Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от katia »

Ох важна подробност пропуснах от Ирис Дей е розата да. Преди много години ги купувах, е преди около 6 може би 4 са общо до една телена ограда и най вероятно съм гледала точно катерачи да са, когато ги купувах. Тази година вече се заех с градината и реших да ги махна, майка ги режеше ниско, но тази година поради ред причини пропусна да го направи, аз усилено ги торих с птича тор и те не спряха да цъфтят. Извадих 3 но все пак реших че ми харесва особено тазгодишното и цъфтене и оставих една
Благодаря ти много Либра :tzeluvka:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Tъкмо се чудех какво е било това щуро цъфтене ,но реших че има такива рози,само дето аз не съм ги виждала.И ,благодаря за идеята,че силно торене може да предизвика силнен цъфтеж.Трябва да се внимава,де.
Все пак,жалко че сте ги унищожили.
Майка ти ги реже като ЧХ ,защото това знаят хората.Тази можеш да я хоризонтираш наляво-надясно по оградата .Ако ти се занимава я хоризонтираш по клон през 30 см .До 3 г. режеш само санитарно,след това се подновява като всяка година се режат най-старите клони и се оставят 5-6 цъфтящи.Така е на теория,ти по -късно ще го даваш по интуиция.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от мечтица »

katia написа: Ное 30, '18, 09:41 Коя може да е розата? Възможно ли е да е
Leonardo da Vinci ? Тази година беше огромна, отрупана с цвят, цъфти цяло лято, до вчера имаше единични цветове

Изображение

Изображение
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Катя,мисля че имам същата роза.Моята купувана от българския пазар преди 4 години.
След дългото търсене за името на тази роза,спрях се на тази под название-'роза 'Parade''
Е не съм сигурна на 100 %,нека да кажат по знаещите розарки дали е така. :hmmm:
Моята роза достига височина до 3 м,при положение че всяка пролет я скъсявам наполовина,
понеже не искам да става много висока,но тя си знае своето :lol:
Това е моята роза от миналото лято
Изображение
А това от тази година

Изображение
И есента
Изображение
Една от розите коята цъфти непрекъснато, от май и чак до зимата. :daaa:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от katia »

:nod: Благодаря! Не ги унижих напълно успях да дам едната на съседка. Върху тях експериментирах как се отразява птичия тор :oops: Нямаше как да запазя всички на това място там вече е посаден Едем, и телената ограда ще е дървена, не знам точно как да направя така че и Едем и тя да се чувстват добре...то мястото ще имат но пък какво ще се получи с двата цвята не ми е ясно, но вече бяхме с инструменти в ръце със съпруга да махаме и последната, когато размислих :liubov2:
Да Мечтица цъфти непрекъснато :nod:
Наистина може да е Parade поне цвета е точно такъв когато се отвори напълно на Pink Clouds малкото снимки които виждам в нета цветовете като чели са по рехави...знам ли, не ми е много ясно :snif:
Последно промяна от katia на Ное 30, '18, 12:07, променено общо 1 път.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от мечтица »

Либре,да допълня,моята роза винаги торена само с Яра мила- 2 пъти,май месец и след 1-я цъфтеж.
Обаче засадена е край чешма,и водата се оттича в канавката,коята минава покрай тая роза.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Честно казано,не знам коя е .Всичко опира до това ,дали БГ производителя има достъп до нея .Сега за Парад чета ,че е ароматна .Макар,че и това не е сигурно кой на какво казва аромат.
И двете рози почти или изобщо не са разпознавани тук .Преди време се появи една ,която аз набедих за Пинк Клауд.Може да се намери с търсачката .Един от белезите ,който ме наведе на тази мисъл е твърде дългите дръжки и увисналия цвят.То ,и поначало ,не са хиляди повторно цъфтящите рамблери.Обикновено ,цъфтят много обилно еднократно и продължително,после не цъфтят.За това ,ако се появи роза с гъвкави клони и с повторен цъфтеж,това винаги се рекламира.
Мечтица,поливането със сигурност има положително отношение .Аз съдя по моите еднократни ,които пуснаха по някое цветле в дъждовното лято.
За това ,ако е интересно и важно да търсим сортовете ,трябва да сравняваме -цвят на листа и клони,бодли,аромат,податливост на болести .
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от маргото »

Катя, Мечтице, ето я моята Pink Cloud /Флоров 29/, разпозната в тази тема от Либра :tzeluvka: на стр.306 и 307.
Тук е, от тази година. И наистина снегът затрупа последните и цветове, цъфтежна е...

Изображение

Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от flora »

Аз имам Pink Cloud купувана от тук, но с написан сорт на кутията. Катерач, цъфти до сняг. За аромат не мога да кажа нищо, понеже моята е на пергола и върху покрива, та не мога да я подуша :hihihi: . Розата ти много прилича на моята като беше по-малка.
Изображение Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

Наистина прилича на Пинк Клоуд. Съмнява ме това, че в розебука пише че цъфти обилно напролет и после чат пат с някой цвят, а вие казвате, че цъфти обилно и наесен?
и е роза на Бьорнер, от САЩ. Но пък може преди да е имало повече американски рози на европейския пазар, сега май не са чак толкова много
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

Parade цъфти много повече от пинк клоуд. Дъщерен на Ню даун, устойчива. На марго е parade. Изтекъл патент отдавна, пускат я джаксън и перки с и бьорнер и кой ли не за селекция.
Тя е много отдавна в бг като сорт.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”