Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от patriciq95 »

tanini77 написа: Окт 15, '18, 22:59 Не мога да правя пълни анализи :D но за мен розите на Остин са прекрасни. Не боледуват, по-цъфтежни са, аз лично ще сменям някои от сегашните за Остинки. Имам Boscobel, не е на пълно слънце, цъфти на няколко вълни и не е боледувала. Поливам редовно :daaa: Гласувам с две ръце :daaa: :daaa:
И цветовете му са магнетични :angelche:
Благодаря за мнението :lol: избора ще е труден ще се води оспорвана битка ми се струва само мястото да измисля :lol: :lol: :D :D Даже си ги представям цъфнали вече ох луда работа :liubov2: Благодаря на всички :ieeee:
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от tanini77 »

Juliet и Sweet Juliet са две различни рози? Моля споделете мнения и за двете, и от къде може да се поръча Juliet?
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
petya_misheva
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Май 5, '16, 09:41
Местоположение: София/Враца
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от petya_misheva »

и моят каталог пристигна днес :ieeemyzh: , нямам търпение да го разгледам на спокойствие след работа
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от молина »

petya_misheva написа: Окт 16, '18, 15:11 и моят каталог пристигна днес :ieeemyzh: , нямам търпение да го разгледам на спокойствие след работа
И аз съм го поръчала отдавна, но още го няма. До адрес ли ви го доставиха или си го потърсихте в пощата?
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Еличка »

Моят пристигна миналата седмица вкъщи. Прекрасен е - изискан, точно като англичанин! Единствено ме смути, че няма роза Abraham darbi :snif:
П. П. От време на време го прелиствам и забивам нос в него (обожавам мириса на нова книга), а мъжът ми вчера ме погледна втренчено: "Миришат ли тия рози?!". Явно реши, че е като в списанията, дето има да потъркаш китка, за да усетиш парфюма. :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
nesysamy
Кана кафе
Мнения: 534
Регистриран на: Окт 7, '14, 21:31
Местоположение: Стара Загора

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от nesysamy »

tanini77 написа: Окт 16, '18, 11:47 Juliet и Sweet Juliet са две различни рози? Моля споделете мнения и за двете, и от къде може да се поръча Juliet?
Juliet е букетна,а Sweet Juliet градинска.Моята Sweet Juliet е от холандска поръчка.Две години е при мен,направи хубав равномерен храст,цъфти много добре и е здрава.
INVIT
Kъсо кафе
Мнения: 63
Регистриран на: Юли 29, '11, 21:14

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от INVIT »

Изображение
Здравейте,
възхищавам се на красивите видове английски рози, които отглеждате и сте показали.
Преди няколко дни, моя съседка англичанка беше изхвърлила на боклука стара саксия с роза...изрязах по-хубавите клони и няколко цвята. Предполагам, че е някакъв английски хибриден сорт, защото тя често носи цветя от Англия.Розата е много красива , прилича на цвят на далия.
Дали знае някок от Вас как се нарича и дали мога да вкореня резници от нея.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Havga »

Привет, според вас Wollerton old Hall би ли се чувствал добре на обелиск първите години?
В момента е висок около 2 м. (със саксията) и е захванат за бамбуков прът, малко като домат :). Изглежда ето така:

Изображение

Мисля да го сложа на обелиск с височината, на която е в момента, но поне клоните няма да се пристегнати един за друг и ще могат да клюмнат надолу.....
Другото питане ми е към хората, които го имат. Тежки и твърди ли стават клоните по време на цъфтежа. В момента не бих казала че са такива..., но той е млад.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2483
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 985 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от gevkati »

Havga, бая се пасмях с този домат :D
според мен най добре ще е да забучиш още бамбуци обиколно на саксията и да връзваш на тях. Гледам, че саксията е висока и тясна, с обелиска ще стане още по-висока и някак нестабилна.
Иначе, клоните не са инатливи :D
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Havga »

Абе едва ли ще има голяма разлика. Планирам обелиска да го натъпча в долната част на саксията в пръстта и ако трябва леко да го вържа за парапета, за да не пада при силен вятър.
По скоро се чудя дали няма да стане прекалено голяма розата и тежка за обелиск/бамбукови пръти. Досега все по огради и стени съм я виждала, където опората е сериозна.
Ама сега осъзнавам безсмислието на въпроса си.... :snif: Очевидно не е добро решение и ще трябва да измисля някаква ограда все пак...
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”