Скрита история и археология

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

Satori написа:Миша, аз много неща не харесвам. Например не харесвам хората да се опитват да налагат собствените си заблуди, било то породени от невежество или от предубеденост и криво разбрано бунтарство, а после да ревят, че са репресирани, като се даде и другата страна. За мен сами по себе си много от твърденията на криптоисторията и криптоархеологията по дефиниция са си обида към човешката интелигентност, но, уви, са факт. Както те не могат да бъдат забранени, така не могат да бъдат забранени и мнения, че нещо е скудоумна шарлатания. Слава богу. Иначе получаваме една много порочна и едностранчива вселена, уж изповядваща принципите на политическата коректност и търпимостта. Таратанци.
Сатори, това е много грубо :nod: адресирано по този начин, излиза че всички тук сме заблудени и освен това - насила налагаме на някой нещо, че сме и невежи и предубедени и всичко останало.
И въпреки че принципно съм особено за толерантността и търпението, не мога да приема едно такова директно характеризиране - доколкото съм опознала Миша, мисля че бъркаш, но доколкото познавам себе си, съм напълно убедена че не съм невежа или предубедена глупачка. И то само защото съм категорично убедена че пирамидите НЕ са гробници и че Хеопсовата пирачида не е построена от Хеопс - една напълно документирана впрочем фалшификация, добре известна на офицалната наука като факт, но продължаваща да бъде тиражирана от именно същата тази наука, като единствената и непоколебима истина по въпроса. Това че си позволявам да се запитвам като не са гробници, тогава какво са, и да излагам някои теории по въпроса, на ерудирани хора разсъждавали по въпроса не значи че налагам на някого скудоумна шарлатания.
Да, нямам нищо против, дори даването на другата гледна точка по отнощение на интересните материали, които се предоставят, защото спорът винаги е стимулиращ да се дава още и още. Считам че по едини или друг начин всички се обогатяваме от това, без значение дали ще приемем едната или другата гледна точка, водени от собстевонто си светоусещане. Аз поне за себе си вирутално посетих много места и много нови неща научих. Но категорично съм против ползването на епитети и наричането на хората глупаци, само защото не са съгласни с нещо - така както аз не съм съгласна, тъка и ти не си съгласна, но не мисля че ид вете сме гупачки, просто имаме своето виждане.
Затова, нека да не разваляме повече темата, а да продължим с хубавите и интересни материали :daaa:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

накълцах салатата на най-най-микроскопични парченца и пак не ми минава :twisted:

защо не можем да бъдем толерантни, ето това се питам :svekurva: , защо трябва да се обиждаме с категории и епитети и да разваляме нещата :ufff: :ufff: :ufff:

Миша, музо моя, недей да спираш да ни вдъхновяваш :stiskam: :tzvetentze: :liubov: :tzeluvka:

Сатори, бъди все така опозиция :tzvetentze:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Скрита история и археология

Мнение от Мария Николова »

Човек никога не се изчерпва само с едно свое становище (теза, позиция). Истинско щастие за мен е, че всяка от вас двете е толкова стойностен човек, поради букета от многото свои качества. И не предмета на спора ви, а това ви прави неповторими.
:tzvetentze:
:tzvetentze:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Толерантността,мила моя Блу,има своите граници,както и възможността на човек да се подлага на ударите на околните.И понякога,когато липсва конструктивната критика,а спорът добива определено махленски характер,единият трябва да отстъпи.Това няма да ме направи по-малко или повече глупава,но,смея да твърдя,това ще лиши много хора от възможността да се измъкнат за миг от сивото ежедневие и да се разходят по места непознати и прекрасни,съхранили в себе си познанията на отдавна отминали епохи.Имах щастието да общувам с един невероятно ерудиран човек,почетен доктор на няколко световни университета,владеещ 18 говорими езика и няколко мъртви,той ме научи искрено да уважавам науката,но онази,истинската наука,която вечно търси,за която няма догми и клишета.и която уважава противника,независимо от различията.Дали е имало древна непозната цивилизация или не,това не е онзи фундаментален въпрос,който ще преобърне живота на човечеството,това е просто една възможност да опознаем себе си и миналото си.И да се научим на уважение и толерантност,защото всяка ароганстност в крайна сметка рано или късно историята я наказва със забрава. :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Blue sky написа: Сатори, това е много грубо :nod:
Ъхъ. Може и грубо да е, ама пък по тоя въпрос ми е трудно да си изразя мнението по начин, който да се хареса на всички. А пък да си го премълчавам вече честно казано ми писна до немай къде. А и не е здравословно :mrgreen:

Темата е такава, че е по-заредена откъм критика. Който пуска и чете такива теми с всякакви щуротии, които, подчертавам дебело, има право да си ги вярва и твърди, трябва да е готов и да чете критики, които, пак дебело подчертавам, всеки има право да изразява, без да се съобразява, че ще настъпи някого по мазолите. И да ги приема смело, спокойно и с достойнство, като им отвръща не с емоционални изблици, лични обръщения или лирически отклонения като настоящото, а с трезв интелектуализъм.

Също така, най-официално обявявам, че съм наистина нетолерантна към някои неща. Доскоро се самозаблуждавах, че съм свръхтърпима към какво ли не, но реших да не вървя срещу фактите и себе си, да си призная честно това и да го приема. Така че, ако някой констатира, че съм нетолерантна и тясно скроена, не се обиждам и не го приемам като новина. Така е. Хората са различни. Ако се изпусна и обидя конкретно някого с вулгарен език или пък несправедливо, ще се извиня, както и досега съм правила. Но няма нито да се извинявам, нито да се въздържам да си изказвам мнението, когота намеря за добре, още повече пък по такива теми за кикита, трети пришествия и пр., а не за нечий личен живот или семейство. Така че давайте го по-лабаво и да не забравяме, че има и друг живот, извън мрежата, че честолюбието е двигател на самоусъвършенстването, но може да стане доста досадно понякога и че някои неща са по-важни от други. ;)
Последно промяна от Satori на Апр 12, '10, 18:52, променено общо 1 път.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

:lol: :lol: :lol: кикитата и третите пришествия дори не сме ги споменали, чакай само да ги подхванем :lol: :lol: :lol:

нищо против критиката, даже е градивна, само малко към тона ако може :nod: ако не - ще си караме както досега - периодично ще хвърчи перушина и всеки ще си държи на своето :lol: :lol: :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

А да, не приемам повече и приятелски забележки относно "тона" :mrgreen:, защото по тоя пункт угодия генерално няма. Аз откъде да зная с какъв тон звучат гласовете в главите ви и на какъв кеф сте?! :lol:

Приемам забележки само за обективни простъпки, т.е. такива, които ясно и недвусмислено противоречат на Правилата на форума. :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

Даааааааа, някои мъдри хора, а също и гласовете в главата ми се съгласяват че епитетите не са обида, а само елемент и довод към спора :lol: :lol: :lol: и също ще го ползват този довод понякога :daaa: няма проблеми :lol:
He who plants a garden, plants happiness
пери
Виенско кафе
Мнения: 355
Регистриран на: Ное 28, '09, 20:30
Дал благодарност: 759 пъти
Получил благодарност: 143 пъти

Re: Скрита история и археология

Мнение от пери »

Satori написа:Приемам забележки само за обективни простъпки, т.е. такива, които ясно и недвусмислено противоречат на Правилата на форума. :dovolen:
"Ти му говориш - то ти приказва!"- ученичиски фолклор :hihihi:

Satori, ти не можеш или не искаш да разбереш за какво иде реч?
Или всичко ти е ясно, но го правиш заради спорта :hmmm:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от orkud »

Не съм попадала на темата до момента, а и сега улучвам само изпущането на парата :hmmm: Като човек, за когото ползването на обидни епитети е липса на аргументи, ще прочета темата съгласно собствената си концепция за това :mrgreen:
Като уточнение, държа да упомена, че ще се върна назад и ще видя на кого му е липсвал аргумент :lol: и тогава ще пиша отново .
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”