Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от miltonia »

За остинка с кайсиев цвят погледни Lady of shalott- здрава, много цъфти, прави симетричен храст със средни размери.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от jozefin »

Имам я :dovolen:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

Други остинки с кайсиев цвят са Carolin Knight, Roald Dahl и The Lady Gardener - мисля, че Оаксплант ги предлагаха.

За Jude - големината на храста е около 150 х 150 . При мен е с този размер , не го режа драстично при това, максимум 1/3 премахвам.
Ароматът за мен е вълшебен ! Нямам друга роза, която да може дори да го доближи. И е силен, с подходящ вятър се пренася до другия край на двора. А цветът е точно масла и пастели :daaa:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от ann »

clock написа: Апр 16, '19, 21:04 Ох, Анн, колкото пъти видя фантастичните ти рози всеки път ми се разтуптява сърцето! :sheart: :sheart: :sheart:
Ех, Clock , загубих единия Джуд :snif: . Мисля, че ръждата го умори, няма друга причина.
Сега на негово място прехвърлих Jubilee Celebration, но няма да издържа, без да си набавя нов, само да измисля къде да го настаня.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от greeneyed »

Сега пускам снимки oт миналия сезон
Charles Darwin

Изображение

Grace

Изображение

Изображение

Golden celebration

Изображение

Изображение

Жозефин, която и да избереш, няма да сбъркаш. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от clock »

ann написа: Апр 16, '19, 23:33
clock написа: Апр 16, '19, 21:04 Ох, Анн, колкото пъти видя фантастичните ти рози всеки път ми се разтуптява сърцето! :sheart: :sheart: :sheart:
Ех, Clock , загубих единия Джуд :snif: . Мисля, че ръждата го умори, няма друга причина.
Сега на негово място прехвърлих Jubilee Celebration, но няма да издържа, без да си набавя нов, само да измисля къде да го настаня.
Анн, много съжалявам за хубавата роза! :snif: Представям си колко криво ти е било. Jubilee Celebration е прекрасна роза, но непременно си вземи още един Джуд! И вържи на всичките си рози червени кончета. За всеки случай :nod: И ние много им се радваме, предполагам и хора, които минават покрай градината ти. Ама човек няма как да остане равнодушен пред такава красота!

Грийни, великолепна Грейс! Една от мечталките ми е.
Аватар
gospodinov
Kъсо кафе
Мнения: 53
Регистриран на: Мар 7, '19, 16:12
Обратна връзка:

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gospodinov »

ann написа: Апр 16, '19, 20:34 Аз да добавя за Jude the obscure - ......

Изображение
Ann, страхотна е....браво.
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Havga »

Havga написа: Апр 10, '19, 11:55 Момичета, използвам да повдигна малко темата, а и да задам поредния въпрос :).
Принцеса Александра от Кент няма да я бъде, купена е от Флорибуда от есенната поръчка.
Дилемата ми е да поръчам същата от Оакплантс или да поръчам друга.
Колебая се между Принцесата, The Alnwick Rose, Boscobel и Jubilee Celebration. Това са наличностите в момента в желаната от мен цветова гама.
Повтарям си въпроса, защото докато му дойде времето Принцесата вече е свършила. Остават Alnwick Rose, Boscobel , Jubilee Celebration и Дарби.
Трябва да избера. Всъщност търся компания на WOH и Фалстаф, зад тях има ажурна ограда, на която при нужда могат да се опрат, вържат, хоризонтират и пр. Трябва да расте бързо, в момента наличните са около 2м. и растат горе долу еднакво.
Да е цъфтежна и издръжлива на слънце и да не избледнява. Аромата ще го преглътна. Но и листата трябва да са красиви, защото когато не цъфти, а това вероятно ще е повечето време ще бъде зелен акцент и ще крие съседите :)

Бях предвидила там да сложа Голдън Селебрейшън, но искам и нещо красиво розово.

ПП Много моля, понеже не съм ги виждала на живо и някак много се разминават цветовете някой който има време да потвърди дали тези снимки си отговарят на реалните цветове на розите в наши условия (особено в Сф климат, демек по-хладен).

Дарби
Изображение

Боскобел
Изображение

Юбилейната
Изображение

Alnwick
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Havga »

Леле, ще се побъркам. Сега си представих колко добре ще стои Боскобел до Дарби, Юбилейната до WOH :)
Освен да взема и трите и да не го мисля толкова много, а?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Lizi »

Дарбито определено не е роза на която можеш да кажеш какъв цвят е.Понякога е жълта прасковена, понякога е розова.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”