Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
dal

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от dal »

madMery написа:Значи да разбирам, ако поръчам такава роза (остинка) и си я кръцкам есен нисичко :mrgreen: то тя следващият сезон няма да стане гигант? И другият вариант - ако искам да е по-висока си я оставям на свобода да се вихри като махам само сухите клони като на катерач. Правилно ли съм ви разбрала, dal,libra?
да , но все пак , коя роза ще вземеш ? кой сорт?

James Galway каквото и да го правиш ще ти гравитира около 150-180 см и като "кръцкаш нисичко" просто няма да има какво да ти цъфти
купи си пет трътки минита от кауфланд и си гледай спокойствието- ще ти се окръглят около 0.80-до метър и пей сърце
madMery
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от madMery »

Аз искам няколко (3бр.) да са около 1.80метра.до Спряла съм се на Abraham Darby,James Galway,Falstaff. Ако ги оставя свободно дали ще стане? Да не ме изненада някоя - да стане съвсем гигант? Ще бъдат без подпора - просто да са храсти.


,
незабравка

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от незабравка »

madMery написа:Имам един въпрос за англ. рози. На някои в руската енциклопедия пише, че могат да се отглеждат като храст или като катерач. Какво се прави ако искам височината на розата да не надхвърля примерно 1.80метра? На James Galway руснаците дават височина 150-180 cm, а във Вираг 150-250 cm :hmmm:
Моята Принцеса Маргарета баща ми миналата година я оклъцка много нисичко,почти до земята 8-) ,тя пък взе че отново достигна и мина двата метра до края на сезона,само дето стана по-гъста короната и отпреди.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от boggy »

Сигурно ще искате да ме отпишете от форума,съжалявам,че ви достаждам толкова много,но искам помощ :(

Мога ли да сложа / хубаво ли ще е/ в права редица Шекспир - Съмър сонг / или тук се чудя коя? Ема Хам/ и после пак Шекспир?
Чудех се като цветна комбинация, почти не разбрах какво да правя...и с какво да комбинирам...
Ако има някой ,който може да ми помогне ще съм блгодарна.

И още една редица с 3 рози ми трябва - пак с Остинки.Приемам съвети за комбинации?

И двете редички са засенчени.стават тамън за Остин, но не искам да са много високи,искам изправени храсти.един до друг да стане цветна стена.мерси
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от libra »

ИзображениеИзображениеИзображение

Ето това ти е първия вариант цветово.

ИзображениеИзображениеИзображение
Този е с Емма Хамилтон.
Избери това ,което на теб ти харесва.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

madMery написа:Аз искам няколко (3бр.) да са около 1.80метра.до Спряла съм се на Abraham Darby,James Galway,Falstaff. Ако ги оставя свободно дали ще стане? Да не ме изненада някоя - да стане съвсем гигант? Ще бъдат без подпора - просто да са храсти.


,

според мен Дарби няма да може без опора. На Фалстаф досега не съм видяла хубав храст на снимка, може и да съм пропуснала де.
Джейм галуей при мен много му издребняват цветовете след първия цъфтеж.
На условията ти идеално отговаря Scepter'd Isle, но е доста непозната и не е на мода. При мен това е розата която просто няма за какво да се укори.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Lois »

ИзображениеИзображениеИзображение


ИзображениеИзображениеИзображение

На мен не са ми твърде хармонични като цветове, така подредени. Защо в средата не сложиш нещо сламено, или светло розово?

Ох и аз съм взела акъл да ръся, като за акъл идвам :ufff:
Кажете моля, традескант колко става висока при вас, които я имате? Такова разминаване в размерите не бях виждала - в роузбук е 60-70 см, в хелпмифайнд - 245?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Моята е към 60 см, втори сезон. Ама на ширина е повече от метър, разлата е, с тънки клончета и цвета рядко гледа нагоре, много рядко.

А снимката с портокаловата роза между Шекспира наистина не стои добре, макар че на живо може и да се получи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от mileni »

Дарби ,при мен е привързан и пак се привежда,заедно с подпората.
тази година ме изненада пирятно,с втори по-масов цъфтеж.Силните дъждове тези дни ,обаче го разпердушиниха :snif:
Изображение
Изображение
неуморната ми Грейс,обичам я тази розичка
Изображение
Молине
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от незабравка »

Обичам го този Шекспир,колкото и да е противоречив. :P
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”