Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от patriciq95 »

Здравейте, може ли да ми помогнете със разпознаването на тези рози. Някои от тях са много стари сортове още от времето на моите баба и дядо че и по-стари.
1. Чаен хибрид. Когато се разтваря пъпката по края има леко розаво, а като прецъфтява от зелено зцветът става много бледо жълто. Доста е трайна. Няма аромат.
Изображение
2. Роза с много едри цветове на тънко стъбло. Ниска е около 50-80 см. Няма аромат и много не трайна на дъжд. В средата венчелистчетата са бели.
Изображение
3. Роза с лек аромат. по-висока е от 80 см. с не много едри цветове.
Изображение
4. Розата не е много висока около 50-60 см с едри цветове, които от тежеста често се накланят и с много силен аромат. Само като мине някой покраяй неясе усеща. Цветът е траен
Изображение
Изображение
5. Висока е около 70-80 см. със не много силен аромат. Леко розовее. Цветът е нетраен на дъжд.
Изображение
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Shami »

Привечер си купих от Фантастико роза в саксия с надпис Wedding Rose,имаше малко цъфнало бяло цветче,но понеже купих и едно Астибле пак от там,сложих ги в един голям плик и по пътя цветчето е паднало,няма какво да заснема. :ufff: Търсих инфо в нета ,но все ми излизат някакви други рози.Сега не знам какво съм взела,катерещо ли е , ниско ли е,малко ли е,отпред ли, отзад ли да засаждам :hmmm:
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от rosi-m »

Shami написа: Юни 24, '18, 23:25 Привечер си купих от Фантастико роза в саксия с надпис Wedding Rose,имаше малко цъфнало бяло цветче,но понеже купих и едно Астибле пак от там,сложих ги в един голям плик и по пътя цветчето е паднало,няма какво да заснема. :ufff: Търсих инфо в нета ,но все ми излизат някакви други рози.Сега не знам какво съм взела,катерещо ли е , ниско ли е,малко ли е,отпред ли, отзад ли да засаждам :hmmm:
http://www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/wedding-rose/
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Shami »

Роси,гледах и там.Има само три снимки,моята прилича точно на третата,обаче в описанието пише ,че са подходяши за рязан цвят,а тази дето купих идва по скоро да е катереща или малко храстче :shock:Да ,точно третата снимка е,но тя изобщо няма нищо общо с другите две :hmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

Shami , качи , моля те , сайта на производителя
искам да видя целия им асортимент
в нашето Фантастико имаше и Pink Blanket , а в едно друго от тази верига - Фидеса и една която хич не ми е известна
пък не се сетих да фотна опаковката
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Shami »

Зеленко,сега огледах подробно етикета,взех и една лупа ,че си имам очни проблеми и установих ,че пише под надписа флорибунда.Снимка довечера,сега няма с какво да снимам.Розата е хубава и струваше 6.50, но изхвърлих етикетчето още по пътя ,щото ще ме пратят в онази палатка,общата, форумната :lol: Астиблето също е разкош,цъфнало, голямо е,виждат се свежи нови клонки,взех го за 11.99,при него пише производител Холандия,вносител Стрелиция.Взех последните роза и астибле,не знам преди това дали е имало още и какво,че пазарувам много късно вечер.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Албена »

Изображение

В двора на един изоставен цех се е покатерила по дърветата до 3 метра почти. Ще се пробвам да вкореня.Почти е прецъфтяла вече.

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

мерси Shami
сега и аз ходих до нашето Фантастико , още си седят двечките с които са заредили
едната е чудно и обилно въшлясала , чак жал ме хвана
намерих и производителя / то аз още вчера го намерих , но в листата му няма тези сортове , които срещнах из тази верига магазини /
ся ще погледна и сайта на Стрелиция
пп за който не е прочел - продават и Pink Blanket и Fidessa
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от rosi-m »

Ако някой ходи да си ги закупи бих искала по 1 бр. от двете
ще преведа паричките както желаете
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от katia »

Здравейте. Дойде време да се заема с градината. Ще се поръчват рози...но имам 2 които са вземани от поръчка тук. Бях поръчала други, но някак си тези останаха за мен. Харесвам ги много досега се гледаха някак, без имена и орязване по усет. Дали можете да ми помогнете с имената? :liubov2:
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”