Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

Има едни парагрипни състояния - дали от вирус, дали от настинка,сега са доста разпространени.
Имам предвид за инфекции на горните дихателни пътища.
Добре е винаги у дома да сте заредени с Осцилококцинум, има невероятен ефест на пресичане

Да споделя моя опит в пресичането и лечението им, вече доста богат опит :angelche:

Значи още щом усетите, че от носа ви почва да изтича бистър секрет, или гърлото почва да бражди, направете следното:

1. Пригответе си две чашки( от по 150 мл) с разтвори на хлябна сода и морска сол. В едната разтваряте 1 ч.л. сода, в другата 1 ч.л. морска сол.
Веднага започвате да правите гаргара първо със содата, след половин час със солта и така ги редувате. Не е много приятен вкус, но след гаргарите може да си изплакнете езика и устната кухина лекичко.
Когато правите гаргарата със сол, накапете с едно памуче от соления разтвор няколко капки в двете ноздри, така че да потече в гърлото и да усетите соления вкус.
Междувременно ако имате осцилококцинум, между гаргарите сложете под езика си една доза.

това е за първия ден.

2.На втория ден продължавате с гаргарите, но вече включвате чай от джинджифил- 1 с.л. настърган джинджифил се залива с 250 мл. вряща вода и се оставя 20 минути, след това се пие, добре е да е без мед. Люто е, но е приятно, поне 3 пъти на ден. Още един осцилококцинум и до вечерта вече ще сте несравнимо по-добре.

3. На третия ден трябва почти да ви е минало. Гърлото вече не боли, но хрема ще имате още. купете си едни вълшебни капки- Макситрол. Те са за очи, но това да не ви притеснява. капете от тях 2-3 пъти на ден(не повече) по 2-3 капки в двете ноздри. Продължавате с чая от джинджифил, като може да включите и чай от ехинацея за грип и простуда, и още една доза Осцилококцинум.

С този "протокол" на лечение на парагрипни състояния до вечерта на третия ден трябва да сте почти здрави. Ако вдигнете температура, не я сваляйте ако е под 38*С. Ако е около тези стойности и ви мъчи, можете да изпиете 1 таблетка Упрасин+вит.С(водоразтворими). Пият се до две на ден.

по този начин избягвате доста вредните терафлу, и тайлол хот, и всякакви подобни продукти, които просто унищожават червените ви кръвни клетки.
гаргарите със сода и сол са просто вълшебни.
може и с лайка да гаргарите, но лайката трябва да се ползва максимум до 2 часа след запарване, после позеленява и не е полезна.

п.п. ако ви боли гърлото, не пийте топли течности. Яжте сладолед!!!
бактериите се развиват идеално на топло и влажно, студа доста ги затруднява

п.п.2 Забравих да напиша - за храна си направете ангелска супичка, малко променена като за настинки:

във вряща подсолена вода пущате нарязани 4-5 картофа на кубчета, 1 глава чесън(ако е дребна- 2 глави) без да го белите, само от най-външната люспа, 1 с.л. смлян черен пипер и 2-3 шайбички необелен джинджифил. Като са сварят почти картофите, нарязване 1 цяла връзка магданоз. При сервиране в купичката слагате и 1 бучка краве масло.

ако спазвате това, за 2,5 дни ще сте здрави и без усложнения
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от mucunka »

Потвърждавам за капките Макситрол. Само за два дни хремата ми мина. Препоръча ми ги аптекарят.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от clock »

Още една полезна тема! :tzvetentze: Отварям тефтера и записвам!

Сега, ще споделя нещо, но с уговорката, че все пак е лекарство и не бива да се злоупотребява.
Преди много години една стара аптекарка, в благодарност към мен за нещо си, ми препоръча "Ремантадин" щом ме видя, че ахааа и грипа ще ме повали. От тогава до днес това е единственото лекарство, което наистина спира грипа при мен. Още щом си усетя тежест в синусите и "пресъхване" на очите го започвам. Има схема, по която се пие и започне ли се навреме пресича грипа от раз.
Никога не е рекламирано по телевизията, лекарите рядко го изписват, но то действа.
И понеже не съм фен на лекарствата ще си призная и това. Понякога усещайки, че хрипа ме хваща, съвсем умишлено не го прекъсвам. Оставям се да ме разболее. И създавам работа на имунната си система. Вкарвам я в битка така да се каже. Щамовете на грипа се модифицират ежегодно и е добре имунната система да е в час с новите оръжия. Имаше една приказка за лечението на грипа "Седем дена със лекарства, една седмица без лекарства". По толкова кара общо взето. Докато съм болна не приемам нищо освен чай. Валяк ме смазва, но щом мине знам, че вече си имам защита.
Всичко това го споделям, пак казвам, с уговорката, че това се отнася до мен, до моето тяло, което познавам много добре.
Не го препоръчвам, а само споделям. Нали всички сме различни и не всяко нещо ни влияе еднакво.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от mucunka »

В нашето семейство Ремантадинът е на почит. Той е много ефикасен антивирусен препарат. При вирусна инфекция лекува напълно без прием на антибиотици. При свинския грип,който върлува в момента, е много ефикасен Тамифлу. Пие се 10 дни по 1 хапче на ден.Скъп медикамент е, 40 лв. е курсът,но...помага. Още на третия ден настъпва трайно подобрение.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

внимавайте с тези антивирусни препарати, всички общо взето са живи отрови за черния дроб
някои ускоряват пулса доста, ако не сте ги пили внимателно опитвайте.
иначе са ефикасни ,да, те са общо взето химиотерапия
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от clock »

:shock: Калико, изправи ми се косата . Това изобщо не го знаех :eeeh:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

ти си го пила и го понасяш
но щерка ми не го понесе
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Tanet »

Моите постоянни сезонни кашлици дължащи се на хроничен ларингит, успях да овладявам в последно време с инхалации със сребърна вода /с небулайзер, който е абсолютно необходим защото не трябва да се инхалира гореща пара/и комбинация с два антиалергични препарата-сутрин хапче лоратадин вечер монтелукаст 10мг. Ако не включа антиалергичните, правя оток на ларинкса и нечовешка кашлица с нощни задушаващи пристъпи, които ме отвеждат до спешната за урбазон. Осцилококцинума и аз много го използвам за детето защото наистина приет до 36ч от първите симптоми има явен ефект върху развитието на инфекцията. Включвам обаче и шуслерови соли 3 и 4 и в зависимост от хремата , която ще се развие и други, но винаги правим промивки с физиологичен разтвор с няколко капки прополис в него. Това при нас действа и почти никога не се е стигало до прием на АБ. Ние с ММ си правим три месеца профилактика с Респигард, а на Дени редувам омега-3 на Ескимо и проботик /имам кефир, но не иска да го яде/и сутрин смуче по чаена лъжичка пчелен прашец. Аз за температура не пия хапчета, а на детето ако стигне 39 тогава давам и пием много чай-липа+шипки+ехинацея - моята приятелка садят билки и правят извлек с вакуумизпарител и от нея имам ехинацея. Трябва да се поддържат здрави червата и микрофлората им защото там е сърцето на имунната ни система.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от dancheto »

В нашето семейство пием продуктите на АкваСорс английска компания производител на супер храни и добавки. Пия афа водорасли и имам резерва коластра която като има вирус добавям и нея, но общо взето просто увеличавам приема в ударни дози и всичко отшумява за един ден. Снощи усетих гърлото да драска /заредихме нова вода в бутилките и беше студена, а така ми се пиеше и се напих със студена вода/ увеличих капсулите афа и днес няма нищо, добре съм....Така или иначе даваме пари, аз ги давам профилактично и си спестявам пари, време и висене по болници, лошото състояние когато сме болни, за сметка на това съм жизнена и енергична и съм в помощ на близките си, вместо да ме мислят...
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Миша »

Tanet написа: Яну 9, '19, 08:45 Моите постоянни сезонни кашлици дължащи се на хроничен ларингит,
Танче, виж това Фариностим, подпомага имунната защита на устната кухина и гърлото, 40 табл. за смучене

Моята дъщеря беше така , какво ли не пи, с един курс от този стимулатор се оправи, таблетки за смучене са
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”