Нашите снимки

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2236 пъти

Re: Нашите снимки

Мнение от Мария Николова »

Джони може с право да ме нахока, че спамя, но не мога да премълча.
Това лято навих приятелско семейство, съседи по апартамент, Пепеляшка организира всичко и ме закараха в Козлодуй, като им обещах, че ще са очаровани от форумната среща.
Тримата - Анелия, Сашко и аз - ходихме в местния музей. Заварихме едно младо семейство. Уредникът ни разказваш с такова въодушевление с минути пред всяка снимка, сякаш самият той е участник в увековеченото събитие. Този човек просто беше щастлив, че има на кого да разкаже. Аз напълно забравих за фотото. Но да не е съвсем без фотка. Ей сегичка...

Изображение

Анелия и Сашко на форумната среща.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите снимки

Мнение от johnstalker »

Havga написа: Фев 15, '19, 21:34 Изображение
Не се вижда.. дай пак. ;)
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите снимки

Мнение от Havga »

От вчера не мога да качвам снимки от телефона освен през add image, а там излизат малки. Само аз ли съм така?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2236 пъти

Re: Нашите снимки

Мнение от Мария Николова »

Havga, защо не опиташ да вкараш снимката в компютъра си? От там трябва да може да стане с копи/пейст.
Но пак да кажат държателите на смартфони.
При мен компютъра не мърда от мястото си, не прави снимки и не праща есемеси; бабешкия ми телефон не пее и не прави снимки, а конона няма връзка с нета, не праща есемеси и не пее.
Хайде някоя снимка, заради индулгенцията. :sblush:

Изображение

Изображение

За пътешествието в Страната на лалетата, "начална скорост" даде форумната целева завера, с която зад гърба ми се надумаха една друга и се събраха 400 лв.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите снимки

Мнение от johnstalker »

Havga написа: Фев 16, '19, 06:09 От вчера не мога да качвам снимки от телефона освен през add image, а там излизат малки. Само аз ли съм така?
Изчисти кеша и бисквитките на браузъра и ще се оправи. :daaa:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Нашите снимки

Мнение от scleri »

Havga написа: Фев 16, '19, 06:09 От вчера не мога да качвам снимки от телефона освен през add image, а там излизат малки. Само аз ли съм така?
Аз бях така оня ден, но вчера проблема изчезна така както се появи. Нищо не съм правил.
Сега ще опитам да видя днес как е.

Изображение

Всичко е наред. Машинката работи.
Избрах тази снимка за пробата защото искам да кажа две, три хубави думи за Недко от Копривщица.
Половината от българските поклонници посетили Божи гроб подгонени да бързат от водачите на групите минават покрай този надпис без да го забележат. Другата половина / които имат късмет да го видят / се възмущават от " бай ганювщината " проявена от един нашенец в далечната 1854 год. Лошото е че дори да попитате екскурзовода с който пътувате най-вероятно и той ще изрази възмущението си без да може да ви каже нищо повече.
Ако трябва да съм честен в първия момент в който видях издълбания на входната врата на църквата надпис, и аз се възмутих. След това обаче в мен се обади ченгето / какво да правиш. професионална деформация / Не можех да си обясня как някой ще успее да издълбае всичко това на лявото крило на входната врата на най-светия за всички християни храм без никой да го види и да го спре. Още повече че надписа е високо на вратата. За да го направи човек трябва да се качи на нещо. Всичко това иска време. И ако един е успял да го направи защо никой друг не е. За сто и петдесет години няма как да е нямало и други мераклии. Когато се прибрах в България се порових малко и открих че цялата история е малко по-различна.
Недко бил заможен човек. Един от най-богатите, ако ли не и най-богатия търговец от Копривщица. Освен богат той бил и силно религиозен човек. Като такъв съвсем естествено приел за най-главна цел на живота си да отиде и да се поклони на Гроба Господен. За съжаление братята Райт още не били открили самолета, и на Недко му се наложило да тръгне с керван от други поклонници. Кервана пътувал с волски каруци, до Енос / пристанище на Егейско море близо до устието на Марица / . От Енос до Александрия с гемия, а от там до светите места с камилски керван. Целия този път / без морската част / Недко изминал пеша. В Йерусалим Недко извървял целият път на страданието на Исус / Вия долороса / на колене. След като се поклонил на Гроба Господен Недко направил огромно за времето си дарение за храма. В знак на благодарност му разрешили да изпише името си на лявото крило на входната врата. / Знаете как в някои наши храмове има поставени надписи - " Този храм се изгради и изографиса със съпомоществователството на... чорбаджи еди кой си / . Нещо подобно е поискал и Недко. Да знаят поколенията. Сега друг е въпроса че Недко явно не е бил много добър в дълбаенето на врати защото надписа е доста крив, а и непълен. От надписа не става ясно защо е поставен. По-важното е че повече от сто и петдесет години по-късно надписа все още е там и е четлив.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите снимки

Мнение от Havga »

Не, рестартирах си и телефона... :hmmm:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Нашите снимки

Мнение от Гео, граф »

johnstalker написа: Фев 15, '19, 14:27 Един стар Троян.. ;)
Спойлер
Покажи
Изображение
Не е ли много обработена, Джони? Стои като компютърна графика. Имам едно приятелче, която обработва снимките си с такава техника и ги променя до неузнаваемост. Ето за това говоря:
Спойлер
Покажи
Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Нашите снимки

Мнение от Гео, граф »

scleri написа: Фев 16, '19, 09:32 ... По-важното е че повече от сто и петдесет години по-късно надписа все още е там и е четлив.
Впечатляваща история, благодаря, Склери!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите снимки

Мнение от johnstalker »

Изображение

Тест от телефоня
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”