Алергичен ринит при дете?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Aisyns
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 8, '19, 14:06

Алергичен ринит при дете?

Мнение от Aisyns »

Здравейте, някой борил ли се е с алергичен ринит при дете? Дайте съвети. В момента прилагам на детето кортикостероидни капки за нос и ксизал през устата, но ако симптомите се появят отново след лечението не знам какво ще правя. Не може да е на ксизал постоянно. Някакви препоръки за народни методи?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от calico »

Колко е голямо детето?
Ксизала може до към 6-8 месеца, добре е да се прилага извън летните месеци постоянно.
моята внучка е алергична, но при нея не спира с ринит, продължава с асматични пристъпи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Aisyns
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 8, '19, 14:06

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от Aisyns »

calico написа: Яну 22, '19, 12:49 Колко е голямо детето?
Ксизала може до към 6-8 месеца, добре е да се прилага извън летните месеци постоянно.
моята внучка е алергична, но при нея не спира с ринит, продължава с асматични пристъпи.
Детето е на 3 години и 8 месеца. УНГ казва, че от този алергичен ринит му се е получило възпаление на ухото с натрупване на течност в ушния канал. В момента е на кортикостероидни капки и ксизал и няма хрема, но се притеснявам, че няма да се излекува. Искам след приключване на това лечение -1 месец, ако има някакво народно средство да поддържам състоянието му, каквото е в момента с приема на препаратите
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 230 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от polyabs »

И двете ми деца бяха с алергична сенна хрема и асматични пристъпи като малки. С кортикостероидите и непрестанните лекарства на 10 години докарах медикаментозна язва на малкия син. Тогава потърсих други методи за лечение. Най успешно алергиите се лекуват с хомеопатия и билки. Давах им бронхостим на доктор Тошков с месеци, 3 пъти в годината ги водех на планина и то Сандански, Малко търново, Велинград, Троян, Трявна, Момин проход. в санаториума в Момин проход има една процедура - промивки на носа с минерална вода - казва се пипета.
Махнала съм всички пердета, килими, цветя от къщи които събират прах. На първо място при детски алерголог се прави тест за алергия за да се провери към какво е алергията - дали към полени, прах, влага и др. След това ако алергена е един или най много два е възможно да се приготвят едни ваксини в София които се бият подкожно по схема казва се хиперсенсибилизация – вкарване в организма на повишаващи се дози алерген, докато се изгради толерантност. Но тогава преди 20 години хомеопатията беше слабо позната, сега е най добрия вариант!!!!
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от Margaritenia »

Здравей, Aisyns,

И аз имам наблюдения, че хомеопатията помага много. Трябва ти добър хомеопат, който да предпише правилното лекарство на детенцето ти според неговия тип! Ефектът е до часове, видяла съм го неколкократно при детето ми.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Aisyns
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 8, '19, 14:06

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от Aisyns »

Margaritenia написа: Яну 22, '19, 22:01 Здравей, Aisyns,

И аз имам наблюдения, че хомеопатията помага много. Трябва ти добър хомеопат, който да предпише правилното лекарство на детенцето ти според неговия тип! Ефектът е до часове, видяла съм го неколкократно при детето ми.
Благодаря за съвета. След медикаментозното лечение и прегледа при УНГ ще минем и през хомеопат. Принципно не вярвам в хомеопатията, но моите вярвания/невярвания не бива да пречат на здравето на детето ми. Дори и да не подейства, поне няма да навреди.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от Margaritenia »

Задължително опитай, мисля, че ще останеш приятно изненадана!:)))
Да не говорим, че той тогава вече ще е повлиян от алопативното лечение и хомеопатията ще го поддържа в добра кондиция!
Ако си от София, мога да препоръчам добър лекар-хомеопат:)
Стискам палци! :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Aisyns
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 8, '19, 14:06

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от Aisyns »

Margaritenia написа: Яну 23, '19, 18:02 Задължително опитай, мисля, че ще останеш приятно изненадана!:)))
Да не говорим, че той тогава вече ще е повлиян от алопативното лечение и хомеопатията ще го поддържа в добра кондиция!
Ако си от София, мога да препоръчам добър лекар-хомеопат:)
Стискам палци! :tzvetentze:
Не, от Плевен съм, но ако тук не успея да намеря, ще Ви потърся за помощ :)
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от Margaritenia »

Насреща съм за координати при необходимост, пиши ми на лични и на "ти":)))
Желая ти успех от сърце! :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
iveto97
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юли 19, '20, 06:17

Re: Алергичен ринит при дете?

Мнение от iveto97 »

Аз си изкарах цялото детство с ринит и още си го има. Не съм прибягвала до медикаменти понеже има риск от резистентност. Просто човек свиква с хремата в преходните сезони и така.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”