Египетските пирамиди

Модератор: scleri

Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Египетските пирамиди

Мнение от Templar »

Както вече може би споменах, аз съм много запален по тайните общества, световните архитектурни чудеса и всичко мистично и необяснимо.
За начало, нека да не спамя този форум, би ми интересно да видя вашите гледни точки за построяването, произхода, силата, значението и историята на може би най-голямата мистерия на днешния свят - Египетските Пирамиди.

Много съм чел по темата, много документални филми съм изгледал за тях. Всичко ме кара да си мисля, че те не са създадени от човешка ръка. Което пък дава смисъл на другата ми болна тема - съществуват ли или не извънземните. Но мисля по-нататък и за това да отворя дискусия, ако има желаещи.

Тази математическа точност до сантиметъра при разположението им и самия индивидуален строеж на всяка от тях изключват намесата на човека.
Колкото и "брейнстром" да са били египтяните, не е възможно да са имали такива познания по астрономия(пирамидите отразяват съзвездието "Орион" с неосопорима точност), математика, архитектура.
Самите размери на пирамидите и теглото на едничкия каменен блок прави невъзможно те да са били премествани от хора.
Друг факт - камъкът, от който са блоковете (гранит) не е можело да се намери в огромен радиус от местоположението на пирамидите. Имало го е само в долината на реките, а транспортирането на един блок със десетки/стотици тонове тегло, не мога да си представя как би могло да се извърши, дори и с днешен транспорт...

За мен пирамидите са най-голямото магнитно поле на планетата. Даже има теория, че те балансират ротацията на Земята. Ако не съществуват не се знае какви природни аномалии биха настъпили. Теорията ми е, че са построени от извънземен интелект и са били използвани като енергиен източник.

Очаквам вашите мнения по въпроса с нетърпение ;)
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Световните Мистерии

Мнение от цеци »

Едно разгорещено обсъждане с подобна тематика се вихри в "Скрита история и археология, и малко известни обекти ".Понеже си нов тук ще уважа твоята тема и ще оставя admin да прецени нататък. ;)

Не съм достатъчно млада,за да мисля,че знам всичко :lol: .Но по времето когато знаех всичко яростно защитавах идеята за гостуване на извънземни на нашата планета.Като доказателство неизменно привеждах един факт,който преоткрих чак сега,а именно-Камъните от Ика.Предизвикана от посочената тема я открих и за мен тя си остава една голяма мистерия.Дали тези загадки са плод на извънземна или на изчезнала земна цивилизация аз не се наемам да доказвам.Допущам,че и двете са вероятни до момента,когато неопровержимо доказателство подкрепи едната от двете или и двете възможности.
Сега ще се задоволя само да илюстрирам мнението си :http://www.novinar.net/news/8-zagadkite ... 5MTs4.html
Бих се радвала ,ако се следва схемата 1.становище-2.илюстрация, без да се подценяват възгледите на другия.Смятам,че така се научат повече неща,най-малкото от които е,че има и различно мнение по въпроса :?:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Световните Мистерии

Мнение от libra »

Не знам защо,но ние си мислим че света започва от нас и ние като не можем да си представи нещо как е станало,значи никой не е можел да го направи.И аз се чудя как испанците преди пет века са преплавали тихия /?/океан с техните според мен паянтови кораби,ама е станало и без извънземни.И защо си мислим,че не може древните да са правили цезарово сечение,трапанация и трахеотомия.Друг е въпроса колко успешно е било.Дори и да е имало извънземни ,за тях можем да попитаме същото,от къде са се взели,кой ги е направил и тях и т.н.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Световните Мистерии

Мнение от Blue sky »

Тъкмо на мястото си в този форум, добре дошъл на още един запален по темите :nod: :ieeee:
Според мен, тази тема за пирамидите е добре да си остане така, както и може да има отделни теми за повечето от големите археологически комплексии феномени. За мен лично ще бъде много интересно да събираме на едно място данни от различни източници, както официални, така и такива подлагани под съмнение, повечето факти ще помогнат да се изгради по-ясна представа.
Аз имам ето тази книга, само че, по-старото й издание http://www.book.store.bg/c/p-p/m-37/id- ... boval.html" onclick="window.open(this.href);return false;, вътре има много интересни теории, на за съжаление е твърде сложно да се качи всичко тук, цялата книга е една цяла теория :nod:

Но за начало, хайде малко от уикипедията, за увод така да се каже с две думи официалните факти. после ще се поразтърся за още неоспорими факти и статистики свързани с пирамидата, за да преминем и към теориите :nod:

Хеопсовата пирамида, известна още като Великата пирамида, Голямата пирамида в [Гиза]и Пирамидата на Хеопс, е последно останал архитектурен паметник, един от Седемте чудеса на света и най-известната пирамида на света.

Въпреки че не е намерен нито един погребан фараон, египтолозите предполагат, че Хеопсовата пирамида е служила за гробница на египетския фараон от четвъртата династия Хуфу (по-познат с гръцкото си име Хеопс), управлявал Древен Египет през 2606-2583 г. пр.н.е. Смята се, че пирамидата е построена по проект на архитекта Хемон (Хемиону).

Според египтолози като Марк Ленър и д-р Захи Хауас, Хеопсовата пирамида е построена за около 20 години, като най-точната година на нейното завършване е ок. 2580 г. пр.н.е. Хеопсовата пирамида е най-старата и най-голямата пирамида от трите пирамиди в Гиза.Стените й са ориентирани към четирите посоки,като входът е от северната.Вътре в постройката има няколко камери съединени с коридори,и недовършена подземна камера. Първоначално пирамидата е имала височина 146,5 m и страна на основата 231 m, но днес тя е висока 138,75 m, а основата ѝ има дължина 230,4 m. Четири хилядолетия тя е най-високата постройка в света преди да бъде построена 160-метровата катедрала в Линкълн.


Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Световните Мистерии

Мнение от Templar »

Първо бих искал да се извиня на модераторите и админите на форума, ако с тази тема съм го оспамил, или не си е на мястото.
Просто във форума мистерии и загадки видях три теми - и трите според мен твърде общи. Не поради друго, а защото всяка загадка си е сама за себе си и по нея биха могли да се изложат доста огромни количества информация, снимкво материал и мнения. Това би довело до смесица на теми в един форум. Но аз съм нов и не съм аз този, който ще прецени.
Ако преценявате, че темата не е намясто, не се притеснявайте да я преместите или заличите.

А колкото до научните факти, ето малко информация и от мен, после повече ;)

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4449


А ето и за мен смайващо необяснимото съвпадение с Орион

http://www.fenomenibg.com/modules/news/ ... ?storyid=9
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Световните Мистерии

Мнение от Blue sky »

ами давай де, давай много количества информация, снимков материал и мнения. Всеки е насърчен да пуска толкова теми, колкото му е интересно и особено е окуражен богато да ги илюстрира с материал и снимки, така че всички да се пренесем колкото се може по-близо до обекта :nod: както виждаш, няма тук модератори да се карат, напротив, колкото повече, толкова по-добре :nod:

четох цялата книга за съвпадението с Орион, със всичките й досадни чак на моменти подробности, известно време бях като ударена след това :nod: :nod: :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Световните Мистерии

Мнение от Satori »

Ами Орион е едно от най-емблематичните съзвездия в Сев. полукълбо. Щом аз го различавам от малка :mrgreen: Ей такива "съвпадения" обичам:

"Тук се крие още едно съвпадение. Разликата е 9 градуса, точно толкова метри е по-ниска в момента Голямата пирамида, отколкото в момента на построяването й." / http://www.fenomenibg.com/modules/news/ ... ?storyid=9 / Остава древните да са ползвали и нашата метрична система, и вече всичко е опсайт :mrgreen:

Темплар, аз бих помолила Админа да смени името на темата например на "Египетските пирамиди." Прав си, че другите теми са доста общи, да не кажем тюрлю-гювеч, така че идеята да се систематизират нещата е отлична според мен :daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Световните Мистерии

Мнение от libra »

Не разбрах защо Орион, не някое друго?
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Световните Мистерии

Мнение от Satori »

libra написа:Не разбрах защо Орион, не някое друго?
Мда, интересно.
Може би защото тази формация е била възприемана още от дълбока древност - в Древен Египет е било свързвано с Озирис, богът на прераждането и живота след смъртта. http://en.wikipedia.org/wiki/Orion_%28constellation%29

На английски има ужасно много информация как точно са били построени пирамидите /теориите за построяването им от неизвънземни ми се струват много по-издържани и логични ;), отколкото онези за инопланетянска намеса/. На български намерих това:

http://news.ibox.bg/news/id_1400944
Аватар
Templar
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Яну 20, '10, 00:11
Местоположение: Орешак, Троян, Свищов, Велико Търново, Плевен ;)
Обратна връзка:

Re: Световните Мистерии

Мнение от Templar »

Темплар, аз бих помолила Админа да смени името на темата например на "Египетските пирамиди." Прав си, че другите теми са доста общи, да не кажем тюрлю-гювеч, така че идеята да се систематизират нещата е отлична според мен
Съгласен съм. Моля админа да смени заглавието на темата на Египетските пирамиди.
Защото обмислям да стартирам теми за тамплиерите, както и за извънземните и...още няколко ;)

Остава древните да са ползвали и нашата метрична система, и вече всичко е опсайт
Не мисля, че някой би бил способен да докаже каква метрична система са използвали те.
Още повече, тогава египтяните не са познавали дори елементарно средство като компаса, как тогава са се ориентирали с математическа точност за разположението на пирамидите ( разположени са точно съобразно четирите посоки на света...
Загадките на пирамидите са стотици...което според мен все повече оборва теорията, че са строени от човеци :idea:
Нека не гледаме треската в окото на другия, преди да извадим гредата от своето.
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”