Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

calico написа: Май 17, '18, 18:52 Нели, не е Чипъндейл, не е

но не разбирам на всичките снимки една и съща роза ли е?

а Дарби има неповторим аромат, само по едрата пъпка и по аромата може да го познаеш. изчакай пъпката да се отвори и пак направи снимка
да , не е Чипъндейл, :nod: по-скоро Дарбито отивам да я помириша че днеска ми стана лошо от слънцето пък и в този пек сигурно щеше да мирище на изгоряло :potekoha: няма вече пъпка освен утре рано сутрин да се свие, тази сутрин беше пъпка но на обяд се беше вече облекщила , много красива пъпка , да една и съща роза е с две пъпки които за нула време са разпериха до неузнаваемост

ето пъпките сутринта

Изображение

и към обяд

Изображение

не можех даже да снимам така блестеше че нищо не се виждаше :snif: утре вече може да е прецъфтяла :eeeh: :eeeh: :eeeh: :eeeh: :cry: :cry: :cry: :cry: ех, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от calico »

много е малка за да се каже изобщо нещо със сигулност.
първите цветове, и то на резник, може и да не отговарят.
ако не дса прецъфтели, ти ги изрежи, тези клончета трябва да растат, не да цъфтят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

calico написа: Май 17, '18, 19:24 много е малка за да се каже изобщо нещо със сигулност.
първите цветове, и то на резник, може и да не отговарят.
ако не дса прецъфтели, ти ги изрежи, тези клончета трябва да растат, не да цъфтят
вече можа спокойно да ги режа, :daaa: помирисах много на хубаво миришеше :daaa: обаче до тях имам една лоницера която сега се е размирисала та не разбрах силен ли е аромата на розата защото този на лоницерата направо ми се натрапваше в носа , а розичката си миришеше много сладък аромат ,нежен :tzeluvka: но не чак като на трендафилите ,и маслодайните рози те имат по-силен аромат :tzvetoman:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Тутти »

Да поставя няколко снимки на розата, която Zeleno разпозна като розата на ККК. Предположението й в темата за розите на Остин, че е The Prince, на мен ми изглежда логично. Сега гледах и Soul на Tantau, и на нея ми прилича. Не знам, но си мисля, че тук има познавачи и ще се изясни коя е. Силен аромат, едър цвят, симетричен храст. Купена е като катерач, първата година си беше,,ама я местих,,та сега още не си е спомнила каква е.
Опитала съм се да направя снимки, както ми казахте да направя - цвета в профил, пъпка, форма на храста. Вече е видно, че цвета отваря и едни жълти тичинки в центъра, та пак като Принца. Да, обаче цвета е много едър. Цвета е точно както го снимам с телефона, първата снимка.

Изображение

Формата на храста е такава:
Изображение


Цвета в профил и пъпките:
Изображение

И още една снимка на цвета с тичинките. Нюанса на тази снимка също е точния като на първата. Много красива роза, питах дали имат още от нея, чакам отговор. Ако няма, ще я размножаваме, но аз не съм добра,,та ще разчитам на по-умелите с резниците.
Изображение
Отговора е, че нямат такава роза в момента.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hitolq »

Хм,никога не съм си помисляла да се включвам да разпознавам рози😀Но ето какво забелязах аз,все пак може да съм полезна с нещо.Принца, освен че е по-малък цвят,няма и много бодли.,а твоята виждам,че има много и възмижно ли е да е Мънстед.....тя е с много бодлилчета.Аромата е силен,и тя има някакви жълти тичинки,храста симетричен,като на твоята...
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

Изображение

някой може ли разпознае какво цъфна в градината ми :D
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

туй е някакво руфле Лили
от Флорибунда - те ги продават таквиз
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

zeleno написа: Май 19, '18, 17:29 туй е някакво руфле Лили
от Флорибунда - те ги продават таквиз
Благодаря ти :liubov:
не зная какво е това руфле, но е красиво :D
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Тези рози се казват ruffle ,с назъбени листенца.Не са много като сортове,разгледай в нета.Ето един пример
http://www.interplantroses.nl/assortmen ... dy-ruffles
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Влюбих се в аромата ѝ от един метър. Типичният мирис на старите рози в градината на баба ми - упойващ, опияняващ! Онзи ден на разтваряне пъпката беше почти винено - магента. Днес вече изглежда така.
Изображение
[url=https://ibb.co/kPyZ5o]Изображение
Купена е като "катереща".
Насадена е вече до любимата ми площадка, за да усещаме непрекъснато този аромат, с обещанието догодина да има и арка :angelche:
Някой познава ли я?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”