Скрита история и археология

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Blue sky написа: а пък това за Сатурн :shock: :shock: :shock: мнооооооого странно
:daaa:
Ако приемем,че животът е едно от най-големите чудеса на Вселената,как бихте коментирали това?
http://sphinx.blog.bg/zabavlenie/2009/0 ... ove.343752" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Blue sky »

Изненадана съм, едно от хобитата ми е, да се интересувам и да чета за разни такива уникалности и за така наречената скрита история и археология, а пък тази инфо, за кръговете, някак съм я пропуснала :oops: :oops: :oops: Най-малкото са толкова красиви, някак представях си ги като прости концентрични кръгове :lol: Много странно и според мен истинно. Има твърде много необясними неща в света, и всъщност, толкова са много и толкова необясними, че просто заради статистиката са си съвсем логични и истинни.
Някога, когато имах време да чета постоянно, непрекъснато киснех ето тук, в сайта на Греъм Хенкок - http://www.grahamhancock.com/forum/default.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
в секцията форум има огромно количество статии и научни изследвания, кое от кое по-интересни. А в news desk ежедневно излизат съобщения за всякакви странности по целия свят, някои от които :shock: :shock: :shock: и все пак, повечето съвсем, съвсем истинни. И се убедих, който иска си затваря очите, а който се интересува разкрива все повече загадки и разбира колко странен и уникален е света и как няма начин просто да сме сами в космоса :dovolen:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Satori »

Миша написа:
Blue sky написа: а пък това за Сатурн :shock: :shock: :shock: мнооооооого странно
:daaa:
Ако приемем,че животът е едно от най-големите чудеса на Вселената,как бихте коментирали това?
http://sphinx.blog.bg/zabavlenie/2009/0 ... ove.343752" onclick="window.open(this.href);return false;
Преди време имаше филм по Дискъвъри или NG за един експеримент да се направят такива кръгове, като се постигнат точните условия - наличие на разни глобулки метал по тях, смущения в апаратура и пр., както и вместване в рамките на една нощ. Екип на Масачусетския технологичен институт се нагърбиха с това - първо създадоха инструмента, с който се повалят растенията, и успяха да направят сравнително проста фигура с къртовски труд за една нощ. Изводът беше, че не е невъзможно, но е адски трудно. После пък тледах някакви неща, дето не било чак толкоз трудно. Ако имате време, потърсете.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

А аз пък гледах филм пак по Дискавъри,в който бяха заснели появата на житен кръг.Още повече,че тези кръгове са описани още в древността,просто в наши дни се появяват все повече и повече ,а и стават все по-сложни.Винаги ще има вярващи,винаги ще има отричащи.Но според мен отрицанието не води до прогрес.Нека си спомним за Никола Тесла,някога осмиван и отричан от "признатите учени",а днес изобретенията му са навсякъде около нас- микровълновата печка, флуоресциращите лампи, телевизионните и радио предаванията, Интернет, радарът.И още много много изобретения,различни теории и факти,някога отричани,днес вече са факт.

Истината е някъде там ...... :lol: :lol: :lol:

А ето заснетото формиране на житен кръг.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Съществуват две възможности: Или сме сами във Вселената или не сме. И двете са еднакво ужасяващи-Артър Кларк :daaa:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Скрита история и археология

Мнение от zmei4o »

да но това видео е доказано че е фалшиво :)
добавени са светлините ;)
пак по Дискавъри го даваха :D
според мен кръговете са красиво изкуство :dovolen:
сигурно извънземните ни нареждат и плочките
или пък друго:
http://aislian.org/tile.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ето нещо по въпроса с повече смисъл и за хора с здрави нерви :D
origami tessellations
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Въпрос на "доказване " и от едната ,и от другата гледна точка.
Зависи и колко широко ти е скроена душата :angelche:

Някога са доказвали,че и Земята е плоска... :hihihi: и вървиш вървиш и накрая ще паднеш от нея . :lol: :lol: :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от ravik »

И аз бях гледала някакви филмчета как ги правят. :) Май съм от тези, по-склонни да се съгласят със Змейчо в този случай. ;) Но пък като човек, здраво стъпил на земята (което аз вярвам, че съм, а Милото е убеден, че е химера в моя случай ;) ), това което ми се губи в цялата история е за какво му е на някого (бил той човек или извънземен) цялото това разхищение на енергия, за да сътвори кръгове. Не мога по никакъв начин да си представя да стана посред нощ, цяла нощ да обикалям някаква поляна и да тъпча посеви. Първо, щото децата в Африка гладуват, второ щото обичам да спя, и трето, дори и да не спя, мога и в Интернет да вися цяла нощ и пак да съм на топло и в леглото си. Пък и ако извънземните са толкова гениални, що не ни разпишат теорията на струните примерно в полето? А те, просто кръгчета. Та с две думи, не ги разбирам т'ва извънземните. :hihihi: По-склонна съм дори да приема теория, че по този начин растенията по свой си начин ни сигнализират, че имат проблем и един вид сами си правят Хопенхаген, ама ние не ги чуваме. :angel2:
П.С. Милото може би е прав все пак. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от zmei4o »

най близката звезда е Проксима Кентавър
намира се на 4,2 светлинни години от Слънцето 8-)
http://en.wikipedia.org/wiki/Proxima_Centauri" onclick="window.open(this.href);return false;
една светлинна година е равна на времето което светлината прекосява за 1 година
нещо от сорта на :mrgreen:
~9,500,000,000,000 километра
~5,900,000,000,000 мили
сами си сметнете колко време ще им е нужно на извънземните, ако са като нас да стигнат до полето :mrgreen:
и ако имат по добра технология за какво ще дойдат тук :)

Космическата проба 'Mariner10' развива рекордната скорост 211126км/ч през 1974г (без хора) ;)

Natura non facit saltus!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Ами ние сме едва прохождащи в Космоса,с една дума на ниво аборигени,не можем да знаем какви технологии евентуално би могло да има.Някога не са вярвали,че може въобще да се лети,а да не говорим да се лети в Космоса.А на въпроса за какво сме им на извънземните- най-малкото да наблюдават живота на аборигените и техните реакции :D ,в това число и този форум :lol: :lol: :lol:

Май трябва ние с Блу да си спретнем една темичка за уникалностите и за така наречената скрита история и археология(извинявай ,Блу,че използвам твоите думи,но точно и на мен това е любимото хоби,да събирам такава информация),пък който иска да вярва и да мечтае е добре дошъл.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от ravik »

То е интересно при всички случаи и независимо как се получава и кой го прави. :nod:
Примерно наскоро гледах едно филмче по Дискавъри за Лох нес - и макар, че филмчето силно залагаше на това, че всички снимки и филмчета има начин лесно да се фалшифицират, в крайна сметка нищо не е ясно. :mrgreen: Но при всички случаи е интересно да видиш и двете гледни точки - и на вярващите, и на невярващите.
П.С. Искате ли да отделим кръговете в отделна тема? Примерно, "скрита история и археология" или предпочитате да си останат тук? :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”