Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

Ама не виждам снимките...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Дал, ти си Вълшебна енциклопедия! :sbow:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

dal написа: Авг 4, '18, 19:23 Ама не виждам снимките...
.
Далче, дано сега да виждаш снимките, бебе резник е,по средата бледо жълто в края зеленикави листенца, не знам как да ги кача аз си ги виждам но Прикачи не работи от вчера при мене

Изображение

Изображение

Изображение

червените точки по листата не знам от какво са дали си е такава розичката :hmmm:
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от молина »

Дали някой може да разпознае тази розичка - от резник е, засега е само едно клонче, с не много бодли, листата са матови, а цвета е около 9-10см.:
Изображение
Изображение

Това е реалния й цвят:
Изображение

и на прецъфтяване:
Изображение
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

Здравейте, може ли малко помощ? Някой разпознава ли тези рози?
1. Жълта- храстовидна е, прави по няколко пъпки на клонче, много е ароматна, цвета е около 6 до 8 см. младите растежи са светло зелени.
Изображение
Изображение
Изображение
2. оранжево или цвят като на сьомга - супер ароматна роза, храстова с много големи цветове по няколко броя на клонка, младите израстъци са червеникави.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
3. червена - ниска е около 60-70 см някъде пъпките са направо черни, розата е с много характерен светъл цвят на листата, цвета първоначално леко е цикламен после става много наситено червен като кадифе е и има много особен тежък аромат. Един цвят ена клонче.
Изображение
Изображение
4. розаво бяла роза ароматна е и е ниска най-вероятно чаен хибрид с по един цвят. листата леко червенеят. стара роза е
Изображение
Изображение
Изображение
5.розава е и е огромен храст с много много тръни незнам дали мирише понеже съседите никога не са я оформели и цъфти само по върховете та искат да я махат и си взех резник надявам се да се разбере коя е листата са светли на цвят. По 1-2 цвята на клон.
Изображение
6. влачеща роза много е стара има лек аромат. ветовете са собенни полу кичести наподобяват простоцвятните и се виждат жълтите тичинки. цвета е цикламен. Като прецъфти сам пада със дръжката си. до 3 цвята на клончеЗа съжеление неможах да снимам цвета разтворил се. Цъфти 2 пъти в годината. Не е моя розата. Изпросих си резник от една жена, защото розата е страхотна когато цъфне листата не се виждат от цвят.
Изображение
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zorinda »

patriciq95 написа: Авг 7, '18, 16:39 Здравейте, може ли малко помощ? Някой разпознава ли тези рози?
1. Жълта- храстовидна е, прави по няколко пъпки на клонче, много е ароматна, цвета е около 6 до 8 см. младите растежи са светло зелени.
Изображение
Изображение
Изображение
2. оранжево или цвят като на сьомга - супер ароматна роза, храстова с много големи цветове по няколко броя на клонка, младите израстъци са червеникави.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
3. червена - ниска е около 60-70 см някъде пъпките са направо черни, розата е с много характерен светъл цвят на листата, цвета първоначално леко е цикламен после става много наситено червен като кадифе е и има много особен тежък аромат. Един цвят ена клонче.
Изображение
Изображение
4. розаво бяла роза ароматна е и е ниска най-вероятно чаен хибрид с по един цвят. листата леко червенеят. стара роза е
Изображение
Изображение
Изображение
5.розава е и е огромен храст с много много тръни незнам дали мирише понеже съседите никога не са я оформели и цъфти само по върховете та искат да я махат и си взех резник надявам се да се разбере коя е листата са светли на цвят. По 1-2 цвята на клон.
Изображение
6. влачеща роза много е стара има лек аромат. ветовете са собенни полу кичести наподобяват простоцвятните и се виждат жълтите тичинки. цвета е цикламен. Като прецъфти сам пада със дръжката си. до 3 цвята на клончеЗа съжеление неможах да снимам цвета разтворил се. Цъфти 2 пъти в годината. Не е моя розата. Изпросих си резник от една жена, защото розата е страхотна когато цъфне листата не се виждат от цвят.
Изображение
Номер 2 прилича на Westerland.
Най-доброто предстои!
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

Благодаря Ви и на мен ми прилича на нея, а номер 1 го опреличавам на Graham Thomas. Отново благодаря и се надявам и другите да открия кои са :)
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

цветът е бледо лилав, аромата не е много силен, но е нежен на маслодайна роза, формата на пъпките е като капка, а самите цветове като се разтвярят приличат на чаен хибрид и са по 1-3 на бр, храста е оголен от долу и не е много разклонен с редки бодли. До сега не съм я виждала да боледува, но при дъжд малко се разваля цвета, цъфтежът до сега е за 2ри път, младите израстъци са зелени, а листата са тревисто зелени и лъскави, цвета е едър на дълга дръжка. Розата е на полу-сенесто място. Купувана е от цветарски магазин в картонена кутия за катерач.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Извинявам се ако има грешки, но съм нова във форума и те първа влизам в крачка с нещата. Едва вчера разбрах, че има анкета по която се търси сорта. Ще се постарая да събера информация и за другите видове. Благодарение на форума и особенно на тази страничка открих много от розите си. Благодаря на всички, които ми помогнаха и се извинявам отново за неточността си. :dovolen:
Имам съмнение за Blue mooon :tzvetoman:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Прилича на Блу муун,по документи ,така да се каже,защото я нямам.За първа година ли ти е ,дала ли е голям прираст?.Макар,че с тия дъждове и аз може да порасна.
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

Розата е на една жена, от която взех резници. За сега са тръгнали, но е още рано да се каже. Купих си от същото място такава роза, но не се хвана. Изгни. По опаковката от Флорасем се водеше светло-ливава влачеща роза. Розата от снимките е на 2 години и е голяма. Има цвят както по върховете, така и на по ниското. Явно тези рози са малко дефектни. Незнам дали аз така съм случила но от 10 само една се хвана, която се оказа Ferdiand Pichard.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”