Ами сега...

Модератор: scleri

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Ами сега...

Мнение от Мария Николова »

Ами сега... :cry:
Когато вкарвам поредните снимка от канона чрез програмата Пикаса в компа, до свързването на фотоапарата пише "Няма налично устройство" - нормално е. Слез звуковия сигнал за включването на фотоапарата, излиза меню с видеокамерата на компа, името на канона и папка. Кликвам върху името на канона и процесът на изтеглянето на снимките от фотото започва след секунди.
Сега обаче в менюто липсва канона :svekurva: и не може да започне изтеглянето на снимките. Повтарях 5-6 пъти началото на процедурата. Всеки път със светването на дисплея на канона чувам звуковия сигнал. Само дето не съм затваряла Пикасата. Включвах и изключвах апарата, избирах "импортиране" и ...няма никой...
Ако някой е имал подобен случай, да ми каже как неук човек като мен :ufff: :ufff: :ufff: може да стигне до нормално положение. Ама до не се налага :eeeh: да бърникам из "червата на машината", с указания на английски, че може да го накарам да си изтрие всички дискове. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ами сега...

Мнение от Noel »

Мери,най-първото което аз правя е рестарт на компа :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ами сега...

Мнение от calico »

Noel написа:Мери,най-първото което аз правя е рестарт на компа :daaa:

даже два пъти- топъл и студен рестарт, демек първо рестарт и после изключване от копчето.

и чак тогава се вика помощ- това са думите на ИТ специалистите с които съм работила.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ами сега...

Мнение от Noel »

calico написа:
Noel написа:Мери,най-първото което аз правя е рестарт на компа :daaa:

даже два пъти- топъл и студен рестарт, демек първо рестарт и после изключване от копчето.

и чак тогава се вика помощ- това са думите на ИТ специалистите с които съм работила.
Прибягвам до изключване на захранването и минута изчакване
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ами сега...

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ви! И аз мислех да рестатртирам компа, но сега вече ще направя двата рестарта, според Ани. Мерси, Ани!!! :gush: :gush: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ами сега...

Мнение от Магдалена »

Аз отивам на "моя компютър" и там цъкам върху съответното устройство със сменяем носител.Независимо какво пише там(СD или нещо друго),цъкни върху него и трябва да се отвори канона. :stiskam: :stiskam:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Ами сега...

Мнение от marka »

Хе хе имах този проблем преди няколко дни. Един младеж ми го оправи. Проблема е в апарата. Незнайно как съм била включила камерата или нещо такова. Междувременно понеже ровичках, бях изтрила снимките. Това което ми каза и показа е, че на компютъра си, имам място в което мога да тегля снимките от паметта на апарата без да е нужно да свързвам с кабел. Та провери дали и при теб има такава опция и по-добре не рови, за да не си загубиш снимките, като мен.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ами сега...

Мнение от Мария Николова »

Магдалена написа:Аз отивам на "моя компютър" и там цъкам върху съответното устройство със сменяем носител.Независимо какво пише там(СD или нещо друго),цъкни върху него и трябва да се отвори канона. :stiskam: :stiskam:
Двата рестарта нищо не промениха. Преди да нося утре на специалиста, ще пробвам твоя начин, Маги. Мерси! :tzeluvka:

Само дивиди и сиди устройство - няма канон и даже видеокамерата я няма. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ами сега...

Мнение от Мария Николова »

Тук, май, никой друг няма проблеми.
Само аз.
Ето днешния проблем.
След писането върху снимките и разпределянето им в нов и съществуващ албум, кликвам в списъка с албуми върху новия "Ириси/2018" и от падащо меню избирам "Качване в Уеб албуми" - като сто пъти преди това и стигам до следното обяснение, че албумът "Извличането на URL адреса не бе успешно поради"

(post - HTTP Error 500
https: //picasaweb.google.com/data/urls?version=18&alt=rss&gl=BG&hI=bg[156])


Опитах и с единична снимка - също. Гледам като теле в железница и нищо не мога да направя.
Само не знам защо се сещам как от моя компютър нямах достъп до поръчката за франсетата до деня, когато поръчката приключи.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”