Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Satori »

Всичко, което сме пробвали или искаме да пробваме.
Аватар
pateto
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Ное 24, '09, 21:00
Местоположение: Пловдив

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от pateto »

Преди два дни се влюбих в един парфюм и сега няма да се успокоя докато не го придобия. Става дума за Code на Armani.Ето това е моето ухание.
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от nelumbo »

много приятелки са ми били благодарни, че съм им издала рецептата за пилинг на една козметичка от епохата на домашно приготвените гарниета и нивеи
за почистване на лицето тя ми предложи една кафена чашка царевично брашно и една ч.л. сода, с тази смес си жуля запушените пори при къпане и така още от времето, когато това ме спаси от акнето. а това беше наистина отдавна ;) за по-суха кожа после се налага мазен крем, а за много нежна май е твърде грубо.
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от розалия »

Аз пък да се оплача ,че не мога да ползвам кремове ,а толкова обичам уханията им.
Като си намажа лицето неистово започва да ме сърби кожата,чувството на нечистоплътие ме обзема и бягам към банята да се мия.Може би имам непоносимост към някоя съставка,която стои в основата на всички ,но така и не съм си правила тестове и изследвания.Това обаче не ми пречи от време на време като ми хареса нещо да си го купя :twisted: Отварям си кутийката помирисвам и затварям :) След време позволявам на близки да го ползват.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от DOBI »

Сранно ми звучи и бих ти препоръчала да се обърнеш към дерматолог .Аз лично не мога да ползвам всички кремове,защото се изривам,но чак такава непоносимост. :hmmm:Излишно е да питам дали си ползвала тези за чувствителна кожа.......
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от розалия »

Да Доби,пробвала съм и за чувствителна кожа,но същата работа.Не се изривам,но много ме сърби кожата.
Мислила съм за дерматолог,но пусти мързел ..все отлагам.Скоро обаче ще се наложи - времето не прощава ... :(
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Blue sky »

Рози, пробвала ли си с чисто натурален домашен крем. Ако искаш дай адрес, пък да ти пратя една мостричка - съдържа конкрет и восък от казанлъшки рози, пчелен восък, зехтин. По-тежък и мазен е от промишлените кремове, аз го ползвам не повече от веднъж на две седмици, че и по-рядко, защото още нямам такава нужда за щастие, но е много добър. Поне в него гарантирано няма никаква химия, която да те дразни.

Аз съм много доволна от следната маска за коса - 1 жълтък, 1 ампула витамин А, 1 с.л мед, 1сл. водка или ракия, 1 с.л мас. Маже се и стои поне два часа. Някога когато имах страшен проблем с косопад, определено много ми помогна, направо беше видимо как ми порасна нова коса, изглеждах на два етажа :D, но трябва постоянство. Сега често си правя маска, но с каквото ми попадне, цяло яйце, мед, хума, зехтин, каквото има подръка, това смесвам и все е добре.

Нелумбо, този пилинг ще го пробвам :nod: , иначе купувам пшенични трици, но не сухи, а в бурканче, смесени с хума, страшно са ефикасни.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от розалия »

Блу,ти ли си го правиш това мазило?
Ако мога да намеря съставките на пазара, с точна рецепта може да забъркам малко.
Притесняват ми първите два продукта-къде да ги търся?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Blue sky »

не, прави го свекърва ми, съставките ги купува от различни специализирани фирми.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от ida_ili64 »

розалия написа:Да Доби,пробвала съм и за чувствителна кожа,но същата работа.Не се изривам,но много ме сърби кожата.
Мислила съм за дерматолог,но пусти мързел ..все отлагам.Скоро обаче ще се наложи - времето не прощава ... :(
Рози,наи вероятно си с повишена чувствителност към някоя от основните съставки на кремовете,може да е към глицерин към вит С,към вит А.
Има една испанска фирма(поне до 2005 я имаше) SELWERT се казва основно е за козметичните салони.Та те имат една серия наречена Alergenium с три продукта в нея.Кремовете уви,няма да ти доставят ароматно удоволствие,защото са без аромати,оцветители и консерванти кутийките са специални с двойна херметически затворена мембрана,отвориш ли я- до 6 или 8 седмици беше,трябва да се изконсумира,защото иначе се развалят,поради липсата на консервани.Имаше крем за смесена и крем за суха кожа и почистваш продукт.Не съм имала недоволен клиент от тази серия,дори и с най драстични проблеми клиентки.
Но аз бих отишла да си изследвам кожата,макар,че можеш да не получиш задоволителен отговор.Само сърбеж или има и зачервявания?
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”