Изоставени сгради

Модератор: scleri

Аватар
радея
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Май 2, '11, 18:34

Изоставени сгради

Мнение от радея »

Здравейте, искам да ви покажа някои от снимките, които направих тази пролет в едно село. Запалих се по едно такова фотографско хоби - посещаването и снимането на изоставени сгради. Винаги ми е било интересно какво има вътре в сграда, която не действа от половин век. Ето отговори на този въпрос - имам и други снимки тук http://nerodenapetka.wordpress.com/cate ... %B4%D0%B5/

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Напишете в гугъл abandoned buildings или urban exploring
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от Гео, граф »

Радея, може би целта ти е била друга, но на мен ми стана тъжно от тези снимки :eeeh: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Изоставени сгради

Мнение от Албена »

Снимките сигурно имат художествена стойност, но на мен ми нашепват само едно - разруха. Прекалено много тъга има в тях.Прекалено много следи от отминали и несбъднати животи. Но това,разбира се ,е субективно мнение.Казват,че не нещата се променят,а нашето отношение към тях.Може би това ми е черногледата вечер и затова събуждат такива емоции у мен.
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Изоставени сгради

Мнение от AlexaS »

Всички тези снимки вероятно са от вашия район!? (не, че няма подобни из някои и други части де) Навяват съжалителни асоциации, но на мен темата ми е доста интересна, защото трябва някой да покаже помията на иначе градското ни живуркане, миграцията към панелка (без лоши чувства към панелджии, и аз в момента обитавам подобен кафез), а междувременно китните къщенца осиротяват.
Ще следя темата. Окуражавам те.
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Изоставени сгради

Мнение от tzarina »

Тъжното е, че и в нашето село взеха вече да се появяват такива къщи :snif: И че тази тенденция се развива доста бързо и е ужасяващо.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Изоставени сгради

Мнение от Бобсъна »

Кръстете темата-"Умираща България"....по ще е верно... :cry: :cry: :cry:
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Изоставени сгради

Мнение от al.yank »

Много интересна тема .Поздравления!
Тъжни или не,тези снимки отразяват действителността,за жалост.
Отишли са си стопаните и домовете им бавно и дълго също умират.. :snif:
Не мисля,че трябва да съдим хората от панелките,нали на никой не му се живее на място,където няма лекар,един свестен магазин,кьорава инфраструктура,доста често дори вода и ток?..И тук,разбира се,опираме до определението,което е дал Бобсън...Но то е много дълбока тема.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Изоставени сгради

Мнение от Роза1924 »

Не знам каква е била идеята да се снимат такива неща, но резултатът е плачевен.
Аз също харесвам старите неща, интересно ми е да надниквам в дворовете, където се търкалят сечива, на които вече не знаем имената, старите зидове от камък, покриви със зеленясали турски керемиди. Такива виждаме дори на изложението в Челси - това си е човешки опит и знания. Но снимките, които видях не показват нищо повече от предишно ровене и грабене по къщите, мръсотия и дори воня.
Едно голямо НЕ от мен, съжалявам!
dal

Re: Изоставени сгради

Мнение от dal »

от демографска гледна точка това са гледки за ООН
от политическа гледна точка това са картички за всички партии
от философска гледна точка това е логично измерение на силите на деструкцията , които побеждават конструктивното
от природна гледна точка това е победа на планетата над паразитиращите нас
от строителна гледна точка това е предизвикателство
от застрахователна гледна точка това е катастрофа
от социална гледна точка това е апокалипсис
от панелена гледна точка това е принудително дезертьорство тип "дърво без корен "
от фотографска гледна точка тука може да има фото , но няма арт
от мизантропска гледна точка това е потвърждение , че човеците са добичета
от филатропска -величието на прастроителите ни с оцелелите по 200 г сгради без иновативни технологии
от библейска гледна точка това е от прах сме и на прах ще станем
от форумна гледна точка това е една добра ментална дъвка "За/Против" за лежерно скучаещи неделници между кафето и ракията :mrgreen:
и т.н. :hihihi:
Аватар
радея
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Май 2, '11, 18:34

Re: Изоставени сгради

Мнение от радея »

Хубав анализ. Да, това не е изкуство. Да, снимките не показват нищо красиво, напротив, тъжно, на места грозно, отчайващо трагично и т.н., аз самата не знам как да го нарека, но когато обикалях и снимах, много се вълнувах. Няма значение от кой район са снимките, жалкото е, че някои от сградите са още от XIX в, че обиколих половината село по обяд и не се разминах с един човек, а това беше по Великден.
от философска гледна точка това е логично измерение на силите на деструкцията , които побеждават конструктивното
от природна гледна точка това е победа на планетата над паразитиращите нас
от строителна гледна точка това е предизвикателство
от фотографска гледна точка тука може да има фото , но няма арт
от библейска гледна точка това е от прах сме и на прах ще станем
Това са моите гледни точки и настроения, които ме водеха, особено последните две. Не може да има красиво изкуство там, където се е настанила смъртта.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”