Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Еличка ,благодаря,Утре ще кажа какъв е ефекта.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Еличка »

А някой има ли опит с Фитолор? Сега го взех за първи път и го тествам на детето - от аптеката ми го препоръчаха.
А иначе съм много доволна от осцилококцинум и чесън. Не видях никой да е писал за превантивно ползване на осцилококцинум. Нашата докторка е и хомеопат и ми беше препоръчала още преди години в този сезон да давам на децата по един в неделя (или последния ден на ваканцията).
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

ами аз писах, и мисля че всички знаят за Осцилококцинума, той е на пазара от едно поне 15 години.
профилактично е по 1 доза на седмица, а при близки контакти, или в епидемни времена - по 1 на ден.
вече при зараза е по 2-3 на ден, една опаковка за два дни, повече няма смисъл

чесън и лук също всички знаят, вярно че сте работещи хора, но при епидемии може да го правите поне вечер.

Продуктите на Аквасорс, особено Колактива и Зелената енергия, са също отлични за профилактика сега., а и за лечение също.
и поне на 1 лимон сока на ден, свикнете децата да го пият

за Фитолора не знам, не съм го гледала за малката внучка, щото тя е алергична към лайка, тя поначало лайката е силен алергент
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от maranta »

илико написа: Яну 9, '19, 17:26 Много полезна тема за мен,винаги подкрепям щадящото лечение :daaa:
Споделете моля ви как се справяте със синузита.Вече 10дни пия една торба лекарства и полза никаква.
Ако не си пробвала морска краставичка, опитай, но внимателно! Отровна е, може да изгори кожата, предизвиква алергични реакции!

Прочети първо тук: http://plam1970.blogspot.com/2013/10/blog-post.html

С готови капки от аптеката не съм опитвала, но може би е по-сигурно :!:

Използвала съм изцеден сок от прясна краставичка разреден с вода 1:3(една капка сок +3 капки вода) като капки за нос, по 2-3 капки в ноздра. Люти, но е поносимо. На мен ми помогна :nod:

Успех :stiskam:
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Благодаря, Мaranta
имам този проблем отскоро и се опитвам да се справя,досега без успех.Ще пробвам твоя метод.Голямо наказание за един цветар е да има рози и лилиуми и да не може да усети аромата им. :cry:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

Илико, иди при добър УНГ, може все още да можеш да се оправиш с курс антибиотици. това е един от случаите, когато наистина са наложащи и помагат, иначе хронифицираш проблема и става по-зле.
това че ще облекчиш болката и състоянието ,нама да премахне бактериалната инфекция
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Ходих,но не ми помогна.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Tanet »

Сподлям за ботурчето цитат от друг форум. Зълва ми си капа и наистина каза, че доста люти, но има голям ефект. Скоро не съм я чувала да се оплаква. Също знам за едни капсули с етерични масла "геломиртол", че били доста ефикасни при синузит.

"Какво мислите за Циклам(ботурче) при Синузит ?
от petio | 14.02.2013 01:02

Здравейте, Казвам се Цветан Радушев и съм от Шумен над 25 години. Преди 2 години по злощастие развих синузит, който ме мъчи и до ден днешен. Преди няколко седмици един приятел разказа за едни лечители (билкари) от Асенов град, които лекували синузит с по една капка. Ако си много зле отиваш втори път. Реших да го споделя с личната лекарка и тя казва да отида на Шуменското плато да потърся дива циклама(ботуче) да извадя грудката на растението, да го настържа и да капна по една капка в носа си. http://biozemedelie.com/rastenia/ciklama/ Намерих тази статия и реших , че нямам какво да губя и отидох намерих настъргах и капнах по 1 капка. Започна да щипе да люти направо не се издържаше но търпях , започна да тече , да сълзя и така 2 - 3 часа след което започна да отшумява вчера през ноща ми се наду малко езика може би съм малко алергичен към въпросното растение но днес бях по добре. Сега се чуствам някак странно все едно имам огромен отвор зад носа. Някой пробвал ли е това и помогнало ли му е взех да се притеснявам малко. По принцип имам огромно доверие на личната ми лекарка. Никога не ме е подвеждала утре дори ще ходя на контролен преглед да споделя и с нея затова. Сигурно лигавицата на носа ми се е свила и затова се чуствам странно. Факт е че дишам през носа нормално и се позапушва доста по - слабо от преди. после прочетох , че може да съм слергичен и да ура от това е поне знам , че съм извадил късмет дано се оправя напълно. :-)
Прочети още на: Форум | Депресия, тревожност, стрес | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/23/topics/27447/post"
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от presto »

Ходил съм при асеновградския билкар, имах проблем със синузита, който е хроничен при мен. Капките са много люти, но помагат. изчистват синусите веднага, съпроводено е с безкрайни сополи, които потекоха още след накапването. за профилактика ползвам кестен, счупваш го и стържеш с ножче от вътрешността му и смъркаш, лютиво е, но потичаш веднага, целта е да не се допуска задържане на секрети в синусите, които да гноясват и да правят усложнения. сребърната вода също помага, промивките със солена вода при мен много дразнеха лигавицата и в резултат на нейното свиване и изсушаване нямах обоняние, та внимавайте със солените промивки.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Много благодаря на всички,които споделиха опит :tzeluvka:За сега пробвам с морска сол и имам голямо облекчение.От 1 година съм си загубила обонянието и много се моля да го върна :cry: Съгласна съм поне да мога да дишам спокойно.Няма начин да се откажа да усещам аромата на цветята :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”