Арт, по-арт, най-арт

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Арт, по-арт, най-арт

Мнение от bouquet »

"Герника" какво е?
Търся добри хора
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от lila »

Картина на Пикасо - винаги ми става лошо на стомаха като я гледам.
http://homepage.mac.com/rtolin/elpine/M ... nikaGr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Харесвам работите му (керамики предимно) от периода във Валори - тогава е бил щастлив - личи си :nod:
Аватар
sunlight
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 1, '09, 21:47
Местоположение: Варна

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от sunlight »

Всъщност, картината в оригинал е сиво-черна, няма други цветове и е едно огромно подтискащо платно...
За керамиките съм съгласна, има и хубави графики, а ла Матис...
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от lila »

sunlight написа:Всъщност, картината в оригинал е сиво-черна, няма други цветове и е едно огромно подтискащо платно...
За керамиките съм съгласна, има и хубави графики, а ла Матис...
В черно-бяло изобщо не мога да я гледам, съжалявам. При това се опитах наживо. Не можах. Спомням си ранните му графики - на сестрите му и разни такива семейни - да си призная, изобщо не бях впечатлена. Може би харесвам Брак и не го харесвам точно, а съм убедена, че е по-добрия. Да, Пикасо ме ужасява. Дали да не ни попрехвърлят в някоя друга подобаваща тема :hmmm:
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от Fado »

lila написа:Дали да не ни попрехвърлят в някоя друга подобаваща тема :hmmm:
Ами да! Да си направим темичка за изобразително изкуВство. :nod: За кино има, за литература - също. Що пък не! :hmmm: Ама дали ще има интерес? :hmmm:
Аватар
sunlight
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 1, '09, 21:47
Местоположение: Варна

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от sunlight »

lila написа:
sunlight написа:Всъщност, картината в оригинал е сиво-черна, няма други цветове и е едно огромно подтискащо платно...
За керамиките съм съгласна, има и хубави графики, а ла Матис...
В черно-бяло изобщо не мога да я гледам, съжалявам. При това се опитах наживо. Не можах. Спомням си ранните му графики - на сестрите му и разни такива семейни - да си призная, изобщо не бях впечатлена. Може би харесвам Брак и не го харесвам точно, а съм убедена, че е по-добрия. Да, Пикасо ме ужасява. Дали да не ни попрехвърлят в някоя друга подобаваща тема :hmmm:
Точно за оригинала, на живо, в Художествения музей "Кралица София", в Мадрид ставаше въпрос, че е огромно подтискащо платно и това са си лично мои впечатления, но и едва ли има нормален човек, който би му се възхитил искрено, така ще се изразя пък аз. Графиките а ла Матис са еротичен цикъл и не са тези, които внучката му около Коледа показа в България. Семейните рисунки са си семейни рисунки. Има и друг интересен цикъл Минотавромахия, а аз няма да го отрека напълно - харесвам например "Момичето с топката"...
Брак... си е за отделна тема, наистина...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: 10те неща, които не знаеш за мен

Мнение от Satori »

Мисля, че на доста хора тая прословута Герника изглежда яко прехвалена. Аз поне съм също от тях.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от 5ia »

А аз мисля, че има доста произведения - картини, книги, филми.... - които никой не разбира, но и никой не си признава, за да не изглежда тъп. Нещо като "царят е гол". Едва ли не сме някакви супер хентелегентни, като възхваляваме нещо неразбираемо. Гореспомената картина за мен спада към тези неща.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от lila »

Наистина чух, че в България изложбата е била доста оскъдна. Графиките, за които говоря, са от ранните му творби, преди да "измисли" кубизма. За мен лично е спорен въпроса с "измислянето" за разлика от безспорния му търговски нюх. Може би там е бил гения му - лично мое мнение.
Послепис - може би като се размисли човек върху Герника и разбираеми са потресните усещания - тя отразява ужаса от смъртта - еми никак не е жизнерадостно :hmmm:
Последно промяна от lila на Яну 5, '10, 12:52, променено общо 2 пъти.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от lila »

5ia написа:А аз мисля, че има доста произведения - картини, книги, филми.... - които никой не разбира, но и никой не си признава, за да не изглежда тъп. Нещо като "царят е гол". Едва ли не сме някакви супер хентелегентни, като възхваляваме нещо неразбираемо. Гореспомената картина за мен спада към тези неща.
:hmmm: Затова е изкуството в крайна сметка - може да ти хареса, ама не е задължително - художника изразява себе си (или в по-грозния вариант идеята си какво би се продало :D ) в общия случай, а ако някой го разбере и усети - берекет версин - иначе на мен ми е писнало от едни, където рисуват по две успоредни черни черти, пресечени с трета червена и просто не ми е ясно всъщност човека какво иска да изрази - възторга от геометрията вероятно, която е открил в по-късен период от останалите :hmmm: Има и още нещо - за да разбираш изкуството, трябва да имаш освен малко подготовка (аз си признавам, че съм лаик) и желание да гледаш ;) каквото имам :oops:
Опаааааа - май прекалих - не искам да обидя никой, харесвам наивистите от Анри Русо до Рошпака, създават ми едно детско ведро настроение, харесвам Климт, Кандински, Марк Шагал ->
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”