Изоставени сгради

Модератор: scleri

denitsavm

Re: Изоставени сгради

Мнение от denitsavm »

И аз много ги харесвам :nod: Обикновенно ми навяват романтика и някакво чувство за непреходност... спокойствие и ... не мога да го опиша точно, като спомен за отлинал, бавен, монотонен селски живот, който обаче аз никога не съм живяла, а все едно е личен спомен... много ги обичам и май всички снимки ми харесват :daaa:
Аватар
nelidraga
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Апр 1, '12, 17:03
Местоположение: Разград
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от nelidraga »

Когато мина покрай изоставен имот винаги се спирам и заглеждам, а ако мога да надзърна го правя.Опитвам се да уловя духа на времето,да си представя как са живяли хората, как са построили къщата си, какво са използвали в бита си.През главата ми като лента минава един човешки живот, а паралелно с това и моите спомени от бащината ми къща на село, сменящи се картини от спомените ми и тъгата по изоставената вече къща.Става ми тъжно от това,че усещам пустота, загуба и тишината в която плуват спомените от изживян живот.Тръгвам си с уважение за нарушеното спокойствие.
За мен има разлика, когато снимаш изоставена сграда отвън е панорамна снимка, но снимаш ли я отвътре,нарушаваш тишината на спомените.
Снимката с леглото говори толкова много.

Затова тези снимки на мен лично никак не ми харесаха.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от libra »

Тази къща съдържа 3 къщи-на баща и неговите 2 деца/някога ,разбира се/Намира се "центъра",който е трудно различим.
Предполагам,че понякаква причина е попаднала в ръцете на безпаричната държава.За разлика от другите къщи,които съдържат бая камък,тази май е с повече дърво и е паянтова.Виждах е преди 9 години.
П.П.Не мога да различа добре дали стените са кал+дърво или кал и камък .
Едно време ,към 30-40-те години на миналия век ,поминакът на селото е бил дървообработване.От това се е правел годишен оборот от 70 000 000 златни лева .Интересно дали е била полузаконна сеч.Явно по някакви причини е секнал бизнеса.
Сега са построени и възстановени много къщи по разни програми и частно,предполагам.Културтрегерите имат имоти там отпреди демокрацията.
Като цяло картинката не е тъжна,напротив,даже.Чуждата дипломация търчи през глава да отмаря там.Хотелите са заети с месеци напред.
РОУЗ

Re: Изоставени сгради

Мнение от РОУЗ »

Между Ковачевица и Лещен има едно друго село - Горно Дряново, мисля, че са помаци, там животът си продължава, по улиците е пълно с народ, жени със забрадки, деца, нанизи тютюн се веят във всеки двор, дърводобивът е в разгара си, беше пълно покрай пътя с камиони на дървосекачи.
aloe2
Кафе с мляко
Мнения: 242
Регистриран на: Авг 29, '14, 23:00
Местоположение: Варна

Re: Изоставени сгради

Мнение от aloe2 »

Изоставена сграда във Варна,стара турска казарма,строена преди повече от 150 години.
Взето е решение да се възстанови и да се направи зала за концерти и други изяви-ще чакаме
Изображение
Изображение
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Изоставени сгради

Мнение от sadeyes »

Напоследък са ми много интересни изоставените места и къщи. ПОпадам често на такива снимки из нета.
Изображение
Стара библиотека, Русия

Изображение
Зала в САЩ

Изображение
Къща във Финландия

Изображение
Къщата с ягодите - София

Изображение
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Изоставени сгради

Мнение от Tani4ka »

Не знам дали искам да го направя /за да не се натъжи някои като мен/, но ще кача няколко снимки от с. Велковци общ.Елена. Бях там на почивка за няколко дни. Пристигнахме вечерта късно в една къща за гости.Беше тъмно и не можахме да разгледаме околността. На сутринта доволни, че времето е слънчево, тръгнахме на разходка. Още на излизане от къщата бях поразена: вляво от двора се извисяваше скелета на полусъборена църква.Много тъжна гледка, много носталгия и много празнота.....не знам как да го опиша.На фона на красивата природа, величествена гора в близост, поляна с глог,красиви стари къщи и осиротялата църква с каменните плочи по гробовете на бивши нейни обитатели.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Изоставени сгради

Мнение от sadeyes »

Tani4ka
Много тъжни снимки, особено тези с гробовете, на незнайните хора. :( Наистина, не знам как се е допуснало това прекрасно, може би място да заприлича на това, което ни показа. Много, много тъжно, наистина! :snif: :snif: :snif: :snif: :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”