Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Ето я, успях да ѝ заснема почти реалния цвят
Изображение

Амиииииии, утре ще помоля, но не знам не трябва ли есента да дойде??? Не се ли вкореняват тогава под шише?
П. П. Толкова мило ми стана - едно от прекрасните момичета във форума ме е поканила на гости с подарък резник за уикенда. За съжаление вече ще съм далеч от Велинград....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Nevita »

Не пречи и сега да опиташ, просто ще се налага по-голямо обгрижване на резниците.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Аз продължавам да ровя и дано наистина стигна до истината. Не можах да си взема резник, Nevita, нямаше никой на рецепция при напускане, а не мога без разрешение.
Та, порових, разгледах... Единствената роза, на която я оприличих е Souvenir du Docteur Jamain.
Виждам, че тук я имат Марианна, Клокчето, Bell... Ако някой се произнесе, ще съм мнооого щастлива. :gush:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Пак по документи-Др Джамейн е с падащи ,дълги клони почти без бодли.Във вътрешността на цвета може да има бели петънца.Боледува от мана,вероятно
http://www.rosebook.ru/roses/perpetual- ... ur-jamain/
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

:lol: Либре, хахаааааааа, "по документи"! То и аз ѝ прегледах целия паспорт, албуми със снимки, акт за раждане... Не знам. В едно съм сигурна - формата на цвета и окраската са 1:1...
Ако не намеря бабината, бих взела тази, ако има от къде, де :ovtza: :hmmm:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1332 пъти
Получил благодарност: 516 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от daneda »

Еличка, ще ти пратя резници от тази роза, само кажи кога!
Мисля, че е същата, не знам име, наследена е от свекърва ми, но е местена преди 2 години, затова е още така малка /ниска/ иначе става почти 1.60 висока
Изображение - това е от тази година

Изображение- 2016 год. преди да я преместя

Изображение
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1332 пъти
Получил благодарност: 516 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от daneda »

Розата е взета от Булгарцвет Велинград преди повече от 35-40 год. и цвета е малко по-тъмен, точно кадифен, както го описваш.
Аватар
zorinda
Kъсо кафе
Мнения: 98
Регистриран на: Апр 27, '14, 13:05

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zorinda »

Малко помощ ми е нужна. Възможно ли е розата да е Henri Matisse?

Изображение

Благодаря
Най-доброто предстои!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

daneda написа: Юли 11, '18, 14:24 Розата е взета от Булгарцвет Велинград преди повече от 35-40 год. и цвета е малко по-тъмен, точно кадифен, както го описваш.
Дани :gush: може и тя да е, баба ходеше на почивка във Велинград всяка година. Ако можеш погледни последната ми снимка, там цвета е най-реален. Тя ли е?
Аз, да си призная, побърках татко тези два дни :angelche: И накрая я намери. Една жена я имала от нашата. Обеща да ми я вкорени :ieeee:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Nevita »

Еличка, ми то и аз имам такава май, от мама ми е, 4 растения имам. Името и аз не го знам, а ми е любопитно, но иначе е много цъфтелива. ЧХ, оголва краката, ама си я харесвам. Вероятно стар сорт.
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”