Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mysisu »

Това в България ли? Страшно.
В Северна България, мястото ни е под лек наклон и е доста проветриво, приятно е с изключение на обедните жеги. Не е за тук, но просто за сравнение Юбилея на Принца цъфтя почти непрекъснато, хем първо лято. Пролетните ми доставки не цъфтяха, не пораснаха дори, ще ги видя този сезон. Затова бързам да поръчам на гол корен въпреки риска от студеното време.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Всичко, което можеш, го остави за есенно засаждане
щото то и без това на следващата година есенните ще са настигнали пролетните.
Студеното време не ти е такъв проблем при пролетното засаждане, колкото това, как са презимували розите. Пролетните най-често умират или не тръгват или тръгват бавно, от това как са прекарали зимата, спящия период. Едно е да я прекарат в земята, засадени наесен, а друго е да са увити, наплескани с восък или трици и пр. и да са в хладилници. При бързо развила се топла пролет няма и да се прихванат, ще почернеят. Така че в тоя случай студеното време е за предпочитане.
но най за предпочитане е да оставиш за есенно засаждане.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mysisu »

Дааа, сколасах я аз вече. При мен са, садя и се надявам да стане като миналата година, т.е. всичко да е 6. Пък и май няколко дни няма да са тежки минуси. Да видим и дано. Току виж някой ден давам и аз акъли, че няма страшно и зимата да се садят (както тук вече съм чела). Проверих си поръчките и се оказа, че май месец съм садила тези, дето не се развиха, но пък тази година трябва да тръгнат и те. Много ми е интересно всичко, което се случва :ieeee: , както и да ви чета!!!
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bpetrova »

Аз съм пред такава дилема - сега или на пролет. Имам в кофа с вода две рози - James L. Austin и Bathsheba, поръчани от Бритрозако. Проблемът е, че започнаха да ги предлагат в края на ноември и не оставиха много избор на градинарите...И сега не знам какво да правя, навън се затопли леко, но колко ли ще продължи...
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mysisu »

И моите са от там и наистина така стана, че ни забавиха в избора, после пък имахме твърде много сняг. Аз рискувам! Плюс това съм и доста нетърпелива. Хвърлям се смело сега, но всъщност доста изчетох и малко питах, та риска е предвидим. Според тук прочетеното е по-добре да не се затопля много след като ги засадим. Успех!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от zeleno »

bpetrova написа: Яну 18, '19, 10:43 Аз съм пред такава дилема - сега или на пролет. Имам в кофа с вода две рози - James L. Austin и Bathsheba...
а ма как изобщо можеш да се чудиш
те във вода не могат да седят , в кофа с пясък на студено - защо това упражнение
садиш там за където са и ако искаш , за собствено успокоение , зариваш присадката или им слагаш отворено шише от минерална вода
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от bpetrova »

Ами чудя се ,защото нямам място да стъпя, за да ги почистя от листа, пък камоли да засаждам други. Не знам как ще стане, освен да махам някои нетолкова любими.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от popov »

Имате ли незамръзнала почва, в която може да се изкопае дупка - садете без да се чудите и разпитвате. Затрупайте с пръст и никакви бутилки. Няма нужда просто.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mimivd »

А май е по-добре да се затрапи поне навън, ако не е сигурно или не може да се стъпи до постоянното място. Слагайте я полегнала временно до пролетта.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Засаждайте в земята веднага, не се бавете.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”