Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Lizi »

Миленка , винаги съм харесвала твоите рози. За пример са - толкова са хубави ! Но все пак забравяш, че това лято беше много дъждовно. Изгниха ми при мен лятото цимбидиумите от дъжд. Розите искат много вода . И понеже направихме това лято капково - станаха страхотни рози над два метра и не спряха цяло лято да цъфтят. Явно не е до сорт, а до вода. Имам няколко рози без капково и те просто се мъчиха и цветовете им прегоряха .
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Резитба на рози

Мнение от milena02 »

Предполагам, Лизи, че си е до терена. Аз съм в долина, наблизо има река и езеро, може би при мен си дърпат от подпочвените води.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Резитба на рози

Мнение от Аника »

Благодаря, момичета! Ще чакам пролетта, сега само ще им ошмуля листата, че това лято много боледуваха
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Еличка »

Абе, Миленски, от вчера ще ме разсипеш от смях по темите. :tzvetentze: :liubov2:
Еличка, корените на това животно са колкото ръста му. За какво го окопаваш?
:lol:
Отговарям прилежно:
1. При нас почва няма. Две педи подобие на пръст, което при суша става на бетон. Надолу са скали, не знам какви, но се цепят вертикално.... Преди две години дойде багер да копае септичната яма. След два метра се отказа :ufff:
2. Капково нямам, а лятото в жегите съм много заета и едва смогвам веднъж седмично да отида и полея обилно. Пролетта ще ги мулчирам с трина или чакъл.
3. Троскотът е изключително щастлив в тези условия и не го ли окопая, май ще пусне корени и по стъблата на розите.
4. Специално тази роза е "цвят праскова, ЧХ, 100 см, слаб аромат" .... и нататък не помня Павликенските описания. :lol:
Таааа, с две думи, окопавам поне мъничко да ги аерирам и влагата да се задържа в ямата им. Не режа есен, досега и пролет много не съм имала какво, защото най-старите ми рози са трета година. Но тази ме изуми това лято с шишове, дебели колкото палец. Каква е? Коя е? :hmmm: Хоризонтирах ѝ два клона сега, докато са сравнително гъвкави, един друг счупих. И не знам какво да правя с останалите напролет. Не искам да стане триметрова притка с три хилави цвята по върховете, на стълба ли да се качвам да я гледам.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
dal

Re: Резитба на рози

Мнение от dal »

Само да кажа, за увеждане рози за хоризонтиране и резитба, нали имате четка с дръжка за метене, вдигаш и с четката прекарваш розата и леко сваляш ръката дето държи четката, розата е под четката а на четката космите сочат малката и голема та мечка 😆😆
Представите ли си го 😅
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Резитба на рози

Мнение от Аника »

dal написа: Ное 13, '18, 22:36 Само да кажа, за увеждане рози за хоризонтиране и резитба, нали имате четка с дръжка за метене, вдигаш и с четката прекарваш розата и леко сваляш ръката дето държи четката, розата е под четката а на четката космите сочат малката и голема та мечка 😆😆
Представите ли си го 😅
Не :)

Лесно е да се смее човек като е отгледал десетки рози
Ама като са ти първите..отсега се подготвям с видеа за пролетта
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Еличка »

:srofl: Обичам, когато dal и Милена яхнат метлата и заръсят съвети. Какви видеа, Аничка, това е висш пилотаж, давай първо да гледаме небесни карти. :lol:
П. П. Абееее, все да го споделя, ама отлагам. Та, като видя заглавието на тази тема, се сещам моят мъж какво казва "Незадоволена жена е като зле рязана роза - все към съседа гледа."
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Да се подготвим за резитбата на розите, че няма и месец и ще режем.

да си припомним, да питаме, вече и снимки лесно качваме, да си орежем розите така, че да ни залеят с вълна от цвят :angelche:

Алексей Степанов - главния админ на руския огромен розарски форум, има много полезни съвети, видеа, нагледни материали, видео семинари в които говори за различните рози, които той има... изобщо много полезен човек :angelche:
ето сайта му
http://alekseystepanovroses.ru/

и в няколко части видео как той реже различни рози

[video][/video]
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от Breda »

[video]

[video]

Калико,дай мнение за тези два клипа :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

ами добре си реже жената, според правилата, това са общи принципи и ако е спазват, е добре.
Направи ми впечатление, че чаените хибриди бяха твърде почернели и измръзнали ,докато в същото време катерачите си бяха със зелени стебла.
Другото което е важно - тя не каза сорта на катерача, който ряза, а понякога това е определящо. Твърде малко общи признаци има между различните видове катерливи рози - рамблери, клаймбери, муск-хибриди, катерещи флорибунди и пр.
А и зависи какво искате да получите като резултат. Аз обичам претъпкано с цвят и не режа толкова силно катерачите, оставям и да се пресичат някъде, ако не се трият. Правилото за 3-4 базални клона не може да се спазва при всички катерачи, например Гирляндите на Амур още на първата година ми направиха 17 основни клона, просто няма как да се сведат до 4, розата ще се умори.
та казвам, че всичко е доста различно при всеки и при всяка роза, макар общите принципи.
а иначе е добре че са направили такива клипове и на български, има ли още?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”