Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Моите всички са от БГ производители,не знам дали има разлика в подложките.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

Nevita написа: Май 12, '18, 21:26
аааааааа, :hmmm: черни петна не исакм, :svekurva: при мене някой път има такаива черни петна , аз мисля че е мана и пръскам , а то какво е

?
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от radoctina69 »

Здравейте,
може ли да ми помогнете с разпознаването на тази розичка? Купена е миналата пролет в контейнер пишеше жълта, но така и не цъфна. Днес като ходихме на село ме изненада с цвят има лек приятен аромат храсчето е малко.
Предварително благодаря :tzvetentze:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

имаш си остинка , момиче
най-вероятно Голден-а
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от radoctina69 »

Благодаря :ieeee: zelenko :gush: :tzvetentze:
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

Хайде да се запиша и аз с една Павликенка от работата ми.
Купиха ги миналата година от Павликени мисля, че от Димов.
Типичен ЧХ(нали са ми слабост :D ), цвета е бяло-сметанов когато е на пъпка, а при отваряне леко избледнява до слонова кост. Аромат добър, много приятен със сладки, плодови нотки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Голден-а има плодов аромат,Гр.Томас -лек,чаен,каквото и да значи последното.Те си приличат много-значение може да има само вида на храста-Греъм -изправен,Голден-падащ.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

цъфнал резник Chippendale ??? под парещите лъчи на слънцето може и да не я познаете ,но тя ли е все пак , аз за нея съм я набедила ?

Изображение

Изображение

Изображение

до вчера и рано сутринта беше така ,в един момент се обръщам и какво да видя ....

Изображение

тая трябва да е ....?Дадена ми е за Вlauwestadroos

Изображение

Изображение

До вчера изглеждаше така , днес слънцето я опече ... :cry: Уж розите обичали слънце, НЕ Е ВЕРНО !!!! :svekurva: Никой не обича чак толкова слънце :svekurva:

Изображение

Паул Бокус на сянка,тя ли е ?Издържал на слънце, :hihihi: не смея да го проверя ,добре си е на сянката :ieeee:

Изображение

Изображение
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

Хоста, розите обичат слънце, минимум 5-6 часа на ден, в това не се съмнявай.
Много са малки розите и не може са се каже категорично, дали си отговарят сортовете.
Ето ти снимка на моя Chippandale

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

gospodinov написа: Май 17, '18, 14:38 Хоста, розите обичат слънце, минимум 5-6 часа на ден, в това не се съмнявай.
Много са малки розите и не може са се каже категорично, дали си отговарят сортовете.
Ето ти снимка на моя Chippandale

gospodinov, то и аз обичам слънце , даже ходех в 5 ч да го посрещам като малка, но докато правех снимките на 2-3 рози и ми стана лошо, заболя ме главата и побързах да се прибера , за съжаление розичките не мога да скрия никъде , като ги гледам как са облещени тези които ги пече слънцето не мисля че им е приятно нито здравословно ...а тази Паул Бокус която пише че дъргаЖа на слънце като я гледам на сянка от сутрин до вечер , никак не и е зле ,само през листата на смокинята и падат от време на време някакви лъчи колкото да не е без хич ,но сутрин за нея няма грам слънце ,чак след 14 ч като се обърне на запад слънцето тогава и идва малко .....като се има пред вид че и температурите не са чак толкова високи , жегите още не са започнали, какво да кажа за през юли и август ???? Очи за теб вчера плакаха и аз със тях ! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: от миналата есен ми е толкова много я исках толкова и се радвах преди два дни , такава свежарка аи кипричка , а вчера оклюмала и разпертущинена , като чели котките са играли с нея , и ще кажещ че не съм я поливала от една година , нея специално я поливам редовно , разкопавам около корените ,торя , чистя я и други глезотийки ----мислех че съм я загубила даже днеска рано сутринта отидох да ровя около корена да търся попови прасета или някаквиа други гадинки които да са и причинили това състояние ,но я гледам отново свежа :ieeee: :ieeee: :ieeee: но само до 10 ч докато напече ЖЕСТОКОТО слънце :svekurva: :svekurva: :svekurva: :svekurva: смятам да я извадя и да я преместя на пълна сянка но ме е страх в тия жети, пък дали ще изкараме лятото като жегите още не са започнали и го дават само още 24 градуса , а като стане 50 :shock: :shock: :shock: :shock: ????КАКВО ПРАВИМ ???? :eeeh:Всеки обича слънце, но това нашето не е слънце, това си е някаква болест , а слънцето е само до 10 ч,от изгрев до 10 няма и 5 часа но са достатъчни даже и по-малко защото през юли и в 9 ч вече е АД слъвце, слънце .... ама зависи на какво казвате слънце ??? :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”