Фотоапарат

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

van.. в голяма заблуда си че всеки апарат снима добре навън.. не апаратът е важен а умението.. така че ако човек няма умения и с хубав апарат няма да направи снимки каквито и където и да са.. Къщичка много точно ти е казала че преди това трябва някои основни неща да понаучиш.. Извини ме не се познаваме и не знам занимаваш ли се с фотография или тепърва започваш. в затворено помещение не се снима лесно. Там играта на светлината е огромна и трудно се овладява. Ако работишс DSLR имаш по голям контрол от апарат любителски клас. Но тук и цената е определяща. Линковете наистина не работят и не мога да видя към какво сис се ориентирал за да ти дам съвет. Кажи ми модел или цена Която те устройва.

На какво ще се спреш също има значение и целта смкоято снимаш.. ако трябва да се печата на опредлени размери тогава матрицата и пикселите имат значение, както и много други фактори, които няма да изброявам. ако само ще си снимаш за кеф и за интернет не е нужно да се изхвърляш.

Като човек който пътува и обожава да снима интериори на катедрали и църкви съм се сблъсквала многократно с този проблем. Залагам на статив когато имамвреме, понякога вдигам на високо исо, или външна светкавица която също да мога контролирам.
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Вискяр »

Как се става добър боксьор? С много тренировки и бой по носа.
На времето един фотоконкурс бе спечелен със снимка, направена от фотоапарат Смена-8. :hihihi: :hihihi:
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

Хихи добре казано... Лентовата фотография възпитава добри навици...най вече да мислиш преди да натиснеш спусъка ..понеже там нямаш опция да върнеш лентата и кадъра си е заминал...пък и не можеш да го видиш на дисплей и да му кажеш delete :mrgreen:
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Вискяр »

Въобще не знам как сме снимали едно време... :snif:
36 кадъра на филм, при много внимателно специално поставяне -37, без баланс на бялото, без автофокус и корекция на червени очи. Всички бяха с еднакъв брой пиксели.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от kannamy »

Добре де и аз избирам сега фото ,ама искам да е с голям зум ,голяма матрица и бързичък и то до 250 пари .Ми такова животно май няма .Та изключвайки туй онуй стигам до тия два модела:
Panasonic DMC-SZ3 за 239лв./24месеца гаранция/ и което според мен е много важно -обектива е Leica
и
Canon Powershot SX160 за 189 лв./12месеца гаранция/.
Не ми е нужен професионален,то и за тия пари абсурд де.Искам го да си фоткам макро ,цъфки,буби,или като пътувам -пейзажи,празници-общо взето снимки за изложба няма да правя.Но пък искам да излизат хубави,че баща ми си ги иска на хартийка.
Моля разбирачите да дадат мнение по въпроса -дали съм се насочила правилно или дайде идейки/в този диапазон на финансите/
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

В общи линии за тия пари сите са един дол дренки... всичките се хвалят с турбо зум (който не е с много добро качество) и куп други глупости.. Дет се вика отивай в магазина и избирай по цвят.. каквото и да вземеш все е едно... Но кат за фотки все нещо ще правят.. за буби и за път :mrgreen:
Не се обиждай но за бюджета който си предвидила единствения съвет който мога да ти дам е да се ориентираш към марка която не е специализирана в п-во на професионална фотографска техника - каква ми е идеята - фирмите които не правят ДСЛР-и и нагоре.. все пак знаят че не могат да се конкурират с големите и утвърдени марки и се опитват да правят сравнително по-качествени сапунерки и обратното Големите марки си налагат ДСЛР-те и не им пука за компактния клас.. ма понеже доста пътувам да ти кажа много малко хора вече ползват сапунерки понеже телефоните ги бият по качество (е добрите разбора се ) - просто се изумявам от народа - да снима с телефон но както и да е.

Ако питаш мен (това е мое лично мнение не го налагам) опитай се да събереш парички за безогледален фотопарат- компатни размери със сменяема отпика и добро качество. Изключая много професионално ориентираните марки това е бъдещето на любителските камери. Има достатъчно разнообразие на пазара на добри цени - но за мен марките са 2 Сони и Олимпус.

Ако все пак искаш сапунерчо.. трудно ми е но хора покрай мен са доволни от Пентакс и Панасоник. Аз не ползвам такава техника.
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Вискяр »

kannamy написа:,ама искам да е с голям зум ,голяма матрица и бързичък и то до 250 пари .
250 в малтийски лири или кувейтски динари би могло да свърши работа. Донякъде.
Цената на приличен фотоапарат се определя главно от цената на оптиката.
Електрониката поефтинява всеки ден, но производството на стъклени лещи си остава скъпо удоволствие. Погледни цените на стъклата за очила.

Снимка с телефон

Изображение

Видео с телефон

[video][/video]
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от ivanina »

И още един клип от моят апарат SAMSUNG (засниман днес- в комшийката)daaa: :daaa: :...вие можете ли така ?...да..да ..ама НЕ [video][/video]
Последно промяна от ivanina на Май 9, '14, 17:02, променено общо 1 път.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Фотоапарат

Мнение от Titi »

ivanina написа:...моя милост...,след 30 години...:daaa: :daaa: :...вие можете ли така ?...да..да ..ама НЕ [video][/video]
Това каква връзка с дискусията за фотоапаратите има, че не схващам :hmmm:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от ivanina »

SAMSUNG :daaa: -за около 250лв. също върши добра работа!
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”