Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Тутти »

Аз я имам, мисля, че е тя. Листата, цвета, същите са.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13696
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 329 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

ооооооооооо :ieeemyzh: , колко хубаво
а цъфти ли ви самоотвержено , както е обещано в розебука :?:
значи и мястото и съм уцелила :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Аз я нямам.Оценявам я по документи-т.е снимки от нета.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Не бях се връщала в бащината къща от две години. Най-яркият ми спомен от детството е розата на баба до стълбите за втория етаж и по-точно аромата ѝ. Никога няма да го забравя.... :sheart: Сега розата я няма. Татко каза че миналата година е умряла....
Но нищо в живота не е случайно. Вчера пристигнахме в хотелче във Велинград. На вратата ме посрещна Тя. :ieeemyzh: Ето я :gush:
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Не мога да уловя цвета с телефона - на снимката червенее, а всъщност такава е само пъпката. Иначе е доста по-кадифен, тъмно малинов с нюанси на фукция.
Розата на баба беше садена преди 1970. Попитах за тази - взета е от резник от стара роза в града. Цвета е поне 15см диаметър.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Ще сложа още снимки и наистина ще съм ви благодарна, ако някой я разпознае и има шанс да си я имам и аз
Изображение

Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Mr.Lincoln -стара,64,ароматна ,червена?,с точно такъв храст. Не ми съвпада вида на цвета -дават я с висок център?
Виж и тук
http://florov.com/produkt/%D0%BA%D0%B0% ... %D1%80-46/ Виж бг сайтовете .
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Еличка »

Либре, не е тя. Както казваш Линкълн е с конусовидна среда, а тази е паница. Също цвета - бабината е по-винена, кадифе. За Линкълн прочетох, че има плодов аромат. Не знам как да определя аромата на търсената от мен, мнооого дълбок, на стара роза.... Не го оприличавам на плод.
А, сетих се още нещо от старите спомени - след прецъфтяване оставаха прекрасни, големи шипки, които баба не режеше и стояха и зимата на храста. Пролет я изрязваше доста, а тя за месец - два изкарваше големи двуметрови шишове. Стоеше чисто права без никаква опора.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Да,прави впечатление начина на завиване на венчелистчетата .Не е типично за ЧХ,а целият вид на розата е такъв.То,няма особено значение,защото класификациите са леко относителни.
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Nevita »

Еличка, а защо не помолиш собствениците да ти отрежат някой и друг резник? не вярвам да откажат...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”