че имам едни дето малко да ги жегне и стават парцал у иначе наистина е красива но като не можеш да и се нарадваш на красотата, какво полза :snif:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Някой може ли да я разпознае? От Ирис Дей е. Садена 2016. Тогава цъфтя нон-стоп цяло лято. Миналата година първо я попари сланата, след това я хвана мана. Въпреки всичко, пак се представи добре. Много я харесвам. В момента е около 70см висока. Орязах я санитарно. Но съм дотам....
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ToBo »

Виж дали ти прилича на Amber queen :daaa:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Ммм, прилича :hmmm:
Сетих се, от Фидус е, наречена Old gold!
Ако някой я има и вече е разпозната?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”