Картини

Модератор: scleri

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: картини

Мнение от Satori »

Обожавам да си купувам картини за по 30-40 лв от Несебър или от площади с картини по други места - има много добри неща /имам скромните претенции да разбирам от изкуство/, на напълно неизвестни художници. Миналата година си купихме много красив акварел на една безумна шарена риба, уж за детската стая, ама виси в кухнята. Тази година от центъра в Банко купихме много хубав есенен пейзаж за подарък, пак на ужасно прилична цена. При нас трудното е да харесаме едно и също с мъжа ми - той обикновено се лови за неща, които аз не харесвам :mrgreen:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: картини

Мнение от el pistolero »

И аз обожавам изобразителното изкуство и пластиките (даже съм експериментирал с различни непопулярни строителни материали).
Обаче колкото и да не ни харесва цената на нормална по размери и не огромна картина нарисувана с маслени бои не може да бъде много евтина най-малкото заради цените на материалите които са използвани. Себестойността на материалите е поне 40-60 лв и то при положение че художника сам си изработи рамката и опъне и грундира платното- ако вземе готово такова ще се раздели с още 15-20 лв. Но не броим и часовете труд и пот отделени от художника. Наистина по улиците се намират и картини по шаблон за 30-40 лв. Но те не представляват особено голямо затруднение за възпроизводство от страна на художника който ги прави наистина шаблонно и не наслагва много пластове боя. Даже повечето са с толкова оскъдно нанесени палстове боя че приличат на акварел или принтирани. Това не ги прави по-малко красиви естествено(виждал съм изумително добре нарисувани водни отражения дори при такива картини). Просто за да бъде на тази ниска цена художника е избрал минималните разходи които може да направи по реализирането на такова произведение с цел по- лесно осъществима продажба и малка печалба.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: картини

Мнение от Satori »

Има и нещо друго - може яко да се спести от материали при маслото и пак цената да е солидно надута - например заради по-голямо търсене на един автор :nod: ;) Както и това, че цената не е гаранция срещу шаблонизирането. Другото нещо е, че при маслото мен не ми пука дали е с достатъчно слоеве - т.е. не държа техниката да му е безупречна, стига да ми харесва. Акварелът вече е ясен - там няма какво толкоз, няма платна, няма грундиране. /Майка ми навремето сама си опъваше платната, сама си правеше грунда - всичко от до. Себестойността откъм материали не е чак толкова голяма, но е истина, че откъм часове работа по самото рисуване е една от най-тежките техники, особено на по-големи платна/. Шаблонното рисуване е също нещо, което мен не ме притеснява - офортите по дефиниция са си шаблони - дали някой ще има нещо, също като моето, не ме тревожи. Избирам го заради естетическото въздействие, не заради уникалността.

Пластики и аз много обичам - металопластики, особено бронз, ама не само. Покрай Александър Невски съм виждала много добри работи. Цените, в сравнение с галериите, са много по-приемливи.
Аватар
dilu
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Май 10, '10, 20:29

Re: Картини

Мнение от dilu »

Любимият ми Алфонс Муха
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Картини

Мнение от Гео, граф »

Който е чел книгата на Казандзакис Змия и лилия, ще разбере символизма в тази картина. Художник Николай Средовски.

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
uxg200
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Дек 26, '16, 18:46

Re: Картини/ Търся данни за следната картина

Мнение от uxg200 »

Здравейте, наскоро ровейки из една стара наша къща на село, намерих прашасала следната картина. Не знам кой е автора, нито коя година е създадена. Ако има някой сред многоуважаемите съфорумци, който да ми помогне при идентификацията, ще съм крайно полезен. Няма да я продавам, стои си вкъщи вече. И все пак ми е интересна историята и Изображение
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Картини

Мнение от Гео, граф »

"Само с женска сила може да се надвие мъжката сила и упоритост, тя е като водата за огъня"

Димитър Талев

Картината е на Снежана Славова

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Картини

Мнение от elmaz »

Напоследък съм впечатлена от Елица Карабашлиева
Някак особено ме докосват картините и.
https://www.facebook.com/elitsa.karabas ... 779&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/elitsa.karabas ... 584&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Картини

Мнение от Гео, граф »

Малко познатия ''зимен'' Айвазовски

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Картини

Мнение от Breda »

elmaz написа: Фев 3, '18, 16:39 Напоследък съм впечатлена от Елица Карабашлиева
Някак особено ме докосват картините и.
https://www.facebook.com/elitsa.karabas ... 779&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/elitsa.karabas ... 584&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Цялата ми къща е с нейни картини,дори банята:) Тази е скъп подарък от нея,а това са "моделите" - градинските ни работни шапки на мъжа ми и моята :dovolen:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”