световни конспирации

Модератор: scleri

Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: световни конспирации

Мнение от scleri »

mincho написа: Юни 5, '18, 18:26 Нека да раздвижа темата с един въпрос към вас: Смятате ли, че Ран-ът е истински?
Разбира се че е истински.
Първо в словосъчетанието Ран - Ът, двете буквички " ът " не са пълен член, а фамилия на единия от водещите американски икономисти - Роналд Ът, ръководили проекта резултат на който е Програмата " Ран -Ът". За това Ът се пише с главна буква.
По същество това е програма за преминаване към пазарна икономика разработена в САЩ по молба на правителството на Андрей Луканов. Който се интересува от подробности може да открие инфо в нета.
Тъй като програмата не е масово огласена около нея започват да витаят конспиративни теории. В смисъл че това е план основната цел на който е да се ликвидира българската нация.
Това което аз приемам за по-вероятно е че програмата по същество е имала две части. Първата какво трябва да се направи, и втората / която е засекретена / какви ще са съпътстващите процеси - обедняване на населението, увеличаване на престъпността, изтичане на мозъци и т.н. Тази част е засекретена защото ако е била достъпна до повече хора приемането на програмата би означавало политическо самоубийство за партията която я е приела. Тъй като деветдесет и девет процента от хората не са чели програмата, камо ли секретната и част, те виждат само съпътстващите процеси, а това дава почва за конспиративните теории.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: световни конспирации

Мнение от Shami »

Още не съм го изгледала цялото,а вече ми премина няколко пъти през главата мисълта ,знаех си и после се зачудих,какво ще правим и може ли изобщо да се направи нещо :hmmm:

Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”