Фотоапарат

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

Дени в никакъв случай не си срещу моето мнение.. двете марки ги препоръчах като добри в класа на безогледалните камери и трябва да кажа че напоследък вадят много добра картинка по арните модели. А безогледалните камери започнаха да се развиват последните една две години по сериозно. Аз също съм снимала с Никон но с D5100' D800 и т.н, и сама се сещаш че там към марката няма забележки, но от към безогледални камери и сапунерки не ги бива, изобщо не съм доволна. Съвет за избор на апарат е много трудно нещо. Както казах за бюджета който е предвиден каквото и да вземе вече са един дол и ще и дават горе долу едно и също качество. Почти никой не инвестира в развитие на този клас за съжаление. Лесно се чупят особено малките обективчета и прочие и прочие. Мосля че за компактен клас не е нужен съвет..екстрите не са кой знае какво, режимите в повечето случаи са близки, колкото до оптиката .. за оптика и то добра отваме в друг клас вече. Голямото мъдрене идва когато човек тръгне да купува висок клас техника защото там се избира не само според бюджет, но и според предназначение. За това за което го иска тя, много компактни апарати ще и свършат работа.
Освен това вече така ги произвеждат че един ремонт да ти се наложимтимизлиза като да си купиш нов. Продължавам да съм на мнение че е по добре да инвестираш в един клас любителски за начинаещи. Повярвай ми тогава ще гледаш по
Калико нека погледна модела, но на първо четене трябва да познаваш добре възможностите на апарата, настройки и. тн, и може да попрочетеш малко основни понятия за фотографиятя, теми има достатъчно както и книжки. Има една на Скот Келби точно за начинаещи и една на Нешънъл също доста обобщена. те дават много добри насоки дори на хора които снимат с компактен клас.. композиция, настрйки, светлина и.т.н.
Пак ще пиша
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от къщичка »

Ако се колебаеш между Канона и Панасоника, вземи си Канона. Аз снимам със SX150 и със SX160 . Правят много добри снимки отблизо.

А ако един фотограф няма елементарни познания за фотографията, и от 10 000 лв да има камера, пак няма да хубави снимките.

calico, ако мога да си позволя някои съвети. Най-хубави снимки се правят 20 мин преди и 20 мин след залез слънце. Тогава светлината е най-добра. Ако снимаш през деня на слънце, обикновено сенките падат грозно и не е приятно за окото. Хубаво е като снимаш, да си представяш как би изглеждала снимката после, т.е. гледаш снимките да не са накриво, ако снимаш бордюри с цветя например, гледаш линиите да са правилно хоризонтални или вертикални, един вид гледаш ръбчето на "мониторчето" на фотоапарата.
Ако имаш ръчни настройки, мога да помогнас по-подробни обяснения.
Също гледай като снимаш през деня, слънцето да е зад гърба ти.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Вискяр »

Titi написа: Това каква връзка с дискусията за фотоапаратите има, че не схващам :hmmm:
Бъзика ме. :angel2: Клипа е на моя канал. Само дето е гепен - не е сниман с телефона ми.
denitsavm написа: че скъп телефон снима по-добре от евтин апарат :nod: но пък такъв телефон е доста по-скъп от апаратите :dovolen:
Lois написа: nokia808pureview (41MP!) са просто превъзходни, но и цените им са превъзходни.
Pureview технологията е прелестна - от 7 пиксела на матрицата софтуера прави един. С тази Нокия се снима качествено на 5 или 7 мегапиксела в снимката и стават разкошни. Цената на тази Нокия вече падна доста.
Само дето, ако се абстрахираме от операционната система, оптиката е по-зле от S4 zoom - това е моя камерафон, който имах щастието да купя на половин цена.
16 мегапиксела с 10 кратен оптичен зум. Истинска светкавица - ксенон. 4,5 инчов дисплей - нещо немислимо при болшинството фотоапарати. HD видео с 1080 пиксела и 30 кадъра в секунда със стерео звук. Ръчни настройки.
Въпреки всичко ми е мъчно за стария ми Sony Ericsson K810 - изключително удобен, бърз и здрав камерафон. Като пренебрегнем видеото.
Ето една негова снимка:

Изображение

Докато си търсех камерафон, пробвах немалко телефона в ценовия диапазон 300-600 лв. Качеството на снимките на нито един от тях не ми хареса. По-скъпи не съм пробвал, защото нямаше смисъл - относително добрите фотоапарати започват от 750 лв с един вариообектив.

Не съм привърженик да нося във всеки джоб по някоя джаджа и да се чудя чия батерия в какво състояние е - предпочитам портативните неща да са в едно тяло.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Миша »

И аз трябва да сметя фотото,спряла съм се на този,дали може да ми дадете някакви отзиви,плюсове,минуси,заслужава ли си ?Освен техническите подробности ме интересува и колко е тежък,защото като хвана фотото и правя хиляди снимки :oops: Кой бихте ми препоръчали,този,или някакъв друг с подобна цена ?

Canon EOS 1100D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Lois

Re: Фотоапарат

Мнение от Lois »

Миша написа: Canon EOS 1100D
Идеален е. Тегло 495 г.
Планирай след време и това
обектив canon 50mm/1,8f
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Фотоапарат

Мнение от Силвия »

Вискяр написа:
Titi написа:
Изображение
Аз съм гледала и други снимки на Вискяр и всеки път се изумявам как ги докарва такива :hmmm:
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

Към това което е казала Къщичка иска да добавя.. Има нещо вярно в нейните съвети, но доста крайно - това са клишетата по учебник които всеки начинаещ е добре да познава преди да започне да екпериментира и да нарушава правилата. По принцип сутрин рано и привечер светлината е по мека и хубава за пейзажи, но не и за детайли, които понякога се опитвате да покажете в градината. По обед слънцето е в зенит и контраста е голям, образуват се къси и резки сенки, които при правилна композиция биха били подходящи.
Тази примерно е снимана точнопо обед когато слънцето грееше отгоре ми и се получиха интересни сенки и контраст които подчертаха релефа ( между другото обедното слънце е подходящо ако искате да снимате черно бяло

Изображение
При тази слънцето също е леко срещу мен и отгоре, и отново има приятен ефект и рисунук - Вижте, че на места лалетата сякаш прозират и имате обем- това се получва когато светлината е срещу вас, но отново трябва да се внимава

Изображение

и на последно място че не бива да се снима срещу слънце - т.нар, Дифракция лично на мене ми е любим "дефект" Казвам дефект защото реално като термин е такава, но при правилна употреба се получват уникални и красиви снимки с ефек.. Относно кадрирането - който и учебник да отворите ще намерите 3 вида Композиция - Триъгълна, Дагонална и S - образна - просто търсете подходящата гледна точка.
ето малко примери за Дифракция - лично аз обожавам да я използвам защото придава един особен чар на снимката като от детска рисунка когато така рисувахме слънцето :) - но тук думата а техниката е водеща за съжаление - повечето компактни апарати не правят този ефект, а и атмосферните условия съшо са от значение
Изображение

Изображение

Между другото обещава с по-силната половинка да помислим по темата и да нахвърляме малко съвети които биха свършили работа независимо дали снимате с компактна камера или ДСЛР и да ги пусна в отделна тем (само малко време за да подбера подходящ снимков материал)
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от ivanina »

Така ,темата е прекрасна- освен че отглеждаме китки - нужно е и да можем да ги снимаме!
Има доста и противоречиви мнения при правенето на снимки - това пак е добре ,"в спорът се ражда истината"-това ще рече че скоро ще правим по-хубави снимки :daaa:
Въпросът ми е свързан с видиоклиповете , и много ,много моля някой ако има отговор на въпросът ми ДА МИ ПОМОГНЕ -та значи -защо при снимане на клипа ми се чува гаден шум,като на двигател на лек автомобил и как се отстранява това нещо ? Моля ви фотографи помогнете ми ! :stiskam:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

Ivanina, с какво снимаш клипа - много има значение
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от ivanina »

Leni написа:Ivanina, с какво снимаш клипа - много има значение
Снимам с фотоапарат Самсунг .Ето едно клипче показно сега направих ,но вътре в къщи защото навън се чуват страшно много щурци и е адски шумно от тия музиканти.
View My Video
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”