Фотоапарат

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
kundi
Кафевар/ка/
Мнения: 820
Регистриран на: Дек 11, '09, 08:31

Re: Фотоапарат

Мнение от kundi »

Имам Канон, подобен на този с подобни характеристики на около година е. Не прави кой знае какви снимки, даже вече си харесах нещо по-сериозно-Sony DSC-HX20V и щом го купя ще отлети към продавалника. Дано имаш късмет с фотоапарата, аз ще смяням за 3 път. Убедих, се, че по-сносните фотоапарата са по 400-500 лева. Виж снимките на Калико, дали е случайно :D ? Ползва си Панасоник Лумикс фз18 и прави страхотни снимки. Мисля, че е добре да се инвестира в по-хубав фотоапарат, който ще се отблагодари стократно. Това си е само мое мнение на човек, който 3 пъти дава по около 300 лева за фотоапарат Канон. Успех с избора на фото!
http://kundi.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Фотоапарат

Мнение от Galq 03 »

Благодаря, кунди :tzvetentze:
Знам, че е това са компромисни варианти...но финансите все не стигат за нещо по-така :eeeh:
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Фотоапарат

Мнение от klapan »

Посоченият Канон е с батерии 1.5 V и с по-стар процесор.Подкрепям Кунди за посочения модел Сони,а ако държиш на Олимпус,виж този модел
http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... CLE_ID=173" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Вискяр »

Изображение Изображение

Само като погледнеш площта на обектива, става ясно, че първия не си заслужава обсъждането. На слаба оптика, колкото и софтуер да накачулиш, пак ще работи слабо.
Имам подарени Травелер и Кодак, но продължавам да снимам с телефона си СониЕриксон K810i, тъй като не мога да заделя 1200 лв за качествен фотоапарат.
При Сони се плаща 30% в повече заради името.

Да добавя още нещо: Много хора си мислят, че колкото повече пиксели има един фотоапарат - толкова по-добри снимки прави. Качеството на снимките, като изключим фотографа, зависи най-много от оптиката. За масовата днешна употреба на снимките - разглеждане на компютър, и един мегапиксел е достатъчно.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Фотоапарат

Мнение от Galq 03 »

Благодаря за мненията :tzvetentze:
Явно ще отложа за по-късен етап .... ;)
Ако сте доволни от определен модел, моля да споделите :dovolen:
Клапан, това за пикселите и на мен ми се изясни :nod: аз също снимам с телефон Сони Ериксон /3,5 мега пиксела/
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от johnstalker »

Вискяр написа:
Да добавя още нещо: Много хора си мислят, че колкото повече пиксели има един фотоапарат - толкова по-добри снимки прави. Качеството на снимките, като изключим фотографа, зависи най-много от оптиката. За масовата днешна употреба на снимките - разглеждане на компютър, и един мегапиксел е достатъчно.
Качеството на снимката освен от оптиката зависи и от площта и на матрицата.. и то най-вече. OLYMPUS XZ1 е идеален избор за начинаещ с по-дълбок джоб. :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Миша »

Въпрос-в последно време фотото ми стачкува,на слънце не мога да правя снимки,преекспонира цветовете,някаква идея от какво идва това ?Ето какво става ,тук е снимано на шарена сянка ,макар да не личи ,на слънце съвсем нищо не става :snif: Плача за ново фото :hmmm: или има някакъв шанс с нещо по настройките да се оправи :hmmm:

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Фотоапарат

Мнение от Galq 03 »

Мише, попитай тук:
http://www.photo-expert.eu/main.php?mod ... t&cnt_id=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Успех...и да ни радваш отново с прекрасните си фотоси :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Миша »

Galq 03 написа:Мише, попитай тук:
http://www.photo-expert.eu/main.php?mod ... t&cnt_id=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Успех...и да ни радваш отново с прекрасните си фотоси :tzeluvka: :tzvetentze:
Благодаря,Гале :tzeluvka: ,ще питам .Ако искате вярвайте,обаче заради това фото отлагам планирани екскурзийки,толкова ме е яд,когато не мога да снимам нещо,което е накарало сърчицето ми да трепне :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dal

Re: Фотоапарат

Мнение от dal »

ех каква тема имало ... :nod:
аз имам две изложения кратки и два въпроса

1. в къщи има всякакви фота , никон канон самсунг , като никона ако му изпуснеш чантата чупи крака и плочката под него- в чантата има обективи окуляри лупи батерии резервни , заредени разбира се! зарядни + мисля някаква памет да се сваля инцидентно + кабели да се обесиш + стативи два , разтегаеми !

2.както е ясно по горните надписи и по качеството на снимките ми фотографията не се предава по полов път , това е доказано !той може , аз почти никак!

двата кратки въпроса :
-като имате предвид горните две условия , и като добавите че търпението не ми е изобщо сред достойнствата , че нямам време за курсове по каквото и да било , какво да направя , къде да отида , да се регистрирам , кого да питам или какво да чета , че да мога да снимам сносни снимки?!
-някой в състояние ли е да синтезира накратко какво се прави в подобни трагични случаи , ще похарчи ли време за стегнати указания , като тука ще приема и "я , чупката :hihihi: " за отговор :liubov2: :hmmm:

памагите , пажалуйста?!
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”