Розите - технология за засаждане и грижи

Карлито
Kафенце
Регистриран: ср окт 10, 2018 8:53 pm
x 2
x 1

ср ное 07, 2018 11:01 am

Как мога да кача снимка , за да добиете представа ? Само от сайт за албуми ли , през Фейсбук не става ли
0 x

Карлито
Kафенце
x 2
x 1

чет ное 08, 2018 9:16 pm

Изображение
0 x
Карлито
Kафенце
x 2
x 1

чет ное 08, 2018 9:24 pm

Здравейте отново , не знам дали снимката е излязла, това е градинката ми ,най-много ме притеснява Принцесата , аз мислех да е между върбата и навеса отдясно , ама вече не съм сигурен дали да не я изнеса от другата страна отляво , давайте съвети кое и как да разположа . Малко е неугледно , в ремонт сме , дано до Нова година свършиме . Поздрави
0 x
Рая
x 92

пет ное 09, 2018 8:55 am

Здравей, Карлито!
И аз имам Кронпринцесата, отглеждам я както и ти планираш - като храст, с много място около нея, не искам да я подпирам. моята е втора година. Смятам да я поддържам с рязане като храст, не като катерлива. Видях нейни снимки с такова рязане - става голяма, но без да полягва в ширина. Има друго, с което трябва да се съобразиш - корените на върбата. Моята роза засадих миналата година, в разгара на лятото,,на три метра от дърво, поливах я и на другия ден беше посърнала. Два месеца след засаждането разкопах в дълбочина случайно и открих, че корените на дървото се бяха навили спираловидно под нея и изсмукваха цялата влага. Ти знаеш реалните отстояния от дървото и планираното място на засаждане на Кронпринцесата. но имай предвид и написаното от мен. При мен дървото беше орех и корените му бяха из цялата градина, на не по-малко от 30 кв.м., те търсят влага и имаш ли наблизо чешма, тръби за пренос на вода, шахта, както и когато поливаш розите, корените на дървото ще се конкурират с корените на розата за влага и хранителни вещества. Извън това, начинът, по който си отбелязал кръговете за засаждане много ми допада.
0 x
Карлито
Kафенце
x 2
x 1

пет ное 09, 2018 9:29 am

Rudit - така като гледам май ще а изкарам пред върбата , на около метър , метър и нещо от нея , но ще е на пълно слънце , а слънцето проблем ли ще е
0 x

Потребителски аватар
Lizi
Чист кофеин
Регистриран: нед ное 29, 2009 5:02 pm
x 43

пет ное 09, 2018 9:32 am

Не , слънцето не е проблем. И при мен е пълно слънце.
0 x
Nini
Кафе машина
Регистриран: ср яну 25, 2012 8:49 pm
x 45
x 55

пет ное 09, 2018 10:02 am

Карлито, здравей, Короната можеш да я засадиш на мястото около натрупаните гуми, нали зад тях е навес т.е. ще можеш да сложиш подпори някакви, ако решиш за я гледаш като катерач.Това долу е снимка на Calico, вероятно си ги виждал по темите, има и още по-впечатляващи, но не намирам в момента. Около тази роза е добре нищо да не ти се пречка

Изображение

Така пред върбата ще остане място за три малки розички, които ще обслужваш лесно. Ето тази комбинация е страхотна - Лавендера и Хайди, ако добавиш към тях и Goldelse напр. ще стане супер. Това при условие, че ти се занимава да поръчаш още рози.

Lavender Ice и Heidi Klum
Изображение

За розите в ляво - имаш достатъчно място да минаваш около тях, но 4 Остинки там ще заспят :daaa: :angelche:- ти имаш 3 - събери ги заедно. И аз имам засадени рози шахматно, в кръг :lol: на 90 см. отстояние, е трудно минавам между тях, но не е невъзможно. Слагам две снимки, да знаеш какво да очакваш. На първата розите едвам се виждат между лалетата, на втората, лалета няма :lol:

Изображение

Изображение
0 x
Потребителски аватар
Lizi
Чист кофеин
x 43

пет ное 09, 2018 1:47 pm

Nini написа:
пет ное 09, 2018 10:02 am
Около тази роза е добре нищо да не ти се пречка

Изображение
Нини, кои са розите ? :liubov:
0 x
Nini
Кафе машина
Регистриран: ср яну 25, 2012 8:49 pm
x 45
x 55

пет ное 09, 2018 3:29 pm

Лизи, Maria Theresia, Leonardo da Vinci, Acropolis, Bonica- на преден план вдясно :daaa: зад тях и разни други надничат.
0 x
Потребителски аватар
Lizi
Чист кофеин
x 43

пет ное 09, 2018 3:41 pm

Acropolis много голяма при теб ? Аз съм я виждала доста миниатюрна роза .
Не знам дали тук е мястото , но дайте съвет простоцветна червена роза, която се държи като катерач с какво би могла да се съчетае.
Вече два пъти я местя и не мога да я вържа с нищо .
0 x
Deleted User 5091
x 92

пет ное 09, 2018 5:55 pm

Lizi написа:
пет ное 09, 2018 3:41 pm
Не знам дали тук е мястото , но дайте съвет простоцветна червена роза, която се държи като катерач с какво би могла да се съчетае.
Вече два пъти я местя и не мога да я вържа с нищо .
С Еден.
Аз съм сложила белия Еден, който леко си розовее с червена простоцветна катерач на арка като и двете са от една и съща страна.
Целта е да се омешат :nod:
0 x
Карлито
Kафенце
x 2
x 1

пет ное 09, 2018 6:24 pm

• 1.Благодарско на всички за помоща .
    2.Принцесата е голяма роза , към средата само ще стърчи ,най- ми харесва вариантът на Nini ,Принцесата където са гумите ,по същата права от долна страна към пътеката Новалиса /нали и той е височък ,а 4 -та вляво остинките .
    3.Рози ще има още само място да се намери , вие само помагайте .
0 x
Потребителски аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Регистриран: вт юли 15, 2014 12:01 am
Контакти:

вт дек 04, 2018 11:26 pm

Момичета,
Моля за помощ :) Пристигнаха ми 32 рози от холандеца, аз лакома.
Избирах ги флорибудни около 70-80 см високи, имам няколко и 120 см.
Исках да са в редица и да се преплетат, за да стане много хубава кичеста редица, ако ме разбирате.
Засадих ги днес в тая мъгла и студ, в сняг, но сега ме гложди съмнението, че съм ги набутала много нагъсто и се чудя дали да не изравям :( Садих през 40-50 см. Някой храсти се развиват добре и ще им е ок, но други ще им е тясно. Какво ще ме посъветвате? Да изчакам първата година да видя как ще се държат и наесен на пипам ако има нужда или докато е време да местя.
0 x
Потребителски аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет сеп 18, 2014 1:10 pm
x 5
x 6

вт дек 04, 2018 11:38 pm

Най добре е да провериш какво казват в rosebook.ru за размерите и вида на храста. Според мен 40 -50 см са малко, ако розите не са от един вид.
0 x
Рая
x 92

вт дек 04, 2018 11:52 pm

Dani D. , имам две Jubile du Prince de Monaco, на 50 см. разстояние една от друга - така ми казаха, така ги засадих, не смятам да ги местя. Но ми се наложи да пресадя три едногодишни остинки и ми беше много криво - розите направили корени, храстчета, намерили си мястото и тъкмо им харесало, аз ги откопах и засадих на друго място. Сама си реши, но на твое място бих преместила сега. Първата година нищо няма да ти даде като информация - розите ще се окореняват и после ще правят храсти, а по-после ще стават все по-големи. Първата година ще ти покаже само дали съчетанията, които си направила като храсти и цветове е сполучливо.
0 x
Отговори

Върни се в “Рози”