Аксиомите на Dal

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

:daaa: Ето съветите на Дал за подготовката по посрещането на Новата 2013 година:
от dal » Пон Дек 31, 2012 1:18 pm
dal написа: Хахаха... някак си с готвенето тамън се запознахме и започнахме стогодишната война :D
Майка е перфектен готвач , тя замесва теста прави сладкиши зимнини и разбира от всичко.
Мен тя ли не ме научи , аз ли излезох лош матрял и нещях да запомня , ама всичко си го научих и забравих сама по трудния начин :

ще ти издам една моя голема тайна - с времето разбрах , че ако вече няма накъде и ще си пуснеш кушия в кухнята , то най добре е да направиш салати/предястия/основно ;в никакъв случай теста и сладкиши /торти пасти и т.н. / и ще ти кажа защо:
-ако приемем , че готвиш за тебе си /това са изключения/ , ти си жена , а на една жена парче кашкавал и една ябълка повечето пъти и стигат , т.е. жените готвят за мъжете и за децата ! Мъжете не обичат сладко , или поне предпочитат свестна основна храна пред най фантастичната ти торта , а десертите ги разбъзикват , ровят с вилицата и толкова. Ако приемем че готвиш за него , за мъжа с главно М -няма смисъл да въртиш торти при толкова голямо изобилие на пазара.
Ако приемем че готвиш сладкиши за децата , това е много вредно. Вредно е и за твоята линия-т.е. да си харчиш часовете за торти е абсолютно разхищение и мазохизъм .Като толкова вече си се тръшнала да ги зашлевиш със супер десерт -купи някакво руло или две/три парчета гараш , омачкай тортите с ром/бренди , смлени ядки и ги оформи на топчета, набоди ги със зърна нар , с кокос ,и с тях гарнираш една кутия марков сладолед- става бързо вкусно ефектно народът доволен , а ти с цял маникюр и спестила минимум 30 лева и три часа врътня и пак си неповторима ... :lol:

-колко и да не пият , а средният балкански мъж пие със сигурност , какво и да му сипеш му трябва или салата , или мезета / основно , а най често и трите. Ти го дръж гладен , или му сложи ланшната мусака да я дояде за нова година , па му тикай тортата дето си затрила цял следобед с нея....
никоя гозба не може да ти хване толкова разсипи време , колкото сладкарството. То е и най скъпо като пари.

-по принцип в мъжкия свят обичайно освен цици и окологъзия , спорт , бира с аверите и кинти в джоба витаят и доста гурме мечти , и до една те са в раздел ястия с меса . Като така , просто направи хората около теб щастливи и си спести време и усилия.....
И никога не готви достатъчно , демек много- да искат още и да няма повече , това е още една тайна! Ти си се чанчила в кухнята , нека и на тех да им докривее накрая , па макар и със 7/8 пълен стомах :mrgreen:
Уча та на битов садизъм !
Весели празници :D
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от orkud »

Е, това ако не е точно така, здраве му кажи :lol:
Ама късно го прочетоооххх....за Нова Година се отървах от десертите, ама питай на Коледа какво беше :snif:
Сега моля админа това да го вземе и закове начело в темата за готварство, а аз се приготвям за кръгова отбрана като дойде Дал на саморазправа за идеята ми :angelche:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от milena02 »

Абе, струва ми се, че на Дал не й е много по сърце тая тема. Ха да спрем, че да не й секнем спонтанното вдъхновение и да вземе да се цензурира и фризира. От което губим.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Гео, граф »

dal написа: Майка е перфектен готвач , тя замесва теста прави сладкиши зимнини и разбира от всичко.
Мен тя ли не ме научи , аз ли излезох лош матрял и нещях да запомня , ама всичко си го научих и забравих сама по трудния начин :
Имам теория по въпроса :idea1: , а именно : работливите родителки създават мързеливи деца, а мързеливите са благословени от работливи потомци ! Моята майка е чистофайница-маниачка, която готви превъзходно и вършее неспирно из къщата ( няма смисъл да обяснявам аз от кои съм :sblush: ). Това е малко встрани от темата, по-скоро като коментар-откровение ... :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от dal »

Гео , и аз имам много теории , ама на практика по вероятно е крушата да роди круши , отколкото папая :mrgreen:
Друг е моментът с енергоспестяващите крушки , щото те родителКите са имали шанса да се развият като домакини в едни по други условия , а сега е пълна каша с приоритетите . Та така , всички можем всичко , стига да си струва.И пестене не на пари , а на време и усилия.
Снощи баклавата беше прекрасна , ама купена .Да се разчекна такава няма да направя , и грам срам не изпитвам . Горната изцепка беше по повод , че фатката не е да се утрепеш като кучка из тавите , ами да постигнеш повече ефект с по малко усилия .Иначе теориите за домашното готвене съм ги чувала до една , ама светът тича наиначе :daaa: Светът или няма изобщо какво да яде , или яде ориз , или яде в макдоналд и КФЧ.

За мързела , това е основният аранжимент на егоизма , а той пък е еманация на инстинкта за оцеляване.Жените са глуповати същества , с вторично набивани мазохизъм и известна доза дебилност от обществените очаквания.
При жените егоизмът и мързела винаги е омотан в сто ката други съображения , грижите за този/ онзи , дондуркането , социализирането , догмите , дрипите на очакванията , с която е натоварена всяка жена. При мъжете това е широко лансирано качество , което не притеснява никой космат маймун.
И некой път трябва да се сложи граница ,а границата се слага от пострадалите / жената/ , щото другите нямат интерес от това , иначе се получават ефектите домакиня в леглото , дама в кухнята и кучка в обществото :mrgreen:
Баланс си требва всякак.
Имам и теория да депресиите , обаче друг път ще ги разнищим :hihihi:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

dal написа:... Имам и теория да депресиите , обаче друг път ще ги разнищим :hihihi:
Аз чакам сказката с нетърпение . Давай направо тук. :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Мария Николова »

milena02 написа:Абе, струва ми се, че на Дал не й е много по сърце тая тема. Ха да спрем, че да не й секнем спонтанното вдъхновение и да вземе да се цензурира и фризира. От което губим.
Само аджамия във форума може да върже заедно идеята за фризирани мисли и идеята за Дал. ;) :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от paju4eto_Ligla »

Сложно осмислена информация, поднесена с хумор и стил, и всеки дава и взима, каквото може - какво по-добро :lol: Ей на това му викам аз "синергия"... Другият вариант е "Къде го чукаш, къде се пука" :lol:
Според мен е идеално :angelche:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от si111 »

Марийко, мерси за линкчето към темата! :gush: От най-горещите фенове съм на вихрената Дал! :lol:
Дал, с нетърпение чакам изцепка от теб за депресията, мисля, че ще ми е по-полезна от хапчетата :daaa: :hihihi:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от orkud »

Си, едно доза Дал, две дози форум, три дози творчество, четири дози приятели три пъти на ден и си готова :daaa: Махай бързо хапчетата и мисли позитивно, дори и на инат, бях така миналата година, макар и без хапчета, само ината ме държеше на повърхността, така че дръж се и не се давай :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”