Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Този факт ние сме го установили още на първата година. Макар,че тези точно ми звучат като нова звезди в розите.По-добре залагай резници ,отколкото да се ядосваш с такива доставчици.
При познатата ти как се държи тази роза-като катерач или невчесан ЧХ ?
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

Ами човек се учи от грешките си. Като Храст точно. Клоните са дебели и здрави минава оградата малко, не е нито чаен хибрид, нито катерач, както пишеше на опаковката. Висока е някъде 1,50-60 м. Нещо такова е.
Изображение
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

1. Стара роза на повече от 40 години. В стари постове бях качила снимки и на другите, но тях ги открих. Цветът е розаво на най-долните венчелистчета-коралово и жилто в средата. Розата при пълно разтваряне е рошава. Трайна е на дъжд и е с доста силен аромат. Не боледува по принцип, но тази година и най-устойчивите имат петна. Новите прирасти са зелени на цвят, а листата са тъмни и лъскави. По един едър цвят на издънка с дълга дръжка. Пъпката е като капка и по-тъмна на цвят. Розата е висока около 70-80 см. Повтаря цъфтежа.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
2. Стара роза малко боледува по-често от другите. Храстова е, като храстът е оголен от долу. Цветът е със цикламен цвят и по 4-5 и повече на клонче със среден но не много силен аромат на маслодайна роза. Дръжките на цвета не падат сами. Листата са тъмни на цвят, а новите растежи са светло зелени. Пъпките са на не много дълги дръжки и формата им е не толкова издължена, а по дундеста така да кажа. Цвета е много характерен в средата като завъртян и доста време стои така преди да се разтвори напълно. Ще покажа снимка от интернет на едно мини за да се добие представа.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
3. По нагоре бях качила снимка на цвета. Имам съмнение за Haciena, и по малко за Ingrid Bergman, Loving Memory. Цвета е червен и то много тъмно червен, но в последсвие или на определена светлина изглежда цикламен леко. Пъпката е много тъмна. Листата са светли.
Изображение
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Уж четох другите й имена и чак сега виждам,че е прословутата Sisi.Която при мен,ако е тя ,че е с подобен произход, е с изразителен аромат на теменужки.Другата й отл. черта е ,че расте право на горе,тясна е ,но като нищо си стига поне 2.5
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

Да тясна е розата не се шири и право на горе расте. Да мисля, че е тя. https://www.welt-der-rosen.de/namen_der ... sissi.html
Благодаря много. :) :ieeee:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от shoshy »

Моля да разпознаете тази роза
Изображение Изображение

Холандско производство, четири растения в саксия, без аромат. Цветът е 5-6 см диаметър. Крайните листенца са розови, в центъра оранжевеят.
Много се надявам да е с максимална височина 50-60 см.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Havga »

Изображение
И тази е неизвестна, но красива. Моля за помощ за разпознаването и. На щамб е. Цветът е единичен (чаено-хибридна). Дръжката е стегната, дълга. Големина на цвета около 12 см. Аромат - слаб.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

1. розите са на 4-5 години може и повече. И двете са много цъфтежни, почти непрекъснато и не боледуват. Огромни са и за това се извинявам , че снимките не са много добри. Храстовидна роза с лимонено жълти цветове, които изглеждат леко парцаливи и бързо прецъфтяват и избледняват. По 3-4 на клонка са с лек аромат може би. Новите растежи са светли, а листата са тъмни и лъскави.
Изображение
Изображение
Изображение
2. Розата е също храстова с коралов цвят на цвета и по 3-4 броя цветове на клонка. Ароматна е доста. Новите растежи са леко червенеещи. Иначе храстът е с тъмни и лъскави листа. С малко бодли са и двата храста и са добре разклонени.
Изображение
Изображение
Изображение
втората роза ми прилича на dee dee bridgewater. Възможно ли е да е тя?
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Мариела »

малко помощ за тази роза.Изображениерозата е на 8-9 години, висока е около1,20-1,50м.,цъфти на клъстери от 2до5-6 пъпки,диаметъра на цвета е около 8см.,има слаб аромат не мога да го определя на какво,листата са матови,купувана е най-вероятно от някоя верига магазини.Пъпките са леко розови като разцъфти е чисто бяла.
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Мариела »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”