Аксиомите на Dal

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Tanet »

до лиола бети боп стои като натраплива селянка до градска госпожа , облечени в подобни облекла и двете .
ма едната е крещящо начервена и с напукани петички
па другата е бледо изискана и не с ръб , а с нюанс и то накъдрен по края
ебем ти природата па ако някой ме разбра
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Мария Николова »

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.
от dal » Чет Юни 03, 2010 5:58 pm
Пътувам си онзи ден, и така си зяпам , и изведнъж ко се вгледах нали , един пикае до колата си; и нали аз не че нещо недискретно или такова , обаче пикае на наситено мастилено лилаво ! :shock: Подминах , и по едно време гледам пак лилаво наситено но този път никой не пикае по него. Това расте край канавката .И слизам аз , спирам , нагъзвам се и кво да видя?!
вероники !!!!!!!!!!! вероники спикати / с-пикати-то името показателно :shock: / , или салвии галфонталес , досуч съчтите като тия в лири дето ги купуваме и ги влачим от англия хората пикат по тех и растат тучни край пътя....много се смях , но не си извадих , щото ще ме сметнете за проста и ще изскочи некой и ще пита що пипаш салвията /верониката защитен вид и т.н.
но мога да ви извадя и да ви изпратя , по пощата , гъсти кичести? мисла че с розови и оранжеви рози ще са чудни :mrgreen:

аз не смея са вгледам за кампанули щото не знам кво мога вида че правят върху тях
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от juliboss »

Бог дал, дал, дал....
denitsavm

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от denitsavm »

dal написа:Мигленка , много хубава тема .
Обаче тука има някаква как да кажа , драма да речем - не че няма цинцифуции , има , има и тротоарна екзема и токчета имат
даже рокли на цветя не знам от къде дали от интернет , не съм питала
но повечето им пари и трепети са насочени другаде :D

Сега, знам че си учудена , че ако някоя кокошка завърти десет лева в джоба излишни може да не си купи лак или прашки , обаче тука е така , моментално се купуват 1 розичка в рае и дива чушка с вариегатни листа.
Тука омбрето им не е зцвят на коса ами е остинките да прелеят , разбираш ли в цвят - плавно а не натрапчиво
Тука сме без нокти защото къртичим. Поради маркучите ни се напукват петичките.
Заради градините нерядко с текезесарски тен на потник.
Устойчиви на химична атака поради пръскане на градините с кво ли не , никаква чувствителност- дебелокожи !
За парфюмите какво да ти кажа , тука владеят милиони туршии и сто вида сосове и запръжки , а за сладката не говоря , а всяка молска кокошка за три часа лови любовник па тука ловят рецепта френска селска и я правят на момента. Бият козунак в пералня на центрофуга.
Влизат нормални необременени нови хора и за три месеца или шест стават същите маскари.
Почват да ходат като зомбита да крадат от градините на хората и да светят в тъмното
Въртят гозби чорби и парфюмерията я разбират като да се хнадупиш и да помиришеш гюл .
Плетат , шият , бродират. Въртят дизайн. Ходят по битаците като клошарки. Поне три са събирали отпадъци по контейнерите , например стар куфар дето ще се впише на новата винтидж кухня под шапрона. Фотографки са много добри.
Разменят си всичко. Направили са си табелки.Тва е щото не си помнят пинкодовете . Даже мъжете им имат инициали да не ги губят по форумните срещи. Боледуват общо и си разменят рецепти китки и всякакви идеи за да успокоят психоотклонението.
Не помага много.
И аз не съм уред, хич . Даже може да се каже , вече съм напълно хронифицирала в някои аспекти.
Разбирам че молуването е култура . Парцалената индустрия жъне по цял свят небивал успех.
Ама тука за една вероника са готови да изкормят бронтозавър.
Знаеш ли те си внесоха от китай божури и от сингапур семки и от бразилия не помня какво , довлекоха рози от канада и сащ.
За костюмче вече не съм толкоз сигурна дали ще им трепне око :D


а ти имаш предвид конкретна мода , или само така си пишеш :lol:
Deleted User 2919

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Deleted User 2919 »

А къде е Дал? Разбрах, че е в Гърция има вече къща и там живее. Не е?
лалесъм

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от лалесъм »

Re: Защо ни е трудно да приемаме?
Мнениеот dal » Вто Мар 14, 2017 1:05 pm
dal написа: ама съм сигурна че паве да стиснете ще изцедите от него любовен роман + оперета+ водевил в който едни се ръгат с ножове после им облизват дръжките ....

тука да не е кембридж? отде изскочи па тоя разделителен критерии плява просо и киноа?
аз си мисля че всеки е носител на качества , с които заема своето достойно място тук
ама позитивни ама и негативни
и това е чудесно за атмосферата тук ама вече не следя къде какви черва се навиват на макари из темите
dal написа:вие само ми елате без мушката в гърция да видите как ше ви приема с по едно голямо дърво :lol: :lol: :hihihi:

сега сериозно

ми некои са смотани и мислят че заслужават само погром и грабеж и не са научени да вземат
др,уги па са като станок и монтиран голям черпак- цял живот са потребители
е ние сега да избесим ли тия два типажа , още повече че животът некой път нерядко налага да си напускаме присъщите роли и да играем съвсем други

из ония теми виках айде бе стига глозгахте десито , дайте да ви пратя рози , ама не
като си отидох горе сечта е почнала
каквото успях да извадя го прати днес жоро на ава и мама да си ги сади жената по живо и здраво , па вие тука чоплете пъпен мъх
като нещяхте да вземате , сега заварих дървета храсти и рози с резака до долу , и магнолии и какво ли не- и си стана като в приказката двете кучета дето вардили хляба на масата и едното умрело от глад а другото - на поста си.

:nod:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Гео, граф »

''Градината на хотел Танне, Банско. Еми рози снимам, свинска вратна всеки е виждал...''

От фейсбук профила на Дал
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
sasha

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от sasha »

В дните на вихрена подготовка за коледни и новогодишни празници, на преосмисляне за изминалата и въобще изтъркаляните години, ви връщам към тази тема.
Ще ни зареди с настроение, ще ни пренареди приоритетите, ще ни помогне да влезнем в пътя.
Жива да си Дал, пиши още, моля те!
Обърнете внимание къде е отворена темата : Загадки, мистерии, парадокси в науката.Е точно тук й е мястото :hihihi:
Весели празници за всички!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Гео, граф »

Права си, Саше, Дал е загадка, мистерия, невъобразим парадокс :nod: ! Не знам дали на науката, но на форума - отвсякъде :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от mucunka »

Чета тежки фалби за декември. Доста другарски стени са сякаш с продуктово позициониране. То е канела то вино то огнища то пуканки и уют.
Да ама декември е и много друго. Студ Мраз тъмница. Опашки пазаруване сякаш няма да съмне. Навалица задръстване преспи. Лед сняг вятър. Затворени шосета и летища. Хора чудещи се как да вържат двата края при тази вакханалия из магазини и реклами. Разделени хора, самотни и хора загубили близки. Трапези с празни столове. Изтънели джобове и замръзнали сетива. Декември е повод цялата държавна машина да се отцепи по банкети и да не работи един месец. Всичко замира или изобщо спира. От януари са новите книги новите продукти новите новости. Всичко е в колапс и недай боже да се наложи нещо.
Декември е пълен с гладни очи. Декември е един толкова непоносим месец, че хората са му пришили Коледа, нова, никулден, игнажден, Стефанов ден.
Белким стане търпим.
Освен че е отвратителен, декември влачи за ръка брат си, януари. Дръгливо копеле със замръзнала цифка и корясали крачоли. И там великите световни депресии са зашили Васил Иван Йордан Антон и Атанас, последният да затвори вратата!
Разбира се, възможен е живот на Марс. И тоя декември ще го изтърпим...
От фейсбук е, но е толкова истинско...
Последно промяна от mucunka на Дек 21, '18, 10:55, променено общо 1 път.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”