Скрита история и археология

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Миша написа: И ще помоля същото и теб,без квалификации като малоумен,мракобеснически,наивен и така нататък.
Айде пак уточнения, щото явно нещо не се разбираме. Значи, мое право си е да наричам както намеря за добре разните малоумници, които тиражират шантавизми и псевдонаука и пр. феномени, стига да мисля така. Ако ти приемаш тези квалификации към други хора лично, мисля, че трябва да си преосмислиш сериозно нагласите и да не ни занимаваш с обидчивостта си чак толкоз. ;) Не е мой проблем. Това е проблем на хора, които свободата на изразяването в един свободен форум не ги кефи.

Нямам намерение да търся "истината" до дупка в тая тема, просто защото обикновено интересът ми към определен въпрос се изчерпа с намирането на информация, която отговаря на моите вътрешни разумни питанки и пускането й. Спорове дали има пирамиди в Босна слабо ме вълнуват. Не ми се спори дали Земята е кръгла или плоска. Не и в този живот. А и е от ясно по-ясно, че винаги ще има хора, дето, ако ще пет коли данни да им дадеш, те ще твърдят, че износът на цивилизацията е станал от нашите мили родни Балкани или пък че световната конспирация крие истината за извънземните и за Атлантида.

Така че пускайте си разни казуси на скрита археология, аз пък ще си пускам контра-аргументи и източници и ще си казвам мнението за съответните автори, когато желая.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Скрита история и археология

Мнение от lila »

Пийс бре :hihihi:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

lila написа:Пийс бре :hihihi:
:daaa:
[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Скрита история и археология

Мнение от 5ia »

Темата е много интересна, обаче за съжаление спрях да я чета. Не ме кефи нещо личната "война" между Миша и Сатори. Аз така виждам нещата - Миша пуска много любопитни материали. Неща, които даже не съм подозирала, че съществуват. Дали ще ги приема или не - това си е мой избор. Сатори - ти неверницо такава :hihihi: ! Защо да не е произлязла цивилизацията от тук?! Мен пък много ме кефи да мисля така. Ако не съм права, то тогава твоят мозък откъде се е взел?! Да не си мислиш, че толкова ерудирани хора като теб се раждат под път и над път из....Африка, например?! Мисля, че лееееееееееекинко обсебихте темата, за да спорите, и може би не само аз вече я пропускам. И затова излизам с предложение. Може ли само да пускате интересни материали, без да ги превръщате в грандиозни спорове? Ей така, независимо една от друга, да се опитвате да ограмотите нас - нещастните хора, дето си нямат ни пирамиди, ни цивилизация :lol: И за двете по една :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Извинявайте,Петя и всички останали :tzvetentze: .Аз съвсем не искам да водя лична война,не съм такъв човек.Обичам и споделям неща,които съм чела,защото наистина има хора,на които това е интересно.А мога да си запазя информацията само за мен,аз лично няма нищо да изгубя. :dovolen: За това за кой ли път вече призовавам просто да се пускат материали без квалификации,за да няма недоразбрани и недоизказани неща и обидени муцунки.Форумът не е всеки да си пише без да се съобразява с другите,форумът е място,където всеки трябва да уважи мнението и позицията на събеседника си,независимо дали е съгласен с него.И не е място,където някой трябва да преследва някого.Думата е ТОЛЕРАНТНОСТ.И от двете страни.Може би прекрачих границата,но наистина ми омръзна всяко мое мнение да бъде осмивано и преследвано.Обикновено,преди да пусна даден материал,съм се осведомила доста точно и за възгледите и на двете страни и мисля,че наистина можем да си зададем въпроса-Ами ако има възможност да е истина?Тогава?На какво учим децата си?Да отричат нещо,което има ,макар и съвсем малка възможност да е истина?И още по-лошо,да ги научим,че отричането трябва да се постига с методите на осмиването??Аз се опитвам да науча моите на толерантност,и на любознателност.Това означава проверка на всяка една възможност,с нужното уважение и разбиране.
Много пъти думата "загадка" съвсем не означава древна високоразвита цивилизация,означава просто преклонение пред гения на древните хора,сътворили неща,които могат да ни карат единствено да им се възхищаваме и да се чудим на невероятното им майсторство.И да се питаме-възможно ли се?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Тогава, Миша, защо не спреш да осмиваш и да се отнасяш с пренебрежение към официалната наука? ;) А, чакай, забравих - защото тя потиска всичко оригинално, което й противоречи :mrgreen:

Пътят към ада е постлан с добри намерения, двойни стандарти и привидн благонравие и толерантност.

И преди да се жалваш, че всяко твое мнение било посрещано намси как, вземи си направи сметка, че не е всяко твое мнение, а само онези твои мнения, които цитират малоумни теории.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

Равни дотук :daaa: казали каквото казали, да видим следващото полувреме :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Satori написа:Тогава, Миша, защо не спреш да осмиваш и да се отнасяш с пренебрежение към официалната наука? ;) А, чакай, забравих - защото тя потиска всичко оригинално, което й противоречи :mrgreen:

Пътят към ада е постлан с добри намерения, двойни стандарти и привидн благонравие и толерантност.

И преди да се жалваш, че всяко твое мнение било посрещано намси как, вземи си направи сметка, че не е всяко твое мнение, а само онези твои мнения, които цитират малоумни теории.
"Малоумни теории"-ето това не харесвам.
Аз никога не съм се смяла на сериозната наука,аз не разбирам начина,по който се отхвърлят някои тези,без да се разгледат обективно и най-вече,не обичам да наричам когото и да било,по какъвто и да било повод с обидни квалификации.За мен всеки има право на мнение и никой няма право да се подиграва за това му мнение.Може да се изкаже несъгласие,може да се предоставят доказателства ,и всичко това трябва да е изречено с нужното уважение.Тогава всички представители и на официалната,и на недотам официалната наука ,ще получат моя дълбок поклон.
Хайде да сложим точка,защо да продължаваме?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Скрита история и археология

Мнение от Мария Николова »

Мили мои момичета, слава богу и двете не сте учени в тази материя. Значи не е въпрос за научния авторитет на едната, да е подложен от другата под съмнение. Едната от вас знае, че не винаги споделям тезите й и отдавна дадох предпочитанието си на позицията на другата.
Това, обаче, не намалява удоволствието, с което ви чета. Нещо повече, щеше да ми е скучно и безинтересно, ако темата се списваше само от едната от вас. Уважавам ви за труда, който полагате, за да споделите с нас намереното и ви се радвам, че много по-често виждам хубаво поднесен спор. Нищо страшно не се е случило, че малко сте се разгорещили. Вярвам, че ще ви намирам и двете тук да ви чета.

Сатори :tzeluvka:
Миша :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Миша, аз много неща не харесвам. Например не харесвам хората да се опитват да налагат собствените си заблуди, било то породени от невежество или от предубеденост и криво разбрано бунтарство, а после да ревят, че са репресирани, като се даде и другата страна. За мен сами по себе си много от твърденията на криптоисторията и криптоархеологията по дефиниция са си обида към човешката интелигентност, но, уви, са факт. Както те не могат да бъдат забранени, така не могат да бъдат забранени и мнения, че нещо е скудоумна шарлатания. Слава богу. Иначе получаваме една много порочна и едностранчива вселена, уж изповядваща принципите на политическата коректност и търпимостта. Таратанци.

И разбира се, че постоянно се присмиваш и иронизираш "официалните учени." Не ме карай да седна и да ти извадя три екрана твои собствени цитати, щото още малко остава да се ядосам и да го направя. Дип че освен работа и чистене, имам и половин кило бейби калмари да чистя и едвам им намирам хитиновите джукички и банелчета без микроскоп. С което слагам точка на моите включвания по тоя въпрос и тръпна в очакване на ново предизвикателство от скритата археология :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”