Еволюция или сътворение

Потребителски аватар
johnstalker
Наркоман
Регистриран: нед дек 20, 2009 12:08 am
Контакти:

Re: Еволюция или сътворение

Мнение от johnstalker » ср яну 13, 2010 9:33 pm

Ихаа, каква сладурана! Какви джучки, каква козинка! :ieeemyzh:

Потребителски аватар
цеци
Кафевар/ка/
Регистриран: нед ное 29, 2009 4:13 pm

Мнение от цеци » ср яну 13, 2010 10:10 pm

Да ти я отстъпя,ако я искаш много :lol:
Днес съм твърдо на страната на еволюционната теория-при този нагледен пример :shock:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций

Потребителски аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт дек 01, 2009 3:28 pm
Контакти:

Мнение от zmei4o » ср яну 13, 2010 11:56 pm

една нова версия на библията :D
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: ср ное 25, 2009 11:38 am

Мнение от Moria » чет яну 14, 2010 10:49 am

Змейо, на тази картинка какво е - токущо сме дошли или таман се каним да си тръгваме?
Приех , че не сме донесени. ;) , а сами сме си дошли.
Изображение

Satori
Баш кафе майстор
Регистриран: пон ное 23, 2009 9:14 pm

Мнение от Satori » чет яну 14, 2010 10:53 am

Moria написа:Змейо, на тази картинка какво е - токущо сме дошли или таман се каним да си тръгваме?
Не позна. Според мен е трети вариант - тамън сме произлезли, и хоп - изнъземните дошли да ни подобрят. Или пък обратното. :mrgreen:

Потребителски аватар
цеци
Кафевар/ка/
Регистриран: нед ное 29, 2009 4:13 pm

Мнение от цеци » чет яну 14, 2010 11:41 am

Нееее.Тия двамата са от бялата раса,следователно тук е показан момента на тяхното спущане от извънземната цивилизация.Еволюционно-човекът е произлязъл от чернокожи някъде в Африка.Те от своя страна,като са наблюдавали идването на извънземните са включили в своята митология огнените колесници/напр."Епосът на Гилгамеш" и под./ :lol: И докато чернокожите са се разхождали с динозаврите,тези са изработвали кристалните черепи. :lol: :lol: :lol:

П.П.Ама какво въображение показвам,а ? Дали да не взема да напиша роман ? :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций

Потребителски аватар
ravik
Кафе машина
Регистриран: пон ное 23, 2009 5:09 pm

Мнение от ravik » чет яну 14, 2010 11:50 am

цеци написа: И докато чернокожите са се разхождали с динозаврите,тези са изработвали кристалните черепи. :lol: :lol: :lol:
Кристалните черепи не ги ли доказаха, че са фалшиви - нещо такова ми попадна последно под ръка... :hmmm: Иначе мога да се похваля, че съм виждала два от тях. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique

Потребителски аватар
Blue sky
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 23, 2009 4:35 pm

Мнение от Blue sky » чет яну 14, 2010 12:01 pm

тц, за два се доказа, за един от специлистите от Хюлет пакард, твърдят че "проклетото нещо не би трябвало да съществува"
щастливка си ти :liubov2: , бих искала и аз да ги видя :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness

Потребителски аватар
ravik
Кафе машина
Регистриран: пон ное 23, 2009 5:09 pm

Мнение от ravik » чет яну 14, 2010 12:25 pm

Те са едни много грозни - приличат на китайски боклуци за левче, ако питаш мен ;) .
Иначе последните доказателства за всички изследвани показват, че са правени около 19 век в Европа най-вероятно: http://en.wikipedia.org/wiki/Crystal_skull" onclick="window.open(this.href);return false;. Чиста проба фалшификация. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » чет яну 14, 2010 12:50 pm

Да,ама не обясняват как са направени,то и аз мога да напиша,че е фалшификат.Само дето още не могат да го направят :mrgreen:
Но за мистичните им свойства съм съгласна,често заради приписването на такива свойства на необясними предмети отхвърлят целия артефакт.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Satori
Баш кафе майстор

Мнение от Satori » чет яну 14, 2010 12:59 pm

Напротив, описва се и технологията за направата на тези черепи. Първо се изсича грубо блокът, после се скулптира и шлифова с помощта на вода и пясък, което е обичайно при обработка на кристали: http://www.kmatthews.org.uk/cult_archae ... cts_6.html

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » чет яну 14, 2010 1:15 pm

Описаната технология не е приложена на практика и ,според специалисти,съвсем не може да се приложи при планинския кристал,а пък за датирането,пак според специалисти не е възможно да се датира кристала.Съжалявам,че се повтаряме,но не е лошо пак да се прочете :nod:
"За много находки не може със сигурност да се твърди кога са изработени.Както например и камъка.Ето нещо по въпроса
http://kjelqzkov.log.bg/article.php?article_id=26062" onclick="window.open(this.href);return false;
Но уникалността на черепите се състои в това,че самият кристал се работи по специфичен начин,обърни внимание на следното.
Инженер Л.Барре, експертът в "Хюлет-Пакард", казва следното: "Изучихме черепа по три оптични оси и открихме, че е изсечен от един къс кристал, състоящ се от 3-4 срастъка. Според скалата на Моос, планинският кристал отстъпва по твърдост само на топаза, корунда и диаманта, и може да бъде рязан само с диамант. Независимо от това, древният майстор успял да извае не само черепа, но и долната челюст, както и шарнирите за закачването й. При такава твърдост на материала, това е повече от загадъчно. И ето защо: в кристал, състоящ се от повече от един срастък, съществуват вътрешни напрежения. При натискане с резец, от напрежението може да се пръсне на парчета. Но древният майстор го изваял така, сякаш изобщо не го е докосвал." С това мнение са напълно съгласни колегите на експерта. Мнението на всички е, че при обработката на черепа, разрязванията трябвало да бъдат строго ориентирани по осите на кристала. Древният ваятел сякаш изобщо не се вълнувал от това. Той изработил черепа, игнорирайки всички закони и правила. Професионалистите от "Хюлет-Пакард" били в недоумение: "Тази проклета вещ просто не би трябвало да съществува. Този, който я създал, не е имал и най-малка представа от кристалография. Той игнорирал осите на симетрия и тази вещ би трябвало да се разпадне. А защо това не се е случило, остава необяснимо."
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Satori
Баш кафе майстор

Мнение от Satori » чет яну 14, 2010 7:48 pm

Ето тук по-подробно за следите от обработка по черепите /следи както от инструменти, така и от материали/, доста по-подробно от линка, който пуснах по-горе. Много ме мързи да превеждам сега това, а и нямам време, за съжаление:

http://en.wikipedia.org/wiki/Crystal_sk ... ual_skulls

Потребителски аватар
5ia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед дек 13, 2009 10:06 am

Мнение от 5ia » чет яну 14, 2010 7:53 pm

Нищо бе, не го превеждай! То нали няма да е първият линк тук, дето не е за простаци като мене :twisted: . Добре, че Миша все още пише на български. Между другото, много интересни неща пускате. :dovolen:

Потребителски аватар
Blue sky
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 23, 2009 4:35 pm

Мнение от Blue sky » чет яну 14, 2010 8:14 pm

Петя, много основателна забележка :oops:
известна помощ може да бъде това http://translate.google.bg/?hl=bg&tab=wT#" onclick="window.open(this.href);return false; - като въведеш линк на страница, превежда я цялата, може и отделни текстове :nod:
He who plants a garden, plants happiness

Отговори

Върни се в “Загадки, мистерии, парадокси в науката”