Житения режим по П.Дънов

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от elmaz »

Bi_ написа:не мисля че четвърт до половин лимон на ден оказва кой знае какво влияние при положение че пия огромни количества вода.

Мисля, че няма нищо лошо в лимона. Той е кисел, но алкализира вътрешната среда,а това е полезно.
В един форум за житната диета четох, че и те препоръчват водата от житото да се пие сутрин с лимон.
И аз съм житен режим, но не смятам да съм толкова фанатична последователка. Дори си правя житото с орехи, мед и малко канела-тя не е храна, а подпрвка и е полезна. Понякога слагам и парченца лимон. Става супер храна в тоя студ.
Чувствам се добре. Само втория ден ме цепеше главата за кафе.
А ММ казва, че е много скучно да си на такава диета.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Благодаря ,Елмаз :tzvetentze:
На НМ определено им е скучно :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 1445

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Deleted User 1445 »

Ноелка, ето тук материал и таблица под него за pH на храните :daaa: спокойно си слагай лимон в чая и водата.
http://www.fineline.bg/publications/%D0 ... %BD%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз все не мога да изпия повече от литър вода, а за пет литра :o направо ти завиждам :lol: :tzeluvka:
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от илико »

Здравейте момичета,как сте днес?Аз се чувствам чудесно,изчезнаха ми отоците на краката,ама кръвното все още е високо.Хапчета не съм спирала.
Nini,изненадва ме,че орехите са от най-киселинните храни пък са включени :hmmm:
Хайде :tzvetentze:лек ден на всички и да се отчитате.
Deleted User 1445

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Deleted User 1445 »

Илико, Дънов със сигурност не е избирал храните в режима по pH им :daaa: Целта му е друга, може би малко по-различна от нашата или по-скоро по-недостижима от нас :tzeluvka: Ето тук подробности
http://www.bialobratstvo.info/%D0%B2%D0 ... 0%B8%D0%BC" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bialobratstvo.info/%D0%B2%D0 ... 0%B0%D1%81" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от илико »

Благодаря Nini,втурнах се в последния момент да не изпусна датата и затова не съм добре запозната с материала.Започвам да се образовам :oops:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Nini написа:Ноелка, ето тук материал и таблица под него за pH на храните :daaa: спокойно си слагай лимон в чая и водата.
http://www.fineline.bg/publications/%D0 ... %BD%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз все не мога да изпия повече от литър вода, а за пет литра :o направо ти завиждам :lol: :tzeluvka:
Благодаря,Нини :gush:
Водата още като спортувах се научих да я обичам.Треньора нареждаше осем чаши водни и до края на деня трябваше да са пресушени.
Така става навик,а преди състезания за сваляне на килограми дозите се удвояваха....
Сега без водица не мога.
Нощес голямо бодърствуване беше,до три гледах Нешънъл.Днес главоболието е притъпено,бодра съм :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от elmaz »

Хей, житуващите, как сте? :ieeee: Събирате ли енергия за градините, иде пролет? :dovolen:

Аз искам да се оплача:

Пие ми се вино, една чашка, ей така, да седна на маста с някой и просто да изпия с него една чашка вино...... :cry:

Сега, ясно е, че мозъка ми го иска, щото ме съботира, а не щото съм гладна или немощна. Напртив, чувствам се много добре, имам енергия.

То човек яде само заради едните вкусови рецептори, май.
Ох!
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Здравей,Елмаз :tzvetentze:
Днес е ревливия и сръдливия ден -трети :nod:
Освен тялото и психиката се почиства,та два пъти поплаках от сутринта,без причина,така от нищото.
Енергия бол,главоболие също :D

Илико, не се отчиташ :angel2: В редиците ли си още?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от илико »

Тук съм никакво отказване :dovolen: Много ме е яд,че пуша :cry: Доста работа имам и затова не се обаждам :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”