Набелязваме рози за нови поръчки

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнениеот Мария Николова » Чет Дек 07, 2017 12:32 am

С клематиси между розите, например.
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Години: 75

Мнениеот calico » Чет Дек 07, 2017 8:13 am

Я какъв хубав Розариум имаш :ieeee:
Не знам какво толкова те дразни, то си е бяло и розово. Ама Мария е права, клематиси биха свършили работа. Третата група, вземи Етоал Виолет и пей сърце.
макар че според мен е по-лесно да боядисаш стената :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот mija » Чет Дек 07, 2017 9:21 am

и на мен ми минава тази идея да боядисам оградата, а с клематисите до тук нещо не се справям.
Значи, не виждате да се оправи този контраст с друга по цвят роза?
Сега се сетих, че там сложих нови лилиуми- прасковен цвят, но ще ги видя лятото.
Аватар
mija
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот calico » Чет Дек 07, 2017 9:27 am

Ей така е моя Етоал Виолет, хем е на пълна сянка. Всяка пролет режа на педя от земята, и той покрива 2-3 квадрата без проблем. Твоя и ще цъфти повече щото е на слънце. Това е витицела ,те се гледат сами, и не боледуват. Просто ти трябва малко опъната мрежа там на бялата стена, не е сложно
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот zeleno » Чет Дек 07, 2017 10:20 am

bell написа:

Зеленко, розата на Мур ми убягва, то ние за една роза ли говорим. :lol: Можеш ми да ми я пуснеш през хелпми да я видя.
...

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.62668.0
Аватар
zeleno
Наркоман

Мнениеот bell » Чет Дек 07, 2017 10:54 am

Фани, сега ще я разгледам имам спомен, че си ми казвала, но какво беше ще се сетя :hmmm:
Мия, страхотно кътче се очертава. И при мен имаше този проблем и не е само цвета на стената. Моят е екрю не чисто бял, но пак ме дразнеше неистово първите години, докато не се покри, така че пребоядисването няма да е решение. И по-мек цвят да сложиш пак на слънцето белее, когато розите са ярки. Ако, пък сложиш бледи рози те ще се сливат.
Вариант за клематиси и при мен отпадна, не се справям с тях.
Вариант с рози- да се намери идентична роза, като Розариума няма. Има само неговите производни розовата /която май не е толкова огромна роза/ или коралово червената, която е още по-ярка и абсолютно несъвместима, като цвят с тази наситена циклама. Когато я взех си мислех да ги сложа двете заедно и добре, че не го направих. Вариант е с тъмна роза, както Калико ти е посочила клематис. Сещам се за две, които могат да станат, за да затъмниш мястото и да се убие малко този контраст и яркост.
Purple Skyliner
Изображение

Изображение

или Perennial Blue
Изображение

Иглолистно знам ли, само някаква туя, но тя ще е като колона към тази разпиляна роза и не съм сигурна дали ще седи хубаво.
Имай предвид, че Розариума, ако го разперваш, като ветрило ще ти покрие поне два метра в ширина. Всяка пролет го режа много плоско по паната, но това не му пречи на първа вълна да пуска дълги вторични клони по метър от всички посоки и да имаш поне метър и в обем напред. Лилиуми и други дребосъци ще се изгубят в годините.
Изображение
Ето, как съм го овързала след едни поройни дъждове, масово беше свлечен към земята. Дори в основата сложих камъчета, защото няма плевене и чистене, а камо ли ниски китки в близост, които ще ти пречат да го обслужваш.

Друг вариант е някакъв голям храст за компания. При мен съм го затъмнила с физукарпус и добре седят, като обеми. Може разни вейгели ще ти цъфтят заедно на първа вълна, тъмна будлея ще ти цъфти на втора вълна с розата.
Изображение
Аватар
bell
Кафе машина

Мнениеот calico » Чет Дек 07, 2017 11:03 am

Белисима, имаш най-страхотния Розариум, който съм виждала. :potekoha:
Не я плюйте тая роза само щото е ярко розова бе, то да не би Ангелата или Леонардо да е друго розово? Розата си е супер, а при теб си е намерила точно мястото. Моите и двата са на сянка и не вървят добре, ама трая си ги.

знам че не е за таз тема, ама и аз да попитам. Ей тук ми е новия храст Дарби, втора година. От едната страна го е натиснала една огромна гипсофила, от другата го напада кампанула гломерата.
Питането ми е - да ги махам ли оттам, или Дарби ще се справи като израстне още? :hmmm: :hmmm: :hmmm: Щото сега все още е направо задушен. Мястото е с непрекъснато целодневно огряване, пек

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот misty » Чет Дек 07, 2017 12:09 pm

И аз имах чуденки за съчетанието на розариума с други рози, защото е странно пембян :nod:
Оказа се че добре се съчетава с buff of beauty
Изображение
а при мен е межди 2 елф-а - не стои злe
ето го и съчетан със светъл клематис
Изображение
Аватар
misty
Виенско кафе

Години: 48

Мнениеот Tanet » Чет Дек 07, 2017 3:18 pm

Мия, виж това растение като аспарагус на снимката, дето е до една метална тръба от навеса. Това не мръзне и става много високо, увива се и н е капризно. Есента го изрязвам до долу и пролетта пак пораства. Ако сложиш от двете страни на розата да се захваща по някакви стълбички, мрежа или бамбуци. Тук имаше в един двор цяла ограда с него. Сее се или от издънка или от семе.

Изображение

Като видях горната снимка, може на оградата зад розата да монтирате стари дъски за фон примерно.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
Изображение

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот bell » Чет Дек 07, 2017 5:30 pm

zeleno написа:
bell написа:
Зеленко, розата на Мур ми убягва, то ние за една роза ли говорим. :lol: Можеш ми да ми я пуснеш през хелпми да я видя.
...

https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.62668.0

Да, сетих се :idea1: Повечето Moss рози имат не добра зимоустойчивост и вероятно това ме разколеба. Въпреки, че розата е много красива

Изображение
ей, палиш пожари значи :angelche:
и типичните мъхове по розата :tzvetoman:
Изображение
Какво пък най-много, ако мръзне да е по-малка, като храст.
Аватар
bell
Кафе машина

Мнениеот bell » Чет Дек 07, 2017 5:41 pm

Калико, аз не хуля розата, само си говорим за добри съчетания. Ето, и други хубави предложения има. Мия ще си реши кое и е най на сърце.

А, дали Дарби ще се справи като израстне още? Със сигурност, проблемът е да израстне :hihihi: точно плънките му пречат. И понеже не е на частична сянка, за да издължава по-бързо търсейки светлина и съвсем се забавя.
Хем, си знам да не слагам в близост компания на нови рози, хем тази пролет пак обърках. Кампанулките, които ми прати, разни модели на здравец, стипи и треволячета и Систер Елизабет едвам дърпаше листенца и Хермозата също. Пролетта ще ги отделя по-далечко от розите. Знам, че не седи красиво малка роза в почвата и около нея празно, но си е най-правилно, докато направи храст. И Скиптъра въпреки, че ми е по-старичък не може да оформи хубав храст. Е, как да го направи, като около него се енотери, ириси и какво ли не. Ами, да се справя :angelche:
Аватар
bell
Кафе машина

Мнениеот gospodinov » Чет Дек 07, 2017 5:52 pm

Значи, calico, bell...треволяците около розитеИзображение
Изображение
Аватар
gospodinov
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 46
Местоположение: Берое, Железник, Иринополис, Августа Траяна, Боруй, Ески Заара, Верея, Стара Загора

Мнениеот calico » Чет Дек 07, 2017 6:16 pm

Господинов, немой така, виж ква прелест е с треволяците
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот лалесъм » Чет Дек 07, 2017 7:32 pm

Мия, розата за твоя Розариум е Night Owl :daaa: При мен по случайност се оказаха една до друга тази година и съм възхитена :nod: Освен това ще ти се върже с клена и ще омекоти цвета на Хендел ;)
Друго, което ми хрумна, е да го свалиш от стената - това съм го виждала в двора на Дени - огънати до земята клони на нейния Розариум докато са още млади - гледката беше зашеметителна :potekoha:
шаренийка-НаТуриЙкА
А цветята съществуват не само за хората
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Мнениеот mija » Чет Дек 07, 2017 8:03 pm

Благодаря ви :tzeluvka: Всички предложения ми харесват и лилавите рози и клематис, физокарпуса седи прекрасно при Бел, а Лаленце, Night Owl я заглеждах по принцип, много ми харесва, явно ще е тя :liubov:
А вижте на misti как въобще не дразни яркостта на Розариума заради фона от тъмни дъски :daaa:
Аватар
mija
Кафеджия/Кафеджийка

ПредишнаСледваща

Назад към Рози и клематиси