Изоставени сгради

Модератор: scleri

Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Изоставени сгради

Мнение от al.yank »

"смъртта има естествен , а не изкуствен характер
разрухата като кокетливо заиграване обичайно не е добър обект ,или не предизвиква овации в аудиторията"
Дал,по-добре не ,мога да го кажа! :daaa:
Гео,никой не ти пречи да си тъжиш,на мен също..Съвсем накратко да ви разкажа,починаха преди години вече,родителите на свекър ми.Не се разбраха той и сестра му,алчност ли,завист ли..но оставиха хубава голяма къща да се разпадне,окрадоха я циганорите..ама оглозгаха я,вярвайте.Ние,брисайки по язовирите,чат-пат минаваме през селото(мъж ми има много силна емоцианална връзка с покойния си дядо)та,винаги съм искала да споделя на някой-от къщата стърчат тук-там стени,покрива е изтърбушен,порутен..няма прозорци(то и черчевета няма)..там,където е била кухнята..хм,има натрошени тухли и изтърбушени дюшеци...
та така,ето ви друг поглед,макар .и същия
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от ravik »

На мен ми харесват снимките. :nod: И честно казано, мен също ме привлича снимането на стари, полу-разрушени сгради и имам доста такива снимки. Просто ми е интересно. Гледната точка е да погледнеш на нещата "след" и "какво е останало". От една страна, има тъга, че нещо е оставено да се разруши. От друга, такъв е животът, същото се случва и с хората.
Миналото лято снимах една изоставена църква - ще разровя архивите си и ще ги кача. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
pk9
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Яну 11, '11, 23:57

Re: Изоставени сгради

Мнение от pk9 »

Ето и една стара къща от плевенския край. Някога този район в България е бил богат-хубава земя има и хората са произвеждали много земеделска продукция.
Къщите са масивни на два етажа. От "мъдрото " управление в държавата хората се разбягаха и хубавите им къщи пустеят. Изображение
denitsavm

Re: Изоставени сгради

Мнение от denitsavm »

Много хубава снимка :daaa:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Изоставени сгради

Мнение от Силвия »

На мен също много ми хареса снимката.
И аз съм правила такива снимки - явно и мен ме привличат тези сгради. Аз определено виждам красотата, а не разрухата. Е, не във всичките, де....
denitsavm

Re: Изоставени сгради

Мнение от denitsavm »

И аз много ги харесвам :nod: Обикновенно ми навяват романтика и някакво чувство за непреходност... спокойствие и ... не мога да го опиша точно, като спомен за отлинал, бавен, монотонен селски живот, който обаче аз никога не съм живяла, а все едно е личен спомен... много ги обичам и май всички снимки ми харесват :daaa:
Аватар
nelidraga
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Апр 1, '12, 17:03
Местоположение: Разград
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от nelidraga »

Когато мина покрай изоставен имот винаги се спирам и заглеждам, а ако мога да надзърна го правя.Опитвам се да уловя духа на времето,да си представя как са живяли хората, как са построили къщата си, какво са използвали в бита си.През главата ми като лента минава един човешки живот, а паралелно с това и моите спомени от бащината ми къща на село, сменящи се картини от спомените ми и тъгата по изоставената вече къща.Става ми тъжно от това,че усещам пустота, загуба и тишината в която плуват спомените от изживян живот.Тръгвам си с уважение за нарушеното спокойствие.
За мен има разлика, когато снимаш изоставена сграда отвън е панорамна снимка, но снимаш ли я отвътре,нарушаваш тишината на спомените.
Снимката с леглото говори толкова много.

Затова тези снимки на мен лично никак не ми харесаха.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от libra »

Тази къща съдържа 3 къщи-на баща и неговите 2 деца/някога ,разбира се/Намира се "центъра",който е трудно различим.
Предполагам,че понякаква причина е попаднала в ръцете на безпаричната държава.За разлика от другите къщи,които съдържат бая камък,тази май е с повече дърво и е паянтова.Виждах е преди 9 години.
П.П.Не мога да различа добре дали стените са кал+дърво или кал и камък .
Едно време ,към 30-40-те години на миналия век ,поминакът на селото е бил дървообработване.От това се е правел годишен оборот от 70 000 000 златни лева .Интересно дали е била полузаконна сеч.Явно по някакви причини е секнал бизнеса.
Сега са построени и възстановени много къщи по разни програми и частно,предполагам.Културтрегерите имат имоти там отпреди демокрацията.
Като цяло картинката не е тъжна,напротив,даже.Чуждата дипломация търчи през глава да отмаря там.Хотелите са заети с месеци напред.
РОУЗ

Re: Изоставени сгради

Мнение от РОУЗ »

Между Ковачевица и Лещен има едно друго село - Горно Дряново, мисля, че са помаци, там животът си продължава, по улиците е пълно с народ, жени със забрадки, деца, нанизи тютюн се веят във всеки двор, дърводобивът е в разгара си, беше пълно покрай пътя с камиони на дървосекачи.
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Изоставени сгради

Мнение от aloe2 »

Изоставена сграда във Варна,стара турска казарма,строена преди повече от 150 години.
Взето е решение да се възстанови и да се направи зала за концерти и други изяви-ще чакаме
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”