Арт, по-арт, най-арт

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от nel4o »

От младите български художници харесвам Ясен Голев

http://www.yassenart.cult.bg/gallerybg.html
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
mama_li

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от mama_li »

И аз да ви покажа сайта на един млад художник, Чавдар Чакъров.
http://www.chanoart.com/
Аватар
sunlight
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 1, '09, 21:47
Местоположение: Варна

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от sunlight »

Колко таланти имаме! Да си призная не познавах нито Ясен Голев, нито Чавдар Чакъров.
Много ми харесаха акварелите на Чавдар Чакъров, а картините на Ясен Голев мога да сравня единствено със сънища...
Много обичам творбите на Стоимен Стоилов

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от Мария Николова »

Стоимен Стоилов има и един кратък новозагорски период от времето, когато рокендрола беше млад. А освен млад, беше и магнетичен. Най-светкащия спомен от него е единствения ми поглед от близо към боксовата му ръкавица. "Искаш ли?" "Искам!" И преди да успея да откъсна поглед от очите му "черни череши", той леееекичко ме докосна с ръкавицата по лявата страна и видях звезди по синя пладня. Беше си направо "приятелски огън"!
От тук можех да се насладя само на прекрасните му илюстрации на 1-2 книги в знаменитата поредица от най-луксозните издания през 70-те години на Варненското издателство.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от lila »

Сериозно ли говориш? Мъж да те удари и то художник?
Аватар
sunlight
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 1, '09, 21:47
Местоположение: Варна

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от sunlight »

s_t_m написа:Стоимен Стоилов има и един кратък новозагорски период от времето, когато рокендрола беше млад. А освен млад, беше и магнетичен. Най-светкащия спомен от него е единствения ми поглед от близо към боксовата му ръкавица. "Искаш ли?" "Искам!" И преди да успея да откъсна поглед от очите му "черни череши", той леееекичко ме докосна с ръкавицата по лявата страна и видях звезди по синя пладня. Беше си направо "приятелски огън"!
От тук можех да се насладя само на прекрасните му илюстрации на 1-2 книги в знаменитата поредица от най-луксозните издания през 70-те години на Варненското издателство.
Сега периодът е виенски...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от Satori »

Признавам си без бой, имена на бълг. хдожници, които ми харесват, не зная хич. Прехласвам се в галерии по картини, ама имена - нъц.

Все пак, Сеферов - харесвам ведростта и нежността на картините му. Златьо Бояджиев го харесвам /заради удар му се обездвижва дясната ръка и продължава да рисува с лявата/. Димо Казаков също го харесвам. Какво е книжка с вълшебни български народни приказки, без илюстрации на Ангел Каралийчев?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от Мария Николова »

lila написа:Сериозно ли говориш? Мъж да те удари и то художник?
Я, и друг е прочел репликата ми към sunlight :lol: . Мъжът-художник от приятелската компания просто задоволи любопитството ми. Попита ме искам ли да ми покаже и аз не пропуснах да поискам.
Лила, нали не си помисли, че ме нападнал и ме е пребил! :shock:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от lila »

:D ами може и малко да съм се объркала - и какво - пухна ти едно кроше без да му мисли? :D
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Арт, по-арт, най-арт

Мнение от bouquet »

И аз да покажа нещо,което ми харесва от бургаският художник Йордан МариновИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”