Фотоапарат

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Фотоапарат

Мнение от Galq 03 »

Споделяйте, моля...колкото повече, толкова повече :nod:
Преди два три- месеца се сдобих с този фотоапарат, хубав или лош, за това стигнаха финансите ;)
Все още не мога да постигна това което ми се иска, но се надявам някой ден и това да се случи :dovolen:
Canon PowerShot SX500 IS
Изображение
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Вискяр »

kikruseva написа:Искам да си купя телефон, който прави добри снимки. Засега съм се спряла на HTC One S, има 8 MP ,540 x 960 резолюция,и тези характеристики: Beats Audio, автофокус, BSI сензор, стабилизация на изображението, камера с бленда F2.0 и 28mm оптика, специален чип за камерата, заснемане на снимки при запис на видео
Някой да ми преведе на разбираем език.
Досега снимах със Сони Ериксон Виваз с тези характеристики: 8MP, автофокус, LED светкавица, touch фокус, геотагване, Face и Smile разпознаване, видео 1280х720 пиксела, но е повреден. Кой е по добър? Да поправям или да купувам?
Ето две снимки със стария телефон:
Пропускаш наличието на Cyber-shot технологията - която всъщност прави хубавите снимки при Сони Ериксон.
За почти същите пари на HTC One S можеш да вземеш S4 Zoom. Разликата между двата е осезателна.
Няма да сбъркаш особено и да си поправиш стария.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Миша »

Помощ!!!
Фотоапарата ми при всяко помръдване фокусира, когато е на дисплей, на визьор си работи нормално, в настройките ли съм оплела нещо или сме за ремонт, става въпрос за огледално рефлексен Nikon D3200 .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от scleri »

Миша, не искам да съм лош пророк но според мен нещата миришат на сервиз.
По принцип системата за автоматично фокусиране има няколко режима. Могат да бъдат избрани от една до единайсет, а при някои фотоапарати и повече точки за фокусиране. Когато е избрана една точка / най-често централната / е логично при всяко движение на обектива фотоапарата да се опитва да фокусира върху новата централна точка. Това обаче не се влияе от това дали работиш с визьора или ползваш дисплея. Аз на твое място бих изключил захранването на фотоапарата за известно време с надеждата ако проблема е софтуерен да се изчисти / както рестартираме компютъра си /. Бих си поиграл малко и с превключвателя за преминаване от ръчно на автоматично фокусиране, както и с различните режими на системата за автоматично фокусиране с надеждата при това превключване ако проблема е софтуерен, а не механичен да се изчисти. Проблем с автоматичното фокусиране може да се появи и ако контакта на обектива с фотоапарата не е добър или е замърсен. При по-тежки обективи се случва с времето този контакт да се наруши. Проблема възниква и при хора които имат навика да държат обектива, а не фотоапарата. Обаче всички тези глупости които написах не би трябвало да се влияят от това дали ползваш дисплея или визьора за това си мисля че все пак ще се наложи специалист да погледне машинката ти.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Миша »

Урааа, оправи се, изключвах-включвах, не се оправяше , обаче ей това помогна
Бих си поиграл малко и с превключвателя за преминаване от ръчно на автоматично фокусиране, както и с различните режими на системата за автоматично фокусиране с надеждата при това превключване ако проблема е софтуерен, а не механичен да се изчисти.
Минах на ръчно , после върнах на автоматично и номерът мина :ieeee:

Благодаря, Склери! :tzvetentze: Тая нова играчка ми е Тъмна Индия и нямам време да я разуча :ufff:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
gospodinov

Re: Фотоапарат

Мнение от gospodinov »

Някой ползвали sony a5100 да сподели как е като представяне?
В дилема съм между nikon d3400 и сонито, сонито печели засега, че е по компактно.
bell

Re: Фотоапарат

Мнение от bell »

gospodinov написа:сонито печели засега, че е по компактно.
и с това приключва с печалбите :angelche:

Споровете са Никон или Канон, а Сони телевизори да си прави, не оптики :D
Ако, тръгнеш да разглеждаш ревюта и съпоставки на фотоапарати ще луднеш, да не говорим, че повече от половината неща човек няма и да ги разбере.
Не се знае дали няма да се запалиш и по фотографията, а целия вторичен пазар е залят от обективи на добри цени за Никон и за Канон.
Аз съм от Никонците и съм твърдо за Никон, който снима с Канон ще ти каже, че това предпочита.
Ако, искаш да правиш само снимки и не те влече фотографията си взимай малкото тяло на Сони, защото е компактно. Ако, все пак ти е приятно да снимаш взимай Никона, защото тялото няма да има значение след време. Последно снимах на статив, а обектива тежи два пъти на тялото, тъй че джаджите ми са цяла раница, а изобщо не съм профи фотограф, но има тръпка :dovolen:
gospodinov

Re: Фотоапарат

Мнение от gospodinov »

bell написа:
gospodinov написа:сонито печели засега, че е по компактно.
и с това приключва с печалбите :angelche:

Споровете са Никон или Канон, а Сони телевизори да си прави, не оптики :D
Ако, тръгнеш да разглеждаш ревюта и съпоставки на фотоапарати ще луднеш, да не говорим, че повече от половината неща човек няма и да ги разбере.
Не се знае дали няма да се запалиш и по фотографията, а целия вторичен пазар е залят от обективи на добри цени за Никон и за Канон.
Аз съм от Никонците и съм твърдо за Никон, който снима с Канон ще ти каже, че това предпочита.
Ако, искаш да правиш само снимки и не те влече фотографията си взимай малкото тяло на Сони, защото е компактно. Ако, все пак ти е приятно да снимаш взимай Никона, защото тялото няма да има значение след време. Последно снимах на статив, а обектива тежи два пъти на тялото, тъй че джаджите ми са цяла раница, а изобщо не съм профи фотограф, но има тръпка :dovolen:
Bell, благодаря за насоките.
Вече 6 месеца чета ревюта, и ту се навивам за един апарат, ту за друг, оказва се, че на безогледалните камери(каквато е сонито) качеството и възможностите, е съпоставимо/по-добро от това на огледалните в съответния клас (ентри левъл)
Матрицата също е APS-C, 24 мегапиксела.
http://www.imaging-resource.com/PRODS/s ... uality.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето една снимка от сравнение между никона, сонито, и канон.
Изображение
https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 6332410515" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от scleri »

Никон, Канон, Сони, Панасоник, и т.н. Производителя не е толкова важен. Най-важното е за какво точно ти трябва този фотоапарат. Не се увличай от реклами и ревюта. Това е най-честата грешка която допуска човек. Да се поддаде на рекламите. Аз залитнах миналата година и изсипах едни хиляда и нещо лева за Full HD видеокамера с куп екстри. Камерата е разкошна и си струва парите, само дето на мен не ми е кой знае колко нужна. Снимал съм три, четири пъти с нея. През останалото време си лежи кротко в шкафа.
Така че седни и по мъжки си прецени колко често, и какво точно ще правиш с този фотоапарат. Който и да избереш винаги ще има по-добър. Избери най-доброто съотношение цена - качество съобразено с твоите нужди.
Ако искаш непрофесионалното ми мнение аз също съм за Никон-а. С подходящ обектив, и най-вече с добро зад апаратно устройство / фотограф/ и Канона прави чудеса, но за един любител фотограф като мен снимките с Никон-а имат една мекота, която отсъства при Канон-а, и която прави снимките по-артистични, а не толкова документални.
КАЛО
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Яну 7, '15, 18:00

Re: Фотоапарат

Мнение от КАЛО »

Абе, то не е съсвем по темата, ама да разведрим напрежението, натрупано от безброй колебания! Виц: " Раздразнена съпруга към мъжа: И сега какво, като умра и ще си намериш любовница? Той: Аме не бе, как бе скъпа!!! Тя: И сигурно ще ми спи в чаршафите??? Той: Ама няма бе мило!!! Тя: И сигурно ще ми снима с обективите?? Той: Ааааа, няма ТЯ е с КАНОН!"
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”