Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

според мен на Лена розата е голден целебрейшън , и има да се въргаля докато направи клоните за кълбото
то ще проличи ако дръпнат клонаци нагоре ще излезе гр томас , ама слабо вероятно
не знам от къде е ама имаше един дълъг момент в брит розако имаше в полето с гр томас калеми от голден целебрейшън ...

за да ги различаваш трябва да имаш и двете
целебрейшъна става със стригане да се държи на някаква сечена чаша , обаче гр томас не става
от подобните кълбести форми за чаша стават дарбито и юбилейния целебрейшът в розово и джорджия
аз имах безумен експеримент да държа а шорп лед до пътека - тя е за колони виеща се и знам какви клони стрижех по два и петдесет всяко лято....
Аватар
liljana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1128
Регистриран на: Фев 5, '10, 11:46
Местоположение: Пловдив

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от liljana »

Моля за помощ,търся Еден,от къде да си я купя....Благодаря.
http://liljana.snimka.bg/flowers/orhi-v ... 8.30411789" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можеш да състариш мисълта. Можеш да състариш само формата.
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

liljana написа: Юни 9, '18, 16:33 Моля за помощ,търся Еден,от къде да си я купя....Благодаря.
Лиляна, изчакай есента, в момента асортимента е крайно ограничен до рози в контейнери.

Съпоставка на цвета на Томас и Голден

Изображение
лево Томас, дясно Голден
libra написа: Юни 9, '18, 12:27 Самият Дейвид Остин дава лек аромат за Греъм.Ако имаше аромат на теменужки ,нямаше да пропуснат да го споменат.Аромат на теменужки има Сиси,лилава роза.Вероятно и други,предполагам.
Ами то го пише
"There is a light Tea fragrance, with a cool violet character."

https://www.davidaustinroses.co.uk/grah ... s?___SID=U
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Предавам се,тази страница не съм я отваряла ,видях само "лек аромат" .
Двете рози ги имам засадени една до друга.Ходих пак да ги изследвам -Голден си го има божественият плодов аромат,Греъм -никакъв. До тук ,аз съм разбрала ,че "аромат на чай " е колкото да не е без хич.Това ,за мен е аромат на лека свежест от живото растение,така да се каже .Много далеч от какъвто и да е аромат на роза.Но ,има рози ,и на това не миришат.
Но приемам ,че някой усеща аромати по-добре от мен и улавя тази виолетка.Също е възможно на определени места ,зависещо от разни фактори ,да е изразителен ,а на други-не.
Въпросната Сиси е с божествен аромат на теменужки -ей,на това му казвам виолетки.Така,че може би ,не ми е съвсем запушен носът,поне по отношение на този аромат.
Ще я следя розата дали в по някое време на деня ,няма и аз да усетя виолетките.
gospodinov

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gospodinov »

Libra, ние с МЖ винаги се разминаваме в това дали някоя роза има аромат или няма - обикновено аз усещам аромати, които тя не усеща.
Така, че това с ароматите не е лесна работа.
Примерно при вината, аз никога не мога да усетя тези нюанси, които са описани на етикета, така че,........
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Да,определено,всеки усеща различно ароматите.
lisunger
Kафенце
Мнения: 37
Регистриран на: Авг 23, '17, 16:01

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от lisunger »

Здравейте,

някой познава ли коя е тази роза :)

Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Kaira »

Здравейте, приятели! :liubov: И аз моля за разпознаване на тази роза.
Втора година е при мен от последните поръчки на Деси, но е объркана с друга трябваше да е тъмно лилава.
Има лек приятен аромат на роза и не задържа дълго цвета. Както се вижда на снимките на един клон са няколко цвята.
Ако някой може да я разпознае ще съм много благодарна за да знам как да я подрязвам. Благодаря! :tzvetentze:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от hosta127 »

а тази ?

Изображение

вътре е бледо розова почти бяла :hmmm:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от kim »

Коя може да е розата. Едно резниче цъфна

Изображение

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”