Аксиомите на Dal

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

Това е много повече поучително, отколкото смешно. :daaa:
Благодаря ти, Дал! Защото и аз, както, предполагам, голяма част от жените тук, изпадам в подобно състояние понякога.
Като се видях отстрани в описанието ти, ми се доповръща от тая мърла. :hihihi:
Но!
Добре, че имаме хобита, че да не изглеждаме толкова жалки. :tzvetoman:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от d_vitanova »

Божеее, велика! Дал , :sbow:
Аватар
Tani
Виенско кафе
Мнения: 402
Регистриран на: Ное 1, '11, 16:41
Местоположение: Варна

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Tani »

Смях се със сълзи
Дал да нямаш някоя скрита камера у дома :lol: :lol: :lol: :lol:
http://rusowelka51.snimka.bg/other/cvet ... 7.27264145" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от milena02 »

Ами да. Съвпада с моята теза, че депресиите са градивни. Ако не са те, ако не ни раздрусват чат-пат така, че остро и нетърпимо да почувстваме как нещо не е наред, бихме си влачили това "нещо", бихме си ходили с гноясал пръст, докато кръвта ни не се отрови фатално. След "чумав" период съм излизала с най-важните решения и съм правила най-смислените промени и завои. Всъщност, като че ли всички разумни, полезни и перспективни маневри в живота си дължа на черните дупки. И аз като Dal мисля, че, за да осребри човек депресията, в никакъв случай не трябва да я лекува. Точно обратното: колкото повече натискаш махалото в посока потънали гемии, толкова по-силно те оттласква после към позитивното и толкова повече територия покрива това позитивно. Затова хапчетата са вредни; антидепресантите по принцип подтикват към физическа активност, а не към мисловна. Записваме се на кръжок по грънчарство, на народни танци, на курс по йога и кво? Илюзията, че животът е пълен трае месец-два.
Зари, идеята за "Будоарът на милейди" е супер!
dal

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от dal »

депресията си е самосъхранителен механизъм , който ти посочва че е време да прибереш разхвърляните кокали костилки и мръсни чорапи по окапаната и лекясана душа.
много често те са сигнал или повод за контрареволюции , които те освобождават и пречистват от шлаката на статуквото , помагат ти да се събереш и преструктурираш , за да си по щастлив , ведър и спокоен....

има някои изключения и условности , но предварителната договорка тук е че говорим за клинично здрави хора , все пак
спомням си един спор за депресивните състояния , предизвикани от затъване по грижи за болен близък , когато нямаш ход- в смисъл не можеш да откачиш ангажимента от себе си ; и когато проблемите довели до депресиите са от здравословен характер :
пази боже , но и тук всичко е въпрос на организация -най често грижите е възможно да се поделят , но се е наложило удобството един да тегли ангажимента , а другите да го гледат отстрани. В случая не бива да се забравя , че ти подпомагаш , а не си тръгнал да се принасяш курбан , че съпътстваш някого , но не живееш неговия живот -т.е. всяко изтегляне в крайно положение показва че нещо грешиш методите .
Със здравето нещата стоят така , че е добре да се набляга на профилактиката. Над 60 % от хората не им минава през ума да направят нещо профилактично , да не говорим че много от тях натискат проблемите със здравето вече проявени , докато станат неудържими и мъчни за овладяване.
Па и , в края на краищата , с депресии или без-всички сме смъртни , извинявам се за наглед безцеремонния изказ по темата.
Принципно мъжете боледуват от три пъти повече болести от жените , това сигурно има връзка еволюционно с това ,че не изпадат в депресии поради дебелокожие :D
Някак си ако отиграваш мисловно позициите , справянето е по лесно.
Те хората на запад му викат психодрама , ама тук не е популярна , ако че мастита школа с последователи има и в Румъния , и в България. :D Ай че стана тегаво , па и пролетта и без това идва :mrgreen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от lila »

dal написа: :D Ай че стана тегаво , па и пролетта и без това идва :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: на това му се вика бульон "трезве" :lol: :lol: :lol:
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от verji »

Дал, невероятна си! :tzeluvka:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

[quote="dal"... спомням си един спор за депресивните състояния , предизвикани от затъване по грижи за болен близък , когато нямаш ход- в смисъл не можеш да откачиш ангажимента от себе си...[/quote]
Добре, че нямам много време, че... :snif:
На всичкото отгоре за една нощ загърбих личния си живот и и се преселих отново в бащиния дом, напуснат преди повече от 30 години... без брат или сестра... гледачката напусна, че било тежко...

Опасявам се , че ще изпадна в самосъжаление... отивам до някоя лековата тема. :hihihi:
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Снежи »

d_vitanova написа:Божеее, велика! Дал , :sbow:
И аз да потвърдя !!!!
Тия бисери велика ,Дал ,са толкова истински и верни ,че само който е минал по този път може да го разбере ,хем се смея на изказа ти ,хем пък си викам ,ето на пък тя де ме е видяла като бях аз самата в депрес,па нели съм у германия ?!
вярваш или не имам си в имейла една папка с твои словоизлияние и толкова често ги четях ,ама вервай ми тази за депреса и латино любовника ще ми е фаворит за цел живот !! Уникален чешит си :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от si111 »

Никаква "Велика" не си, това го казвам за другите, защото ти си го знаеш. Искам те такава истинска, кучка зъбата, духовита, провокираща и неудобна, солена и пиперлива, като трънче в патъка... Обичам те Дал!!! И знам, че те дразни заглавието на темата, игнорирай го и си се вихри в разни други теми, без да те брига тая, а ние ще се кикотим до сълзи и понякога с яд /на мене още не ми се е случвало, ама чакам :lol: /, защото един живот и една манджа, без сол и пипер - фърли я...
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”