Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1440 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Тутти »

botan написа: Яну 11, '19, 08:03
calico написа: Яну 9, '19, 19:56 ами аз писах, и мисля че всички знаят за Осцилококцинума, той е на пазара от едно поне 15 години.
профилактично е по 1 доза на седмица, а при близки контакти, или в епидемни времена - по 1 на ден.
вече при зараза е по 2-3 на ден, една опаковка за два дни, повече няма смисъл
Моля те Калико, вземи се в ръце! Осцилококцинума е хомеопатично лекарство, което притежава единствено плацебо ефект и е против психосоматични състояния. В него се съдържа захар и сухо мляко като пълнител и разреден до безкрай екстракт от пачи дроб като активно вещество. Много по-голям ефект ще има ако си сготвиш пилешка супа.
Botan, това да се твърди, че хомеопатията има плацебо ефект е невярно за мен. Как мислиш, че убеждавам в плацебо ефект моето кученце Йоркшир, което е алергично към ухапване от стършели и пчели. Първия път щяхме да я изтървем, скри се под спалнята и се наду с ярки червени петна, задушаваше се. Веднага я заведох в клиниката и й сложиха урбазон. При следващите ужилвания, тя буквално преследва жилещите и сама си вреди, сигурно мисли да ги унищожи, та при следващите ужилвания й давам Histaminum или Apis и симптомите буквално спират. Това е куче и плацебото не работи при него.
А ние вкъщи грип не допускаме, при първи симптоми вземаме Brioniya, Pfitolaca, или Aconitum.
Внучето също се повлиява веднага, на годинка е и не може да си въобразява плацебо ефект. Опитай и ще видиш, стига да поискаш, още повече, че не вярваш, може да се изненадаш.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от botan »

Аз не твърдя нищо за хомеопатията, а за осцилококцинума.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1440 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Тутти »

botan написа: Яну 11, '19, 20:28 Аз не твърдя нищо за хомеопатията, а за осцилококцинума.
Извинявай, не разбрах, нашето JP е и хомеопат и никога не дава осцилококцинум, може и така да е.
Но дори и с плацебо ефект да е, ако предотвратява сериозно разболяване, пак върши добра работа. Спестява ни тровенето с химия. :daaa:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Еличка »

Аз съм много доволна от осцилококцинум. Не го налагам на никого.
Иначе питах за Фитолор, ама никой явно няма личен опит.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от apis »

calico , много много благодаря за ценните ти съвети.
Изваждам тефтер и си ги преписвам и започвам да ги правя.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от zeleno »

моята рецепта е класика , но я пиша , някой пък може да не я знае
глава лук , две скилидки чесън , джинджифил колкото половин жълтък , настъргани и обилно поляти с мед
ако е за възрастен , направо може да се яде
ако е за дете , заливам с минерална вода , престоява 12 часа и отделения сок се изпива със сламка , после се добавя още мед и още водичка и така още 12 часа
след това се зарежда нова доза , но обикновено не се налага
пп минерална вода ползвам , защото само такава имам , освен софийска чешмяна :mrgreen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от dar »

zeleno написа: Яну 16, '19, 10:51 моята рецепта е класика , но я пиша , някой пък може да не я знае
глава лук , две скилидки чесън , джинджифил колкото половин жълтък , настъргани и обилно поляти с мед
ако е за възрастен , направо може да се яде
ако е за дете , заливам с минерална вода , престоява 12 часа и отделения сок се изпива със сламка , после се добавя още мед и още водичка и така още 12 часа
след това се зарежда нова доза , но обикновено не се налага
пп минерална вода ползвам , защото само такава имам , освен софийска чешмяна :mrgreen:
Фани, ако е за възрастен човек, това количество за колко време се изяжда- 12 часа ли? И после след още 12ч. Пак същото, така ли? А за дете колко вода доливаш? И пак наведнъж ли трябва да се изпие?
Не можах да скрия текста с новите възможности, не го намерих, бутон ли е, какво е :ufff:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от zeleno »

да ти кажа , аз никога не го ям директно , заради стомаха
доливам не повече от 150 мл минерална вода , раздрусвам / в бурканче го правя / , седи 12 часа и изпивам всичката налична течност
направо усещаш течността от къде ти минава , като върла ракия :mrgreen:
но може , ако е разбъркано с достатъчно мед , да се изяде една доза в рамките на едно денонощие
на вкус е доста интересно , като екзотична паста /марината за месо / може и да си има точно такава
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от katina »

Зеленко направих твоята рецепта, но не ми понася, лукът ми е в повече. Някой правил ли е домашни рецепти с алое. Имам алое, което е вече 3 годишно и мисля да пробвам рецепти. Ето и от нета
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”