Фотоапарат

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Фотоапарат

Мнение от ravik »

Мдааам, моят умря това лято. Предаде се в Лондон и половината лебеди в езерата са ми розови, има розово небе на някои снимки, такива ми ти неща. :) Та вече е крайно време да си купя нов фотоапарат (идва Коледа :oops: ), ще цъфтят орхидеи, такива ми ти неща - с две думи, критично е вече положението. Искам нещо хем хубаво (може би полу-професионално или най-долния клас на професионалните), да бъде леко и една идея по-малко, да има хубаво макро (това евентуално от обектива), да може да прави и бързи снимки, че старият докато зацепи, че трябва да снима и що кадри съм изпуснала.... Мисля си, че може би искам Никон или Канон....
То ясно, че този въпрос е малко като "каква кола да си купя", ама все пак... идейки някакви? :D Или да съберем тук линкове с общи препоръки как човек да си избере фотоапарат...? Аз тепърва трябва да се заровя да чета. :oops:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Фотоапарат

Мнение от DOBI »

Аз тази пролет си купих полупрофесионален и съм невероятно доволна от него.Синът ми ,който е запален по фотографията и има професионален го оцени също много високо.Разликата с професионалния е че не мже като решиш да си смениш обектива
Panasonic DMC-FZ 28 LUMIX
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от Мария Николова »

ravik, препоръчвам ти Canon Power Shot SX100 IS ; 8 mega pixels ; 10 x optical zoom; optical image stabilizer; macro 1 cm (0.4 in.). Всичките ми снимки са негови. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
sunlight
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 1, '09, 21:47
Местоположение: Варна

Re: Фотоапарат

Мнение от sunlight »

И аз съм за Nikon или Canon, моят е точно Nikon, не могат да се изложат, каквото и да правят, производители на професионална снимачна техника, колкото и непрофесионален клас да е... Това за мен е като френските парфюми, швейцарските часовници, италианското трико и английския туид :nod:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Фотоапарат

Мнение от el pistolero »

И Olympus не са зле. :nod:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от ptiholov »

Равик,аз съм с Panasonic DMC-FZ8 Lumix.МНого съм доволен. :daaa:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Фотоапарат

Мнение от al.yank »

Олимпус.Колкото и да съм дървена,добре ми се получават снимките...като се има предвид,че даже не съм наясно с всичките му позитиви :oops:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от nelumbo »

Аз съм за тези гореспоменати модели на Панасоник - два един след друг имам (първия си го строших глупаво). Новичкият ми има една функция, от която съм много доволна, щото съм аматьор, а снимките излизат много сносни - Интелиджънт ауто. Но все пак това са си снималки тип сапунерка, както ги наричат хората с професионално или поне задълбочено отношение към фотографията. Ако искаш професионален апарат, да питам моя кум - това му е хоби, но на какво ниво само!
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Фотоапарат

Мнение от SYD »

Колкото хора сме, толкова различни мнения ще получиш. Мъжът ми се занимава доста сериозно с фотограция и неговият избор винаги е бил Canon. А по принцип е важен човекът, който снима.
Моят фотоапарат е Canon PowerShot A80. Доста е стар, но прави перфектни снимки. Новите модели от серията PowerShot са с нови екстри, но също са много добри. Имат макро, имат автомтика и ръчен режим. Има програми за снимки без светлина и за бързи снимки.
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Фотоапарат

Мнение от didkec »

Моя е Никон, много съм доволна от него :stiskam: :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”